У соціальній мережі Вконтакте є чудова можливість приховати будь-якого одного або групи друзів від інших користувачів. Логічно, що якщо розробники додали це дія, то значить воно затребуване і популярно. Причин приховувати друзів може бути маса, все розглянути не вийде чисто фізично, тому вкажу лише поширені: прибрати з очей геть від ревнивої половинки сумнівних користувачів, приховати від батьків деяких друзів, батьки теж можуть бути зареєстровані вконтакте і теж можуть шифруватися від свого чада, показати, що взагалі немає нікого в друзях, схоже це круто і т. д. Якщо ви натрапили на статтю, значить є причина приховати кого-небудь, тому перейдемо до самого процесу.
Варіантів як приховати друзів небагато, а точніше тільки один. Натискаємо на «Мої Налаштування». Вибираємо блок «Приватність». Шукаємо підрозділ «Кого видно в списку моїх друзів і підписок» і натискаємо на «Всіх друзів».


Відкривається симпатичне діалогове вікно, зліва представлений список друзів, він публічний і поки що доступний для всіх, особливо для тих хто хоче дізнатися час останнього відвідування будь-якого користувача.
Вибираємо друзів, яких потрібно приховати і натискаємо «Зберегти зміни».

Варто відзначити, що вконтакте обмеження на кількість прихованих друзів, не більше 30 чоловік. Але це ще не все, продовжимо процес налаштування.
Далі після того, як ми приховали певну кількість друзів, потрібно обов’язково вказати хто може бачити прихованих друзів. Шукаємо підрозділ «Хто бачить моїх прихованих друзів», він також знаходиться в «Мої налаштування» і вибираємо з розкривного меню рівень доступу користувачів до вашого сформованого списку.

Вконтакті автоматично збереже всі ваші зміни і далі можна перевірити як бачать вашу сторінку друзі і будь-який користувач і переконається, що все зроблено правильно.
У наступних статтях я проведу випробування різних сервісів за допомогою яких можна подивитися прихованих друзів і розповім вам, варто це робити чи ні.