Як приховати папки і файли в Windows: 3 способи

Будь-якому користувачеві ПК треба обов’язково знати, як приховати файли і папки в Windows. Навіщо? Причин маса.

По-перше, це елементарні основи. По-друге, можливо, ви користуєтеся одним ПК або ноутбуком з родичами і не бажаєте щоб вони бачили деякі документи. У цьому випадку можна зробити приховану папку в Windows і скопіювати туди документи. Те ж саме стосується робочого ПК. Якщо є якісь секретні файли, які не потрібно бачити стороннім, можете сховати папку на робочому столі або десь ще.

Яким чином? Існує 3 відмінних способи приховати папки і файли в Windows: класичний, гарний і секретний, про який майже ніхто не знає. Розглянемо їх детальніше.

Як приховати папки на ПК?

Почнемо з класичного способу. Нижче наведено приклад, як зробити приховану папку на Windows 7, але цей метод також працює на Windows 10, 8 і XP. Всі дії виконуються аналогічним чином.

До речі, робити майже нічого не потрібно. Щоб приховати папки на ПК:

 • Виділіть її, натисніть ПКМ і зайдіть в «Властивості».
 • Поставте галочку в полі «Прихований», а потім клацніть на кнопку «Інші».Як приховати папки і файли в Windows: 3 способи
 • Приберіть галочку в рядку «Дозволити індексувати» (щоб її не знайшли через «Пошук») і збережіть зміни.
 • Як приховати папки і файли в Windows: 3 способи

  Якщо в ній розташовані файли, Windows запитає у вас, що саме заховати – одну папку або вкладені в неї документи теж. Рекомендується вибрати останній варіант.

  Як приховати папки і файли в Windows: 3 способи

  Ось таким чином можна сховати папку на компі. Якщо все зробили правильно, вона тут же зникне. Якщо папка стала прозорою, але як і раніше видно, це означає, що на ПК включено відображення прихованих документів. Виправити це дуже легко:

 • Відкрийте «Мій комп’ютер» і клацніть кнопку Alt, щоб з’явилося верхнє меню.
 • Виберіть «Сервіс – Параметри» (для Windows XP буде «Сервіс – Властивості»).Як приховати папки і файли в Windows: 3 способи
 • Перейдіть в розділ «Вид», прокрутіть вниз і поставте галочку в графі «Не показувати…».
 • Натисніть «Застосувати» і закрийте вікно.
 • Як приховати папки і файли в Windows: 3 способи

  Є і альтернативний варіант: натисніть Пуск – Панель управління і виберіть рядок «Параметри папок».

  Як приховати папки і файли в Windows: 3 способи

  З’явиться знайоме вже віконце: перейдіть в розділ «Вид» і увімкніть або вимкніть показ прихованих документів.

  Як зняти атрибут прихований з папки і знову зробити її видимою? Точно так само: виділіть її, натисніть ПКМ – Властивості, але тепер вже зніміть галочку в графі «Прихований». Тільки перед цим налаштуйте, щоб Windows показувала приховані документи.

  Переваги даного способу:

  • простий, швидкий і доступний будь-якому користувачеві;
  • працює на всіх версіях Windows;
  • немає необхідності встановлювати спеціальну програму.

  Правда, від досвідчених юзерів сховати папку на комп’ютері таким чином не вийде. Хоча якщо ви створите її не на робочому столі, а де-небудь в іншому місці, то потрібно ще постаратися, щоб її знайти. Тобто, якщо ніхто не буде шукати ваші приховані файли, тоді цей спосіб можна вважати ефективним.

  Читайте також: Як змінити букву диска в Windows?

  Як приховати папки в програмі?

  Більш надійним методом буде використання спеціального софту. Якою програмою приховати папку? Їх сьогодні дуже багато, але вам підійде і безкоштовно Free Hide Folder (не переплутайте з схожим софтом Hide Folders – він платний).

  Сховати папки в Windows за допомогою цієї програми дуже просто:

 • Запустіть її і введіть новий пароль, щоб ніхто не міг її відкрити.
 • Далі програма попросить код реєстрації – пропустіть цей крок, натиснувши кнопку «Skip».
 • Щоб сховати папку на ноутбуці або флешці, натисніть кнопку «Add» (Додати) і вкажіть, де вона знаходиться.
 • Як приховати папки і файли в Windows: 3 способи

  Після цього вискочить попередження про необхідність зробити бекап (резервну копію), на випадок, якщо хтось випадково видалить програму. Погодьтеся – і папка стане невидимою.

  Головний плюс софта – приховані документи не знайде жоден користувач. Щоб отримати до них доступ, потрібно:

  • включити програму;
  • ввести зазначений раніше пароль;
  • знайти конкретну папку і вибрати пункт «Unhide».

  Тоді вона знову буде видимою. Але оскільки пароля ніхто не знає, то й побачити приховані файли не зможе. Єдиний мінус цього методу – необхідність установки софта, але це вже нісенітниця.

  Це теж корисно: Як дізнатися характеристики свого ПК?

  Як сховати папку: просунутий спосіб

  І останній спосіб сховати папку в Windows 7, 8, 10 і XP – для справжніх гуру. В даному випадку вона не ховається, а маскується під зображення. Отже, щоб приховати папку на жорсткому диску, необхідно підготувати файли і знайти будь-яку картинку. Для прикладу візьму цього хрюнделя.

  Як приховати папки і файли в Windows: 3 способи

  Тепер саме час заховати важливі документи:

 • Переконайтеся, що ім’я папки, в якій лежать потрібні файли, прописано англійськими літерами. Якщо ні – перейменуйте її, а потім заархівуйте в архів ZIP. Це важливо.
 • Створіть папку на локальному диску C і скопіюйте туди цей архів і приготовлену раніше картинку. У мене вона розташована по дорозі C:itdoc (потім її можна перемістити на робочий стіл, флешку або будь-яке інше місце).Як приховати папки і файли в Windows: 3 способи
 • Натисніть Win + R і пропишіть команду cmd.Як приховати папки і файли в Windows: 3 способи
 • Відкриється командний рядок – треба відкрити папку, прописавши в ній команду cd c:itdoc (замість «itdoc» введіть вашу назву, плюс обов’язково потрібні дві вертикальні палички – скісні риски).Як приховати папки і файли в Windows: 3 способи
 • Якщо все зробите правильно, то почнеться новий рядок ось так (якщо продублюється попередня, значить, ви написали з помилкою або вертикальна паличка нахилена не в ту сторону).Як приховати папки і файли в Windows: 3 способи
 • Потім введіть наступну команду: «COPY /B назва зображення + ім’я архіву назва картинки, яка вийде на виході» (без лапок) та натисніть Enter. В моєму прикладі вийде так: COPY /B svin.jpg + itdoc.zip kartinka.jpg (не забудьте про прогалини між назвами).
 • Як приховати папки і файли в Windows: 3 способи

  Готове. Після цього в папці itdoc з’явиться нова картинка з ім’ям kartinka.

  Як приховати папки і файли в Windows: 3 способи

  Якщо просто натиснути на неї, то відкриється зображення хрюнделя. Але якщо відкрити її через WinRAR, то запуститься ваш архів з файлами.

  Як приховати папки і файли в Windows: 3 способи

  Розміщуйте картинку де завгодно: на робочому столі, на флешці або в будь-якому місці жорсткого диска. Все одно для звичайних користувачів це буде просте зображення, не викликає підозр. А ви при необхідності можете витягувати з нього «секретні файли.

  Читайте також: Кнопки вимикання і перезавантаження ПК на робочому столі

  На цьому все. Тепер ви в курсі, як приховати папку на комп’ютері або ноутбуці в Віндовс 7, 8, 10 і XP, причому трьома різними способами. Вибирайте, який більше подобається, і користуйтеся на здоров’я.

  Але пам’ятайте, що жоден з цих способів не допомагає захистити файли від просунутих користувачів. Навіть установка пароля вважається більш надійним варіантом, ніж звичайні приховані папки. Хоча можна поєднувати ці 2 способи разом: встановити пароль, а потім заховати документи.