Причин для установки блокування на смартфон існує безліч. Комусь може не подобатися, коли сторонні копатися в чужих файлів і повідомлень, тим самим порушуючи особистий простір. Хтось зберігає на вашому телефоні або планшеті потрібні матеріали, до яких абикому ходу немає. А ті, у кого є діти, таким чином не пускають малюків дзвонити з маминого телефону всім підряд або робити тисячу фотографій себе, кота і того плями на шпалерах. Але ніхто не застрахований: кожен здатний опинитися в ситуації, коли ключ на андроїд встановлений, а який він — власник забув. Що ж робити в цьому випадку, як розблокувати пристрій і зняти графічну захист?

Зміст

 • 1 Що являє собою графічний ключ для Android
 • 2 Що робити, якщо забули графічний пароль
 • 3 Як прибрати або встановити новий графічний ключ
 • 4 Як обійти забутий цифровий пароль

Що являє собою графічний ключ для Android

Для того, щоб ніхто крім вас не зміг скористатися телефоном або планшетом, створені певні заходи безпеки. Можна обмежити доступ до гаджету цифровим паролем або пін-кодом до активної сім-карті, а можна встановити графічний ключ і разблокировывать смартфон за допомогою малювання якого-небудь символу.

Виглядає такий ключ нехитро: квадрат з точок (зазвичай їх дев’ять, хоча існують і варіанти 4х4, 5х5), саме по цим точкам треба намалювати встановлений господарем пристрою символ.

Ключ — це метод блокування пристроїв, при якому гаджет активується шляхом малювання попередньо заданого символу

Ці точки послідовно з’єднати в певному порядку, існує лише одне обмеження: не можна проводити дві лінії через одну точку.

Можна придумати будь-який символ, єдине обмеження — не проводити двічі через одну точку

Але не завжди такі заходи безпеки себе виправдовують. Існує ймовірність забути занадто складний ключ. А якщо символ введено неправильно деяку кількість разів поспіль, то доступ до файлів може бути і зовсім втрачено, пристрій здатне остаточно заблокуватися. Що ж тоді робити?

Що робити, якщо забули графічний пароль

Існує декілька дієвих способів, що дозволяють уникнути захист і розблокувати пристрій.

Скористатися своїм обліковим записом

Якщо ваш телефон підключений до гугл-аккаунту, проблем виникнути не повинно. Після декількох спроб підібрати пароль пристрій повідомить, що ключ був набраний неправильно N разів — зачекайте, будь ласка, 30 секунд. В цей момент на екрані з’явиться кнопка «Забули ключ?». Після натискання на неї стануть доступні поля для введення логіна і пароля, і якщо вони будуть вписані правильно — гаджет розблокується.

Щоб скинути пароль, увійдіть в обліковий запис Google

Видалити дані на телефоні або планшеті

Спосіб не з приємних, оскільки всі встановлені додатки, повідомлення, номери, збережені на смартфоні, будуть видалені. Але якщо пристрій не синхронізовано з Google, цей шлях — один з найшвидших і простих.

Щоб знести налаштування до заводських при заблокованому телефоні, необхідно:

 • Вимкнути пристрій.
 • Перейти в рекавері-режим, натиснувши потрібну комбінацію кнопок.

  Для різних виробників поєднання кнопок відрізняється.

  В рекавері-режимі відбувається скидання налаштувань до заводських

 • Знайти і вибрати пункт Factory reset. Іноді до нього може додаватися фраза Wipe data. Переміщатися по меню можна за допомогою кнопки збільшення/зменшення гучності, вибирати кнопкою живлення.
 • В списку натиснути Yes і підтвердити своє рішення. Телефон очистить всі налаштування, в тому числі і скине графічний ключ.
 • Комбінації клавіш для входу в Recovery mode для різних брендів пристроїв — таблиця

  Samsung кнопка живлення + підвищення гучності + Home (для моделей 2012 року і пізніше)
  кнопка живлення + Home (для моделей до 2012 року) Asus кнопка живлення + пониження гучності Lenovo кнопка живлення + підвищення гучності + пониження гучності HTC кнопка живлення + пониження гучності Nexus кнопка живлення + пониження гучності Prestigio кнопка живлення + підвищення гучності + Home Motorola кнопка живлення + підвищення гучності + пониження гучності

  Розблокувати програмою ADB RUN

  Для цього способу потрібна дозволена налагодження USB, встановлена програма ADB і трохи терпіння.

  Що таке налагодження USB і навіщо вона потрібна? Ця функція дозволяє перевіряти стан пристрою та окремих додатків через персональний комп’ютер, зокрема використовувати програму ADB. Конкретно у випадку, коли необхідно відновити ключ, вона допомагає видалити файл gesture.key — той, в якому і знаходиться інформація про заданому символі. Шлях до цього документа — /data/system/.

  Налагодження підключення по USB знаходиться в налаштуваннях, але місцерозташування функції може відрізнятися. Основні можливі шляхи такі:

  • Налаштування => Розробка/Для розробників => Налагодження USB;
  • Налаштування =>Програми => Розробка => Налагодження USB;
  • Налаштування = > = > Параметри розробника => Налагодження USB.

  У версіях Android 4.2 і вище досить незвичайний шлях підключення цієї функції. Для того щоб одержати до неї доступ, потрібно зайти в «Налаштування», в блоці «Система» вибрати пункт «Про телефон»/«Про планшеті» і перегорнути вниз до пункту «Номер складання». За нього треба натиснути близько десяти разів — при цьому пристрій підбадьорює вас повідомленням «Ви майже у мети! Залишилося 7/6/5… натискань», на останньому ж кліці ви побачите повідомлення «Вітаю, ви тепер розробник!». Після цього в блоці «Система» з’явиться новий пункт — «Для розробників». В ньому можна підключити налагодження.

  Шлях до налагодження підключення

  Отже, налагодження активовано, пристрій підключено до ПК. Що далі?

  Для вирішення проблеми обходу ключа через комп’ютер потрібна програма ADB.

 • Завантажуємо програму з інтернету і встановлюємо її на свій ПК.
 • Відкриваємо ” командний рядок (Пуск => Виконати). Вводимо команду cmd.
  Для роботи з ADB потрібно відкрити командний рядок
 • Прописуємо шлях до папки з додатком.
  Прописаний шлях до програми
 • Далі — справа техніки. Видаляємо gesture.key. Це можна зробити двома способами:
 • Найпростіший з них (після кожної команди тиснемо Enter):
  cd /
  cd adb/progbin
  adb shell
  rm /data/system/gesture.key
 • Опціонально:
  cd /
  cd adb/progbin
  adb shell
  cd /data/data/com.android.providers.settings/databases
  sqlite3 settings.db
  update system set value=0 where name=’lock_pattern_autolock’;
  update system set value=0 where name=’lockscreen.lockedoutpermanently’;
  .quit
 • Перезавантажуємо пристрій. Можна зробити це, відключивши його від ПК, а можна з допомогою програми RegawMod Rebooter — вона проста в користуванні, встановлюється на комп’ютер і запускає перезавантаження підключеного Android-девайси в один клік.
 • Якщо при включенні телефон запитає ключ — вводимо будь-який (головне, не забути його знову). Готово, проблема забутого ключа вирішена.
 • Як прибрати або встановити новий графічний ключ

  Якщо вдалося поміняти забутий ключ, як і де його знову поставити або, навпаки, скасувати?

 • Як завжди, йдемо через «Налаштування» пункт «Безпека».
  Перехід через меню «Налаштування»
 • У випадаючому меню налаштування блокування.
  Поточний спосіб блокування
 • Для зміни або числового ключа спочатку вводимо діючий пароль.
  Щоб мати можливість змінити ключ, треба спочатку ввести поточний
 • У випадаючому вікні вибираємо інший вид блокування або ж ставимо новий малюнок для ключа.
  Вибір виду блокування екрану
 • Припустимо, малюємо ось такий символ…
  Введення нового ключа
 • Тиснемо «Далі» і малюємо його ще раз, щоб підтвердити.
  Підтвердження ключа розблокування
 • Готово, встановлено новий ключ.
 • При бажанні в меню вибору виду блокування можна відключити захист взагалі або вибрати інший її вид (цифровий або літерний код).

  Як розблокувати ключ на андроїд — відео

  Як обійти забутий цифровий пароль

  Нічого нового тут не придумаєш. Варіанти зміни паролю ті ж, що і для невірного ключа. Можна вводити його неправильно до появи повідомлення про те, що ви набрали його з помилкою деяку кількість разів, тому, будьте ласкаві, спробуйте через гугл-аккаунт. Якщо немає прив’язки до гугл-аккаунту або не вдається згадати дані — hard reset або через налагодження USB (з тією тільки різницею, що для обходу захисту треба очистити файл system.db, що знаходиться за тією ж адресою, що і gesture.key — /data/system).

  Так потрібно все-таки блокувати пристрій чи ні? Рішення залишається за вами. Але от зберігати код або ключ десь записаним варто. Мало що може трапитися.