Напевно ви, як і я, час від часу після перегляду чергового відеоролика на YouTube хотіли дізнатися яка пісня чи мелодія використовувалася творцями відео, або просто звучала на тлі. Після чого я, як і всі, звертався до додаткової інформації, розташованої під відеороликом, або починав переглядати коментарі в пошуках підказок автора або виконавця музичного контенту в відео.

А частіше сам писав коментар з проханням підказати відповідь на питання, що цікавить мене питання. І чекав чемного користувача, який вирішить мені допомогти. Знайоме?)

Але як говоритися попит народжує пропозицію. У нашому випадку — це попит на програми, онлайн сервіс, який буде відсікати, і розпізнавати цифровий помилок аудіо-контенту з відео-файлів сервісу YouTube. Таких сервісів є кілька, але я раджу звернути увагу на найбільш популярний і простий з них. До того ж повністю безкоштовний сервіс — це Moomash.

Що б скористатися Moomash потрібно зайти на сайт http://www.mooma.sh.

  • Після чого вставити в віконце посередині посилання відео з Ютуба, у якому ви почули мелодію і захотіли її розпізнати.
  • Далі можна вибрати відрізок для аналізу, вводячи час у полі «Analyse time from (тут поле початок відрізка) to (тут поле кінця відрізка)».
  • Далі натискаємо велику синію кнопку Moo! Праворуч від посилання відео, що ми ввели. І чекаємо. Як правило, час аналізу відеоролика займає від 15 секунд до декількох хвилин, в залежності від якості і тривалості відео.

Хід процесу розпізнання музики у відео з Ютуба відображається у вигляді заповнюються синім фоном смуги, біля введеної нами посилання і також нижче буде іконка з відсотками, що також вказують на стану ходу ідентифікації.

Після закінчення ми побачимо напис, що нічого не вийшло розпізнати, чи буде список з ідентифікованими відрізками аудіо, розставленими в тому порядку, як вони йшли відео з YouTube. Таким не складним чином можна швидко дізнатися яка пісня грала в тому чи іншому ролику і не витрачати час на прочитання сотень або тисяч коментарів.

Слід відзначити пару мінусів Moomash:

  • Перший у тому, що сервіс зараз представлений лише в англомовному варіанті.
  • Другий — поки що не всі відеоролики можна ідентифікувати і не завжди результат виправдовує наші очікування.

Однак все це можна списати на beta-test. І бути може після його закінчення, ці мінуси стануть плюсами або хоча б просто зникнуть. Додам ще один сумнівний плюс — сервіс працює не тільки з YouTube але і з Vimeo і Dailymotion. Ось тільки ці відео-хостінги у нас не дуже популярні.

Однак це незначні огріхи програми і в цілому сайт відмінно справляється з поставленим перед ним завданням.