Зараз звичайні комп’ютери все сильніше відходять у минуле. Потужності ноутбуків достатньо, щоб використовувати їх навіть достатньо для сучасних комп’ютерних ігор, не кажучи вже про роботу і навігації в мережі Інтернет. У зв’язку з цим багато новачків цікавляться, яким чином сфоткати екран на ноутбуці або зробити скріншот екрану (Print Screen). Дійсно, адже багатьом хочеться мати зручний спосіб швиденько сфотографувати, скажімо, цікавий момент в грі або програмі і передати його як графічний файл своїм знайомим.

У «старі часи» клавіатури мали кнопку Print Screen, з допомогою якої таку операцію було виконати дуже легко — натискаєш на кнопку, весь вміст екрану відправляється в буфер обміну операційної системи. Далі залишається тільки відкрити будь-редактор графіки, скажімо, Paint або Photoshop, натиснути «Вставити» і помістити зображення з екрану в чистий файл. Все, можна зберігати в будь-якому необхідному форматі.

А як же нам бути, якщо у нас ноутбук?

Спосіб 1. Зробити скріншот екрану на ноутбуці

На деяких ноутбуках, варто відзначити, аналог кнопки Print Screen все ж є. Ця клавіша знаходиться, як і на «класичної» клавіатурі, справа вгорі і на ній повинні бути написані приблизно такі літери (якщо клавіатура ця, звичайно, англійська): PrtScr SysRq.

У такому разі сфоткати екран ноутбука просто: діємо, як вже було описано вище. Для новачків наводимо більш точну інструкцію:

  • Виводимо на екран зображення, яке хочемо зберегти (якщо ви прямо в грі, можете чекати зручного ігрового моменту).
  • Натискаємо PrtScr. Вміст екрану успішно збереглося!
  • Відкриваємо Photoshop або Paint. Натискаємо комбінацію Ctrl+V). Все, зображення вставлено в редактор!
  • Вирушаємо в меню «Файл» > «Зберегти як«… (для англійських версій програм та/або операційної системи це буде «File», потім «Save as») — і зберігаємо наше зображення в будь-якому зручному місці. Все, фотографія екрану готова!

Спосіб 2. Сфоткати екран на ноутбуці

Якщо на ноутбуці у вас немає кнопки PrtScr, то процес буде не дуже складним. По суті, багато кнопок на клавіатурі навіть створюють певні незручності, так що не варто вважати свій ноутбук в такому випадку якимось дефектним.

Досить завантажити одну з безлічі безкоштовних програм для зняття скріншотів з екрану ноубука. Хороший варіант — ScreenCapture.

Після завантаження та установки запустіть програму ScreenCapture, клацніть правою кнопкою миші на її значку в Панелі завдань і виберіть там «Налаштування програми«. Там можна буде вибрати будь-яку кнопку на клавіатурі (краще мало використовується, скажімо, літеру Е), яка при запущеній програмі буде діяти навіть краще, ніж Print Screen: сфоткати екран відразу як графічний файл і поміщати в обрану вами папку.

От і все. Приємних знімків екрану вашого ноутбука!