Як скинути налаштування БІОС на ноутбуці asus, acer, lenovo, hp

БІОС потрібно скидати частенько на ноутах, коли користувач зустрічається віч-на-віч з низкою проблем, які можна виправити тільки за допомогою скидання Біоса.

Деякі проблеми можуть бути усунені тільки повним скидання налаштувань; але користувачу потрібно знати про те, до чого це тягне і як це зробити.
Найчастіше проблема полягає далеко не в апаратній частині, це допоможе повернути до життя пристрій.
Як скинути налаштування БІОС на ноутбуці asus, acer, lenovo, hp

1. Деталі скидання

Здавалося б скидання налаштувань до заводських нічого складного з себе не представляє, або не може бути складним. Але користувачу, який стикається з цим вперше, потрібно буде вказати «шлях» і відповісти на питання.
Чому потрібно скинути BIOS на ноутбуці:
– необхідність скинути запараленный BIOS з-за втрати до нього доступу. Але потрібно це тільки в тому випадку, коли до налаштувань біоса Ви будете звертатися часто;
Як скинути налаштування БІОС на ноутбуці asus, acer, lenovo, hp
– невірний «розгін» процесора, при цьому задані найвищі критичні значення частоти шини, або таймінги пам’яті. В цілому, найчастіше, не рекомендується розгін процесора на ноутбуках;
– система не може завантажитися, але БІОС доступний;
– в БІОС внесений різні зміни не досвідченим користувачем, що призвело до несправної роботи системи.

2. Як можна скинути БІОС. Варіанти.

Для ПК і Ноутбуків є кілька основних варіантів скидання Біоса до заводських налаштувань:
– використовуючи інтерфейс самого Біоса, якщо він доступний;
– з допомогою додаткового ПЗ, найчастіше застосовується для ОС 32-розрядного типу;
– механічним способом.
Інші способи скидання до заводських налаштувань пк можна знайти в його документації, в тому випадку, якщо вона є. Знайти інструкції під певні моделі пристроїв також можна в інтернеті, або на сайті виробника.

3. До заводських налаштувань BIOS

Скинути налаштування Біоса може статися через сам працює БІОС, за допомогою спеціальної, вже вбудованої заздалегідь в нього утилітою. Спеціально для цього потрібно перейти в інтерфейс. Перехід в інтерфейс біоса може відбувається за допомогою кнопок: Delete, F2, 10, 11, Esc. Найчастіше ця кнопка вказана при запуску системи. На малюнку показаний приклад.
Як скинути налаштування БІОС на ноутбуці asus, acer, lenovo, hp
Після того, як ви опинилися в меню Біоса потрібно знайти спеціальне меню «Exit» і вибрати пункт «Load setup Defaults». Підтвердіть скидання з допомогою кнопки «yes», так заводські налаштування будуть задіяні. Після підтвердження дії клавішу F10, всі зміни будуть збережені.
Як скинути налаштування БІОС на ноутбуці asus, acer, lenovo, hp
Деякі моделі ноутбуків володіють іншою назвою пункту скидання налаштувань біоса. Приміром у Sony – це «optimized defaults», тобто за допомогою цього пункту можна скинути налаштування біоса.

У Тошиба, Самсунг і HP цей пункт знаходиться під клавішею F9 і називається він «Setup Defaults».
Для більш старих моделей, ці пункти швидше всього: Use Default Settings або Set BIOS Default.
Як скинути налаштування БІОС на ноутбуці asus, acer, lenovo, hp

Найчастіше скидання налаштувань призведе до включення ПК і його нормальної завантаження.

Але в тому випадку, якщо протягом обнулення Біоса вийшла помилка, наприклад, на пункті вибору носія системи, потрібно буде знову перейти в БІОС і перейти в спеціальні налаштування:
1. Перейти в БІОС;
2. Знайти розділ Boot;
3. У вкладці Boot Mode змінити пункт UEFI на Legacy;
4. Зберегти налаштування і ребутнуть систему.
Такий спосіб має шанс не спрацювати, наприклад, якщо на Біосі встановлений пароль, або він недоступний ще з якоїсь причини.

4. Скидання БІОСА за допомогою DEBUG програми

Змінити інтерфейс біоса і скинути його можна за допомогою спеціального додатка для Windows. Найчастіше вона вбудована в х32 системи і її запуск повинен відбуватися «від імені адміністратора».
1. Відкриваємо програму «виконати» Win + R;
2. Вписати «debug.exe»;
3. Тепер введіть по черзі «o702E», «o71FF» і «q»;
4. Підтвердіть введення спеціальної кнопки «Enter».
Як скинути налаштування БІОС на ноутбуці asus, acer, lenovo, hp
Після цього всі налаштування Біоса скинуться. А після перезавантаження системи користувач отримає повідомлення про те, що необхідно перевірити налаштування БІОСА. Далі БІОС потрібно буде власноруч налаштовувати, або залишити так, як є.

Недолік цього – неможливість запуску ОС х64 Widnows. А це означає, що більша частина сучасних комп’ютерів потрібно буде «обнуляти» з допомогою інших методів.

5. Механічний (апаратний) метод скидання Біоса

Такий «жорсткий скидання налаштувань BIOS ноутбука потрібен тоді, коли пароль від Біоса забутий, невідомий, або в будь-якому іншому випадку, коли БІОС недоступний.
При цьому єдиний вихід лише апаратний скидання Біоса.

Обнулення «BIOS» кнопкою

Ноутбуки випущені 2-3 роки тому володіють цією кнопкою на видному місці, щоб не вдаватися до розбирання пристрою. Щоб скинути біоса за допомогою кнопки, потрібно:
1. Відключити ноут повністю, перевернути його кришкою вгору;
2. У нижній частині знайти напис «CMOS», біля неї буде спеціальний отвір, через яке можна обнулити BIOS;
3. В знайдене отвір вставити відповідний предмет типу «скріпки» або «гвоздика», щоб протримати кнопку 30 і більше секунд;
4. Включити ноутбук.

У тому випадку, якщо отворів немає – його потрібно розібрати і знайти таку кнопочку.
Перед тим, як розібрати ноутбук видаліть всі шнури живлення та інші периферійні пристрої, включаючи акумулятор.

Вилучення батарейки на материнській платі
Це найпростіший спосіб «апаратного скидання» біоса. Велика частина ноутбуків дозволить скинути налаштування саме витяг виділеної на картинці нижче батарейки.
Як скинути налаштування БІОС на ноутбуці asus, acer, lenovo, hp
Витягуючи батарейку, ви відключаєте харчування Біоса і, відповідно, скидаєте всі налаштування і сам пароль. Плата повинна бути знеструмлена від 5 до 40 хвилин, все залежить від моделі. Іноді це може не спрацювати.

Батарейка завжди знаходиться на видному місці і розташована ближче до краю материнки і для її вилучення нічого не заважає.
Користувач повинен:
– прибрати кришку;
– повністю знеструмити пристроїв, вийняти акумулятор ноутбука;
– знайти батарейку;
– витягти її, акуратно;
– почекати до 40 хвилин, щоб це спрацювало;
– встановити знімну батарею на місце;
– включити нотубук;
– налаштування БІОС по новому, встановити дату, годинники та інші параметри.
В даний час існують і незнімні батарейки. Для них цей спосіб неможливий. Тому можна скористатися наступним способом.

Джампер очищення – перемикання

Такий метод перемикання джампера можливий у тому випадку, якщо на лептопі є спеціальна перемичка, яка і відповідає за скидання налаштувань BIOS.
Для того, щоб знайти її – потрібно «залізти» під кришку ноута і отримати доступ до материнської плати. Найчастіше такий перемикач знаходиться безпосередньо поблизу батареї, а перемичка підписана якимось з наступних назв: CLRTC, CLR і CCMOS.

Найчастіше майданчик Джампера складається з трьох контактів. Щоб скинути БІОС потрібно пересунути цю перемичка на крок, тобто з певного положення в наступне, і навпаки.
Як скинути налаштування БІОС на ноутбуці asus, acer, lenovo, hp
Після того, як перемичка переключена, слід натиснути на кнопку включення ноута більше 10 секунд.
Ноутбук, звичайно ж, включений не буде, але сигнал передасться на джампер. Після цього поверніть перемичку в те положення, в якому вона перебувала і перейдіть до включення ноута і налаштування скинутого БІОСА.

Апаратний спосіб скинути налаштування Біоса, практично 100% забезпечить їх скидання, але в тому випадку, якщо ноутбук ще на гарантії – це приведе до втрати гарантії на неї, тому застосовувати апаратну методику найкраще по закінченню терміну гарантії.

6. Підсумок

Надані методики скидання налаштувань BIOS допоможуть Вам впоратися з цією проблем без фахівців. Найчастіше на вирішення цієї проблеми має піти не більше пари хвилин.

Але якщо жоден спосіб не допоміг – зверніться в сервіс спеціалізується на даному напрямку. Пристрій може бути захищене за допомогою якоїсь додаткової мікросхеми.