Архівація файлів або папок, найчастіше, необхідна для їх стискання (зменшення розміру займаної пам’яті) і передачі через інтернет або знімні носії. Зручніше адже передати один архів, ніж кожен файл окремо.
Для створення архівів існуємо безліч програм, але кращою з них однозначно є “Winrar”, тому зараз я опишу процес створення архіву “rar” за допомогою цієї програми.

1. Клацаємо правою кнопкою миші по файлу або папки (в нашому випадку виділяємо всі фотографії з папки). У контекстному меню підводимо курсор миші до Winrar, а потім клацаємо «Add to archive…».


2. З’явиться вікно програми Winrar. Для початку введемо найменування майбутнього архіву (Archive name), а також місце, куди він буде збережений (для цього натисніть на кнопку «Browse»). За замовчуванням усі архіви називаються «Новий архів», а зберігаються в папку де знаходяться файли, що архівуються.


3. Далі переходимо до налаштування формату архіву (Archive format). Краще всього залишити прапорець навпроти формату «RAR», адже саме цей формат без проблем відкриється в архіваторі Winrar (та і в інших подібних програмах).


4. Тепер потрібно вибрати метод стиснення файлів. Якщо у вас важкий файл, і він не поміщається на флешку, то зжити його потрібно методом «Good» або «Best», а якщо просто фотографії, як у прикладі, то «Normal» цілком зійде. З приводу втрати якості файлу не переживайте, при архівуванні він не втрачається.


Інші ж налаштування для створення простого архіву нам не знадобляться. Після налаштування всіх вищезазначених функцій просто натисніть кнопку «ОК» і почнеться процес формування архіву. Час створення архіву залежить від обсягу пам’яті архивируемого файлу (файлів, папок).


В результаті ми отримали архів з назвою «Фотографії», який знаходиться в тій папці, де розміщені самі архівуються зображення.