Для більш зручної роботи з кресленнями можна використовувати сітку. Вона дозволяє курсору миші пересуватися не плавно, а дискретно по кутах сітки. Це значно прискорює процес обробки графічних документів. Візуально сітка нагадує міліметрівку, але при друку документа вона пропадає. Тобто «на виході» ви отримаєте готове креслення, тільки без сітки.

Для того щоб створити сітку в програмі Компас 3D необхідно:

1. Увімкніть відображення панелі «Поточний стан» на вашому екрані. Для цього скористайтеся командою Вид — Панели инструментов — Поточний стан.


2. Далі на цій панелі відшукайте кнопку «Сітка». Візуально вона являє собою перетин з тонких ліній.


3. Натискаємо на неї і у вас на екрані з’являться безліч точок. При збільшенні або зменшенні масштабу відображення документа кількість цих точок буде відповідно зменшуватися або збільшуватися. На зображенні нижче видно, що лінія малюється точно по точкам.


Ця функція дійсно прискорює вашу роботу і зменшує кількість помилок при створенні графічних об’єктів.
Якщо у вас виникають труднощі з візуальним сприйняттям сітки, то ви можете змінити її параметри. Для цього повертаємося знову до панелі «Поточний стан» і тепер не просто натискаємо на кнопку «Сітка», а клікаєм на невелику стрілку, яка знаходиться поруч з нею.

У списку, що відкрився, тиснемо «Налаштувати параметри».


Відкриється діалогове вікно «Параметри», в якому ви зможете змінити візуальний вигляд допоміжної сітки, її кут повороту і крок по осях.


Для прикладу я зроблю допоміжну міліметрівку, з кроками по осях X і Y 10 мм. Візуально це буде виглядати так.


Чим менший крок по осях ви зробите (відстань між комірками), тим легше вам буде креслити.