Напевно, ви погодитеся, шановний читати, з тим, що найпрацьовитіша нація на землі — це китайці. Ну а таке поняття як «ефективність праці в Піднебесній» у своїх колосальних прикладах простежується буквально у всьому, що ця країна виробляє. В нашому випадку, буде розглянуто універсальний спосіб вирішення питання: «Як увійти в БІОС на ноутбуці Lenovo», який аргументовано доводить правоту вищесказаного. Втім, у цій статті ми торкнемося буквально всі відомі методи входу в BIOS на лептопах від цього бренду. Ну, а яким з них скористатися, вирішувати вам, дорогі друзі!

Сьогодні ми розглянемо:

 • 1 Навіщо ноутбука потрібен БІОС?
 • 2 Чому так важливо знати, як увійти в БІОС на ноутбуці Lenovo
 • 3 Як увійти в БІОС на ноутбуці Lenovo в два кліка: метод — «спритний китаєць»
 • 4 Спосіб №2: класичний вхід в БІОС ноутбука Lenovo
 • 5 Що робити, якщо ніщо не допомогло?
 • 6 На завершення: про те, чого слід побоюватися…

Навіщо ноутбука потрібен БІОС?

Простими словами на це питання можна відповісти так: «Для того, щоб комп’ютер нормально функціонував». Швидше за все задоволення ви не відчули від такої «просторовості» і очевидність сказаного. Однак по суті все так і є.

 • Базова система вводу /виводу (BIOS) — контролює роботу всіх внутрішніх компонентів ноутбука. Інакше, — керує апаратною частиною комп’ютера.

Ще більш простий приклад, BIOS — це комплекс мікропрограм, які ініціалізують процес запуску обчислювального пристрою, в процесі перевіряючи цілісність та працездатність кожної критично важливої деталі комп’ютерної системи.

Будь-яка невідповідність належним результатами перевірки і порушення закладених в мікросхему CMOS пам’яті інструкцій — це екстрене відхилення від сприятливого сценарію завантаження з висновком не екран відповідного службового повідомлення, часто супроводжується певним набором звуків різної тональності і унікальною амплітудою звучання (див. статтю «…розшифровка сигналів BIOS!»).

Загалом, базова мікросистема — це своєрідний форпост електронної системи з функціонуючими програмами по захисту, діагностики і управління параметрами оптимізації.

Чому так важливо знати, як увійти в БІОС на ноутбуці Lenovo

Налаштування за замовчуванням встановлюються відповідно до конфігурації системи. Оптимальність прийнятих значень (параметри роботи встановленого обладнання) регламентується насамперед правилами експлуатаційної безпеки. У ряді випадків, наприклад, при організації продажів ноутбуків з передвстановленою ОС, великі дилерські компанії вносять власні програмні корективи в роботу БІОС.

 • Аварійне відновлення працездатності БІОС(а), куди також входить часто потребує своєї реалізації, инициализируемый користувачем, процес скидання налаштувань мікросистеми до їх заводських значень.
 • Підключення зовнішніх периферійних пристроїв.

 • Деякі важливі нюанси щодо оптимізації окремих компонентів мікросистеми і загальний комплексний процес програмної модернізації комп’ютера.
 • Зміна порядку завантаження і призначення пріоритетного завантажувача, коли необхідно перевстановити ОС або ж провести процес її відновлення після вірусного зараження.

Все перелічене вище лише небагато (проте, основне!), що так чи інакше вимагає виконання загальноприйнятого входу в середу БІОС для виконання поставлених завдань.

Як увійти в БІОС на ноутбуці Lenovo в два кліка: метод — «спритний китаєць»

Дійсно, на лептопах оговариваемого бренду сценарій доступу до БСВВ реалізується неймовірно зручним чином. Практично всі ноутбуки Lenovo оснащуються спеціальною кнопкою «Novo Button», за допомогою якої можна без всяких труднощів проникнути у святая-святих електронної системи — BIOS.

Як правило, розташована така клавіша у верхній частині лицьової панелі, практично поруч з кнопкою «POWER». Не рідко можна зустріти моделі, у яких «спритна Novo Button» знаходиться на лівому корпусному торці, безпосередньо поруч з роз’ємом живлення або USB портом. У будь-якому випадку така кнопка має графічну маркування у вигляді зігнутої стрілки лівостороннього обертання.

При ознайомленні з технічною документацією на пристрій ви можете зустріти й інше її позначення «OneKey Recovery», а також «OneKey Rescue System».

 • Що ж, після того як ви знайшли «Novo Button» — вимкніть комп’ютер.
 • Натисніть заповітну клавішу швидкого доступу до БІОС налаштувань.

 • Після того як на екрані висвітиться однойменне (кнопці) меню, задійте пункт «BIOS Setup».

Спосіб №2: класичний вхід в БІОС ноутбука Lenovo

Так як ми з вами говоримо про ноутбуці, то неважко здогадатися, що і на нашому портативному девайсі існують такі функціональні клавіші (F1-F12), плюс пара кнопок FN.

Саме ними ми і скористаємося в даному випадку:

 • Перезавантажуємо комп’ютер.
 • Затискаємо клавішу «FN» і з інтенсивністю два етапи в секунду кілька разів тиснемо кнопку «F2».

 • Через долі секунд ви потрапите в первинне вікно мікросистеми БІОС.

Також можна скористатися і таким способом:

 • Вимкніть ноутбук.
 • Знову увімкніть його.
 • Як тільки на екрані з’явиться графічний індикатор завантаження — затисніть кнопку «Power» до моменту вимикання ноутбука (час очікування 3-5 секунд).
 • Чергове натискання кнопки «Power» і відразу задіємо «FN+F2» згідно з описаним алгоритмом дій.

Що робити, якщо ніщо не допомогло?

В силу технологічних звершень і повсюдно використовується сценарієм швидкого завантаження, часто відбувається наступне: частки секунд і Windows вантажиться. Природно, ніякі клавіші (хіба що «OFF» або «Reset») вже не допоможуть користувачеві викликати меню БІОС. Що стосується чергової невдалої спроби «зловити момент входу», то все буде повторюватися знову і знову. Якщо щось подібне відбувається і у вас, шановний читачу, то швидше за все вам допоможе метод описаний в цій статті.

До речі, якщо ви хочете позбавити себе від якоїсь схильності ноутбучної системи всіляко комизиться моменту входу в базове меню налаштувань, то слід змінити деякі параметри в розділі «Boot» вашої мікросистеми.

 • Після того як вам вдалося увійти в BIOS, перейдіть по вкладці «Boot» у завантажувальний меню мікросистеми.
 • У першому пункті «Boot Mode», змініть параметр завантаження на «Legacy Support».
 • У другому — «Boot Priority», «Legacy First».

Після того як ви два рази поспіль натиснете клавішу «Enter», будьте впевнені, такі спроби входу будуть свідомо вдалими!

На завершення: про те, чого слід побоюватися…

Безумовно, перш ніж що-небудь змінювати в налаштуваннях BIOS, слід гарненько подумати, до чого можуть призвести такого роду необдумані маніпуляції. Як правило, начитавшись різних мануалів по розгону і не спромігшись піддати сумніву досвід «прославленого апгрейдмена» довірливий юзер домагається воістину «чудових результатів» … іноді навіть попахивающих димком! Не уподібнюйтеся легковажним світу, будьте мудрі і розважливі, друзі. Ну, а що стосується питань оптимізації комп’ютера за допомогою налаштувань базової мікросистеми, то це тема вже іншої статті. Всього вам благонадійного і успішного входу в БІОС!