Увійти в BIOS вашого комп’ютера або ноутбука дуже легко, особливо якщо ви знаєте, яку клавішу натиснути. У цій статті я розповім вам як увійти в BIOS.

BIOS вашого комп’ютера (Базова система введення-виведення) відповідає за управління основними функціями комп’ютера. Він запам’ятовує час і дату, а також параметри конфігурації комп’ютера, наприклад порядок завантаження пристроїв і частота, на якій працюють процесор і пам’ять. Також BIOS визначає включення і відключення компонентів комп’ютера (наприклад USB-порти або вбудоване аудіо).

Найчастіше потрібно увійти в BIOS, щоб змінити порядок завантаження. Може бути ви підключили новий диск, а може вам необхідно завантажитися з компакт-диска або USB-накопичувача. Для цього вам необхідно змінити список завантаження в BIOS, який визначає, в якому порядку будуть завантажуватися пристрої, що містять завантажувальний програмне забезпечення.

Як увійти в BIOS

  • Увімкніть комп’ютер і дочекайтеся моменту, коли на екрані монітора з’явиться зображення. Натисніть відповідну клавішу кілька разів, поки ви не зайдете в BIOS. Зазвичай це Delete або F1, але також це може бути F2, F5 або F12. Майте на увазі, що деякі бездротові клавіатури можуть не працювати до входу в BIOS, тому, можливо, вам доведеться використовувати дротову клавіатуру.
  • 2. Якщо ви не знаєте, яку клавішу натиснути для входу в BIOS, ви можете спробувати «підглянути» цю клавішу на екрані POST (Power-on Self-Test). Цей екран з’являється під час завантаження комп’ютера до старту WIndows, але у вас він може бути відключений. Якщо ви не встигли побачити значення необхідної вам клавіші, натисніть Ctrl+Alt+Delete для негайного перезавантаження комп’ютера і спробуйте ще раз прочитати написи на екрані (зазвичай це напис внизу екрана ….to Enter Setup або ….to Enter BIOS). Також ви можете вимкнути комп’ютер і включити його знову.

     

    3. Після того, як ви увійшли в BIOS комп’ютера, ви можете використовувати стрілки на клавіатурі для переміщення по меню. Зазвичай на екрані присутні підказки, які клавіші потрібно натиснути, щоб внести зміни, зберегти установки та вийти з BIOS. Зазвичай для виходу з BIOS достатньо натиснути Esc або F10 і підтвердити вихід.

    4. Після того, як ви зробите зміни, переконайтеся, що ви зберегли зроблені зміни, перш ніж покинути BIOS. Якщо ви зробите зміни в налаштуваннях BIOS і спробуєте покинути його, ви побачите підказку, наприклад ‘Save changes before exiting: y/n?’ (Зберегти зміни перед виходом y/n?). Оберіть «Зберегти» та ваш комп’ютер перезавантажиться вже з новими параметрами BIOS.

    Як ви бачите, увійти в BIOS комп’ютера вкрай просто. Задавайте питання, якщо щось незрозуміло.