Люди об’єднуються за інтересами, отримують нову інформацію, гортають картинки з котиками і спілкуються завдяки групам в соцмережі. В Однокласниках мешкають понад 200 млн. чоловік з Росії і країн СНД. Якщо відкинути фейки і занедбані акаунти, все одно виходить, що в Однокласниках зареєстрований майже кожен другий дорослий житель Росії.

Вас відвідало бажання створити своє коммьюніті заради спільного перегляду смішних картинок і котиків, або заради чогось більш серйозного?

Неважливо, для чого б ви не хотіли створити групу, перед вами стоїть питання — «Як створити свою групу в Однокласниках

Давайте подивимося, як це робиться.

В першу чергу, групи в ОК можуть створювати тільки зареєстровані користувачі. Ви вже є в цій соцмережі? Відмінно. Ні? Реєструйтеся, заповнивши анкету з особистою інформацією.

Якщо у вас вже є аккаунт в Однокласниках, тоді:

 • зайдіть в меню «Групи» зі своєї сторінки;
 • звідти натисніть на пункт «Створення групи в Однокласниках»;
 • вам запропонують вибір: Створити групу або захід». Потрібна група, вибираємо цей тип.

Тут буде невеликий відступ. В Однокласниках можна створювати три типи угруповань:

 • група за інтересами;
 • спільнота для бізнесу;
 • захід.

Перше більше підходить для людей, які зібралися разом просто подивитися свіжу інформацію і поспілкуватися. Сюди, наприклад, входять приколи, красиві картинки, конкретні сфери діяльності чи інтересів.

Бізнес-група — це реклама конкретної компанії, послуг, товару, зовнішнього сайту та ін. Такі групи створюються, щоб знайти і залучити цільову аудиторію з ОК до свого продукту.

Заходи — реклама зустрічей, подій і так далі. Такий тип спільноти — сильно урізана версія групи, присвячена конкретним зустрічам, тому як постійно діючої і активної групи це не підходить.

Функціонал групи в залежності від того, що ви виберете, розрізняється. Подумайте, що вам потрібно, перш ніж визначитися з типом спільноти.

Повертаємося до створення групи. Після того, як ви вибрали її тип, Однокласники запропонують вам заповнити основну інформацію співтовариства.

Як це робиться для групи по інтересам:

У вікні з проханням заповнити інформацію вбиваємо ім’я майбутньої групи та її короткий опис.

Для групи, присвяченій бізнесу:

 • повторити все те ж з заповненням інфи, до того ж вам запропонують вказати вид діяльності, якою ви займаєтесь, і вибрати категорію;
 • якщо хочете, можете вказати свої контакти, натиснувши на посилання оранжевого кольору;
 • після цього можна буде ввести свої дані — країну, адресу і зовнішній сайт.
 • І в тому, і в іншому випадку вам запропонують заодно вибрати аватарку для спільноти. Це робиться шляхом натискання на кнопку «Завантажити зображення». Можна послатися на картинку в Мережі або завантажити з своїх.

  Ура, ви заповнили всі поля, і ось невинно чиста і тільки що створена група у вас перед очима. Що далі?

  Зміст

  • 1 Оформлення групи в Однокласниках
   • 1.1 Налаштування приватності
   • 1.2 Закріплена запис
   • 1.3 Контент
   • 1.4 Зміна основної інформації сторінки

  Оформлення групи в Однокласниках

  Поки що група виглядає нуднувато, і коштує це змінити. Потрібно прикрасити співтовариство темою. Для цього натисніть на посилання «Прикрасьте сторінку групи», де Однокласники запропонують вам на вибір свої стандартні теми. Виберіть на свій смак. Поки у вас в групі менше 10 000 учасників, вам доведеться користуватися стандартними темами, а після можна буде створити та додати свою.
  Вибрали. Так краще, правда?

  Наступний етап — це оформлення основної інформації сторінки. Сюди входять:

  • налаштування приватності групи (чи можна в неї вступати відкрито, або спочатку треба буде подати заявку на вступ і чекати, поки її схвалить адміністрація співтовариства);
  • закріплена публікація — запис, яка весь час буде перебувати першою серед інших публікацій у групі. Це зручно, щоб скласти оголошення для нових учасників, коротко повідомити про діяльність групи, тримати цінну інформацію весь час на виду, а так само використовувати для реклами, конкурсів і оголошень;
  • заповнення групи контентом — таким, як фотоальбом, аудіозаписи, відео і самі пости в групі.

  Давайте по порядку.

  Налаштування приватності

  Щоб це зробити, знайдіть посилання під аватаркою групи «Змінити налаштування». Запам’ятайте її, там можна міняти практично всі параметри, і ви користуватися нею будете часто. Виберіть потрібний параметр, якщо ви хочете зробити групу закритою, щоб туди не можна було вступати вільно.

  Закріплена запис

  Створюється для того, щоб якась інформація знаходилася першою в списку постів, а значить, весь час на очах у користувачів. Щоб закріпити запис, потрібно навести курсор на необхідний пост. З’явиться значок шпильки. Клацніть на нього — готово, запис закріплена.

  Так само можна вчинити з фотоальбомами.

  Щоб відкріпити запис, потрібно натиснути на той же значок знову.

  Контент

  Мабуть, найважливіше. Користувачі як мінімум здивуються, побачимо красиво оформлену групу, в якій нічого немає. Додавайте інформаційні публікації, створювати фотоальбоми (розділ «Фотоальбоми» і кнопка «Створити альбом»), додавайте відеозапису. Чим унікальніше інформацію ви будете додавати в групу, тим більше вона буде цікава іншим.

  Є ще один елемент налаштувань, яким варто скористатися. Це публікування постів від імені групи. Робиться це все з тієї ж посиланням «Змінити налаштування», де треба поставити галочку в пункті «В публікаціях адміністрації замість їх імен вказувати ім’я групи». Так ви вб’єте двох зайців — ваші пости будуть виділятися з низки записів учасників, до того ж можна зберігати анонімність.

  Зміна основної інформації сторінки

  Якщо ви передумали і вирішили, що хочете дати групі інше ім’я, опис, це легко можна зробити в меню «Змінити налаштування». Там можна повністю переписати всі дані, введені раніше.

  Тепер ви знайомі з порядком створення групи в Однокласниках і її основними настройками. Інтерфейс налаштувань простий, ви не заплутаєтеся. Група є, красиво оформлена, є перші публікації і фотоальбоми? Саме час кликати друзів, щоб вона почала «жити».