Ось і чергова пізнавальна стаття, на цей раз на тему заліза. А точніше, про підбір правильного блоку живлення для вашої системи. Швидше за все ви подумаєте, що тут нічого складного немає, достатньо просто подивитися потужність і вибрати виробника. Але ні, це сама банальна помилка початківців користувачів, так як ви, прийшовши додому і почавши підключати новенький блок живлення, можете неприємно здивуватися, коли зрозумієте, що щось не підходить. І щоб уникнути подібних помилок, я настійно рекомендую прочитати вам дану статтю.

Почнемо з самого простого, що таке блок живлення? Блок живлення комп’ютера — це перетворювач напруги для постачання всіх компонентів комп’ютера постійним струмом і необхідне кожному елементу напругою. Сучасний блок живлення повинен забезпечувати напруги 3.3 В, 5В і 12В.

Потужність. Одним з найбільш важливих моментів при виборі блоку живлення, звичайно ж, є правильний підбір потужності. Якщо ви встановите блок живлення більш слабкої потужності, ніж потрібно вашій системі в піковому навантаженні, це загрожує нестабільністю роботи системи і з великою часткою ймовірності виходу з ладу будь-яких компонентів. Якщо ж ви встановите блок живлення невиправдано більшої потужності, це позначиться на його ККД і збільшиться споживана потужність. У мережі досить багато калькуляторів для розрахунку потужності блоків живлення, я ж рекомендую використовувати калькулятор потужності Asus, так як він регулярно оновлюється, і в його списку завжди є нові відеокарти і процесори. До отриманої потужності можна додати 50Вт для запасу, також рекомендую дивитися на БЖ не нижче стандарту 80+ Bronze (детальніше про стандарт 80 plus можна прочитати на wikipedia.org).

Фірма. З цим дещо складніше і необхідно серйозно вивчати кожну модель, тому що, як і скрізь, деякі моделі бувають вдалими, деякі ні. Все ж настійно не раджу зв’язуватися з noname БП, а дивитися в бік таких фірм-виробників як Thermaltake, Chieftec, Corsair. Особисто я вже давно купую комплектуючі в магазині ОГО.ру, але спочатку дочитайте статтю.

Дроти і роз’єми. Переходимо до самої цікавої частини. Саме через вашу неуважність до цієї теми, куплений блок живлення може не підійти. Якщо ви звернете увагу на характеристики материнських плат, то ви можете помітити, що в специфікаціях завжди вказані два важливих пункти:
1) Основний роз’єм живлення;
2) Роз’єм живлення процесора.

Саме через неуважність до цих двох пунктів у новачків виникають проблеми.

У сучасних материнських платах найчастіше зустрічається 24-pin’овий роз’єм основного живлення, але роз’єм живлення процесора ділиться на два типи: 8-pin …

… і 4-pin.

На серверних ж материнських платах також зустрічається 20-pin для основного живлення.

Універсальним варіантом буде придбання блоку живлення з коннектором для материнської плати 20+4pin, а для процесору 4+4pin. Це дозволить підключити даний блок живлення до будь материнській платі. Але для суто домашнього використання часто можна брати просто 24pin живлення для материнської плати.

Не варто забувати і про відеокарти, так як якщо у вас встановлена потужна відеокарта, то швидше за все вона вимагає додатково 6-pin харчування, іноді навіть 6+6 pin. Тобто два роз’єми за 6 pin кожен. Також важливо кількість жорстких дисків і оптичних приводів, так як на всі сучасні ЖД і приводи йдуть харчування з Sata-роз’ємом. Хоча, якщо у вас старий комп’ютер, то варто звернути увагу на IDE і Floppy конектори.

Отже, при виборі блоку живлення другим за значимістю є підбір роз’ємів, придатних до вашої збірці системного блоку:

 

Резюмуючи можна сказати, що варто уважно прочитати специфікації материнської плати і відеокарти, подивитися розміри корпусу і розташування БЖ в ньому, щоб довжини проводів вистачило до всіх елементів. Плюс можна вибрати БП з відстібними кабелями, це дозволить звільнити трохи місця в корпусі, за рахунок від’єднання зайвих проводів.

PFC(Power Factor Correction). Перекладається як «компенсація реактивної потужності». Рекомендую вибирати блок живлення з Active PFC. Це дозволить зменшити перешкоди в мережі, також він стабілізує вхідну напругу і БЖ буде значно менш чутливим до падіння напруги. Це, по суті, дозволяє використовувати блок живлення в універсальному діапазоні напруги 110-230В.

Охолодження БЖ. Бажано, щоб вентилятор був не менш 120мм в діаметрі, але це умова дотримується майже у всіх блоках живлення.

На цьому все. Можете сміливо переходити на каталог інтернет-магазину ОГО.ру і вибирати відповідний вам блок живлення.

Сподіваюся ця стаття виявилася вам корисною, натисніть одну з кнопок нижче, щоб розповісти про неї друзям. Також підпишіться на оновлення сайту, введіть свій e-mail у полі праворуч.

Спасибі за увагу

Матеріал сайту Skesov.ru