Багато з користувачів володіють достатнім обсягом знань, щоб вибрати конфігурацію системного блоку самостійно. Більшу частину елементів комп’ютера можна вибрати, грунтуючись на своїх перевагах та з урахуванням матеріальних можливостей. Але ось вибираючи блок живлення, варто задуматися і підібрати цей елемент, максимально відповідний для сформованої конфігурації.

Основною трудністю такого вибору є те обставина, що потужність цього елемента не залежить від продуктивності комп’ютера. Пріоритетом у виборі блоку живлення повинна стати сума споживаної електроенергії всіх складових елементів комп’ютера. Тут не тільки варто врахувати головні і основні компоненти всього комп’ютера, але і самі незначні периферійні пристрої. Адже всі ці споживачі отримують необхідну їм енергію від цього живильного блоку.

Дуже важливо максимально точно підрахувати необхідну кількість енергії. Слід знати, що такий розрахунок необхідний при покупці відносно недорого корпусу з блоком живлення. При вартістю вище 1000 доларів такі маніпуляції не має сенсу проводити.

При підрахунку приблизного споживання енергії потрібно знати, що:

 • Сучасні процесори споживають приблизно 60-120 Ват. Причому процесори з 4 ядрами від AMD і Intel споживають понад 80 Ват, а для процесорів на сокеті 1155 буде потрібно набагато менше енергії.

 • Споживана електроенергія материнських плат складає в середньому від 20 до 40 Ватт.
  Диски споживають не більше 15 Ват.
 • Обсяг використаної електроенергії оперативною пам’яттю залежить від багатьох факторів і обставин. На цей показник впливає кількість чіпів і кількість планок, а також швидкість роботи цих елементів. Максимальне споживання може бути близько 20 Ватт.
  Споживання відеокартами енергії може досягати до 150 Ватт.
 • Не варто при підрахунках забувати про пристрої введення-виведення (близько 10 Ват), і додатковий вентилятор (до 5 Ватт).
 • Таким чином, розраховується кількість споживаної енергії в нормальному режимі роботи. Але ж бувають ситуації максимальної активності елементів комп’ютера, і такий стан також варто врахувати. В такому стані техніка знаходиться дуже рідко, а в деяких — ніколи.

  Адже дуже рідко в один момент потрібно, наприклад, записати диск, перекидати інформацію з зовнішнього носія на комп’ютер, конвертувати відео і грати у власну гру. Але варто передбачити все. На такі екстремальні ситуації до подсчитанному числа слід додати 30 відсотків. Цього має вистачити.