Багато людей вважають, що комп’ютер набагато краще ноутбука. Тут справа в тому, що люди вважають, якщо більше – значить сильніше. Насправді все не так.

Фішка в тому, що 80% людей не знаю, як вибрати ігровий ноутбук.

Коли ви купуєте стаціонарний комп’ютер, то я з упевненістю можу сказати, що 50% його вартості складуть лише монітор і інші прибамбаси. Хоча монітор ноутбука за якістю нічим не відрізняється від комп’ютерного, хіба що тільки розміром.

Кожен по-різному ставиться до ноутбуків. Можливо із-за того, що вони більш прості у використанні, компактні і економніше. Ці переваги стосуються і ігрових ноутбуків. До речі, ціна таких ноутбуків буде набагато менше, ніж комп’ютера з такою ж комплектацією – приблизно на 150-200 доларів.

Ну а тепер більш докладно.

Вибір процесора

В даний час існує лише два суперника-произвродителя процесорів – Intel і AMD. Але, як не крути, а ігрові ноутбуки більше застосовують процесори Intel. Зараз у продажу кращими є моделі Core i3, i5, i7. Два роки тому, в 2013 році, для ігор було досить моделі процесора i5,. Зараз вже кінець 2015 року, відповідно вимоги підвищилися, а i5 процесор як мінімум ще рік буде користуватися великим попитом, так як моделі i7 вже дуже потужні і дорогі, тому не сильно розпродаються.

Вибір оперативної пам’яті

Ну, тут все набагато простіше. Сучасні ігри постійно розвиваються і вимагають значно більше пам’яті, що б виключити гальм і всіляких глюків. Вже як 2 роки існують ігри, які не вдасться пограти на ПК з оперативкою в 2Гб. Тому, рекомендуємо купувати ноутбук мінімум з 4, а краще з 8 гігабайтами оперативної пам’яті. Увагу звертайте на покоління оперативної пам’яті при покупці. Зараз найбільш популярна і поширена оперативна пам’ять типу DDR3.

Йдемо далі.

Вибір відеокарти

Будь-ігроман скаже вам, що відеокарта вважається найголовнішою деталлю будь-якого ігрового ноутбука. На ранці зараз два лідера – nVidia і Radeon. Їх виробництво налагоджене на будь-якого споживача, який використовує недорогі моделі, а також більш серйозні. Тому вони конкурують, по сей день. Сказати, що один виробник перевершує іншого не можна. Але, напевно, nVidia в цьому плані все-таки трошки краще. І вибір більший і надійність.

Звертайте увагу на назву відеокарти. Ігрові відеокарти не можуть бути названі із заголовною літерою G в принципі. Це виключено. Однак є виняток, який стосується моделей GT і GTX – вони належать до ігрових моделей.

Для тих, хто розраховує на скромні гроші все ж придбати ігровий ноутбук, підійде відеокарта GT. Це моделі: GT540, GT555, GT630 GT640 та інші. Вони дозволять грати в ігри 2012-2013 років. Нові ігри будуть вимагати відеокарту могутніше GT 720, GT 730, GT740 і більш нові.

Виробник

На ринки вийшли безліч ноутбуків, про яких раніше було невідомо. Їх багато. Тому при покупці завжди задавалися питанням, якого виробника ноутбука вибрати. Можна вибрати Acer, з непоганою комплектацією, або Sony, за вдвічі більшу ціну. Тут роль грає бренд.

Якщо вибрати дешевий, так сказати економний варіант – тоді це Lenovo і Acer. Ці виробники пропонують в своїх ноутбуках відмінну продуктивність, а от надійність буде не найкращою. Ну, наприклад Acer знаменитий на дуже часті поломки різного характеру, а ось Lenovo популярний перегревами процесора і відеокарт.

Тому дивіться самі, який ноутбук вибрати. Адже користуватися ним, і грати будете саме ви. На наш погляд, якщо говорити про продуктивності і надійності, кращим виробником є Asus і Samsung, які надають якісний продукт – від економних варіантів, до супер дорогих.

Економними ж варіантами є ноутбуки Dell, HP, Asus, Samsung.