Клавіатура, як і будь-яке інше периферійне пристрій, далеко не найважливіша частина комп’ютера. Але, як не крути, а без неї не буде зв’язку між вами і комп’ютером. Тому, що б цей зв’язок був більш «тісної» і комфортною, до вибору клавіатури рекомендуємо підходити досить серйозно. З допомогою клавіатури ви вводите інформацію, а також керуєте усіма можливостями вашого персонального комп’ютера. У даній статті ви дізнаєтеся все необхідне для того, щоб вірно вибрати клавіатуру для комп’ютера.

Клавіатура комп’ютера

Клавіатура являє собою комплект кнопок (клавіш), які розташовані в певному порядку для введення даних або управлінням пристроями.

Основні пристрої введення інформації користувачем на комп’ютері – це миша і клавіатура. Стандартна, комп’ютерна клавіатура називається PC/AT або AT-клавіатурою і має у своєму складі 102 або 103 клавіші. Проект клавіатури має загальноприйняту схему, яка складена з розрахунком на англійський алфавіт.

Вибираємо клавіатуру

Що б зрозуміти, яку клавіатуру вам вибрати, визначиться: який тип клавіатури вам до душі найбільше; до чого ви будете її підключати; де ви її будете застосовувати.

Які клавіатури бувають?

При виборі клавіатури також велике значення має її конструкція, тобто той тип, який ви будете застосовувати для певної мети, а саме:

Ергономічна клавіатура

Така клавіатура складається з двох блоків, розташованих під кутом відносно один одного. Конструкція, яка має вигнуту форму, що дозволяє зняти навантаження на кисті рук при інтенсивній друку. Блоки, з яких вона складається, можна з легкістю зрушувати так, як вам зручно для роботи. До складу клавіатури так само входить підставка для рук. Дана клавіатура ідеально підходить для роботи.

Недолік – порівняно висока вартість.

Гнучка клавіатура

Така клавіатура відмінно підходить для любителів поїсти перед екраном комп’ютера. Вона дуже стійка проти впливів рідин, ударів і т. д.

Недоліки – непридатність для довгої друку, так як клавіатура сама по собі тонка, а натискання клавіш необхідно проводити з великим зусиллям.

Мультимедійна клавіатура

Відрізняється від інших клавіатур тим, що на її панелі є додаткові клавіші, за допомогою яких можна виконувати різні додаткові функції. З допомогою таких клавіш з’являється можливість управляти відео – та аудіо програвачами, запускати різні додатки, керувати станом комп’ютера. Відмінно підходить дана клавіатура для роботи та ігор.

Ігрова клавіатура

Тут все ясно. Клавіатура, призначена для геймерів. Ця клавіатура має безліч додаткових клавіш, які програмуються під певну гру. Зараз виробники пропонують ігроманам спеціальні клавіатури, для любителів певних ігор.

Недоліки – непридатність для друку; висока вартість.

Клавіатура з тачпадом

Такий пристрій ви напевно бачили на ноутбуках. Ідеально для тих, у кого немає мишки або лінь тягнутися за нею.

Сенсорна клавіатура

Головною особливістю даної клавіатури є відсутністю фізичних клавіш, які замінені на сенсорні датчики. Датчики реагують на коливання електроємності при натисканні, від чого команда передається на комп’ютер.

 

Які бувають клавіатури за типом підключення?

Бувають два типи клавіатури: дротовий і бездротовий.

Провідна – підключається за допомогою кабелю;

Бездротова – підключається без кабелю відповідно.

Якщо говорити про переваги бездротової клавіатури, то така клавіатура зручна тим, що проводи не займають багато місця, не заважають, а також радіус дії досить великий.

Які бувають клавіатури на увазі підключення?

Підключення через Bluetooth – це один з варіантів бездротовий моделі клавіатури, де інтерфейс передачі відбувається через Bluetooth або радіоканал (що перше, що друге ідентично). Тут варто врахувати той факт, що бездротові моделі повинні використовувати постійне харчування, а це означає, що доведеться досить таки часто міняти батарейки або застосовувати зарядний пристрій для підзарядки. І до речі, такі моделі мають трошки більша вага.

Комбіноване підключення Bluetooth / USB – це для тих, хто ще не знає, на чому зупинити свій вибір. Фішка такої клавіатури в тому, що якщо при підключенні по Bluetooth сяде батарейка, то клавіатуру можна підключити через USB вхід, на пряму до комп’ютера.

Підключення PS/2 – даний вид підключення дуже старий і підходить винятково для настільних комп’ютерів. Підключити клавіатуру до ноутбука у вас не вийде, так як в ньому немає такого роз’єму. Цей роз’єм розташований позаду системного блоку і має пурпуровий або фіолетовий колір.

Підключення через USB – це самий оптимальний, найпоширеніший і універсальний метод підключення. Саме даний вид підключення є майже на всіх комп’ютерних пристроях.

Якщо говорити про підключення до комп’ютера або ноутбука, то тут існує кілька видів підключення:

 

Як вибрати бездротову клавіатуру?

Тут, звичайно, варто відзначити, що кращим варіантом буде вибір комплекту бездротового підключення клавіатури з мишею. Чому? Тому що ці два пристрої будуть підключатися через один роз’єм. А про нестачу бездротового підключення зазначено вище.

Як вибрати дротяний клавіатуру?

Вибір провідної клавіатури заснований саме на вигляді підключення (читай вище). Тобто, для комп’ютера необхідно підключення PS/2, а ще краще PS/2 в комбінації з USB.

Які бувають клавіатури за призначенням?

Тут необхідно подумати, для якого комп’ютерного пристрою ви збираєтеся застосовувати клавіатуру.

Клавіатура для комп’ютера – такі моделі, найчастіше, виготовляються під установку на стіл і мають досить великі габарити.

Клавіатура для ноутбука – такий типу представлений у вигляді невеликого midi-пристрою.

Клавіатура для планшета – найчастіше така клавіатура застосовується у вигляді бездротового з’єднання, так як не в кожному планшеті існує USB вхід.

 

На що слід звернути увагу і як правильно вибрати клавіатуру?

Будь-яка клавіатура (крім віртуальної) має ряд характеристик, на які ви повинні звернути увагу і вибрати кращу для себе.

Колір англійських і російських букв. Звичайно, краще всього вибрати різні кольори. Особливо гарні різні кольори у разі, коли ви вчитеся друкувати. Коли ви навчитеся друкувати, вам, за великим рахунком, все одно на їх колір.

Блок цифр. Звертайте увагу, де розташований блок цифр. Цей блок виглядає як цифри на калькуляторі. Бажано, що б він мав окреме місце на клавіатурі, наприклад – збоку.

Відстань між клавішами. Краще всього, розгляньте клавіатуру, поторкайте її і визначте, чи будете ви при введенні тексту стосуватися сусідніх клавіш. Якщо так, то пошукайте іншу клавіатуру. Відстань повинна бути не дуже велика, але і не дуже маленьке.

Звуки і натискання. Для деяких це дуже важливі параметри. Зверніть увагу на реакцію клавіш при натисканні. Натискання повинно бути не надто туге, але і не занадто вільний. У першому випадку пальці будуть дуже часто втомлюватися, у другому – буква може з’явиться кілька разів. Так само, має значення звук під час натискання. Звичайно, найкраще, коли звуків немає або ж чути легеньке поклацывание. Галасливі клавіші швидко набридають, особливо сплячим поряд людям.

Функціональні кнопки. Мова йде не про тих кнопках, які застосовуються в ігрових клавіатура, а про тих, які допоміжні. Такі як, наприклад, кнопка вимикання, перезавантаження або режиму сну. Це дуже зручно. Зверніть увагу на їх розташування і виключіть можливість випадкового натискання на них.

Інші параметри, такі як висота кнопок і їх розмір вже вибирайте на свій смак. Пальці і сила у всіх різні.

Сподіваюся, що ця стаття допоможе Вам правильно підібрати клавіатуру.