Думаю це буде завершальна стаття на тему підбору комплектуючих для комп’ютера. Цих трьох статей повинно бути цілком достатньо (перша і друга). Всі інші комплектуючі купуються вже виходячи з коштів, якими ви маєте в своєму розпорядженні, і завдань, які будуть виконуватися на даному ПК. Зараз я спробую пояснити на що варто звертати увагу в першу чергу при покупці материнської плати. Ця стаття універсальна і не містить в собі натяків на купівлю певних материнських плат, просто ще одне пояснення, чим відрізняються материнські плати між собою. Хоча тут і розповідати особливо нічого, але раптом кому-небудь знадобиться.

Отже, перше, в яку сторону потрібно дивитися — це сокет. Так як саме виходячи з того, який у вас сокет на материнській платі, необхідно купувати процесор (ну або навпаки, виходячи з того, який ви вибрали, підбираєте материнську плату з відповідним сокетом:). Так як процесор з сокетом Intel LGA1155 ніколи не постане в AMD AM3 на материнській платі, так власне і у LGA1150 теж працювати не буде. Власне, сокет — це контактна площадка для установки процесора і зазвичай з новим поколінням процесорів виходить новий сокет.


Приклад: сокет під процесори Intel.


Приклад: сокет під процесори AMD.

Крім вибору сокета, необхідно ще перевірити, чи підтримує дана материнська плата вибраний вами процесор. Це краще за все робити на сайті виробника: шукайте обрану материнську плату і дивіться «Список сумісних процесорів». Найчастіше підтримку нових процесорів додають за допомогою оновлень BIOS.

Далі за планом це основний чіпсет. Чіпсет — це той комплект мікросхем, який змушує правильно працювати з операційною системою всі комплектуючі ПК. Тому чіпсет для вашого сокета бажано вибирати самий новий і по можливості потужний. Також від нього залежить кількість виходів USB і SATA. Для Intel самий новий на даний момент — це під сокет LGA1150 чіпсет Z87/z77, для AMD під сокет AM3+ 970/990.

Далі харчування. Для початку я рекомендую все-таки прочитати статтю про підбір блоку живлення для ПК, навіть якщо ви просто хочете замінити пошкоджену материнську плату на нову. У статті я дуже добре розписав, що і навіщо потрібно.

Тепер оперативна пам’ять. В принципі, на даний момент нічого складного тут немає — у всіх сучасних материнських платах використовується пам’ять DDR3 і просто необхідно визначитися з частотою. Тут вибираємо виходячи з даних процесора. Приміром, I7 3770 підтримує оперативну пам’ять до 1600МГц, AMD FX8350 до 1866 до двох планок і 1600МГЦ на чотирьох планках (я пишу тільки про заводських параметрах, ми всі знаємо як оверклокери люблять мірятися піс..ками). Друге, це максимальне значення, яке підтримує материнська плата. І виходячи з цих двох параметрів, підбираємо оперативну пам’ять з найменшими заводськими таймінгами. На даний момент є оперативна пам’ять в продажу з 1600МГц і стандартними таймінгами на даній частоті 9-9-9 — це буде ідеальний варіант і найбільш стабільний.

Далі роз’єми PCI і PCI-E. Тут вже все залежить від користувача, наприклад, для встановлення однієї відеокарти на даний момент підійде будь-яка материнська плата. Але от для установки двох і більше вже необхідна відповідна кількість портів PCI-E x16, притому що працюють як раз в режимі х16 або х8. Для встановлення звукової карти або мережевої карти або навіть додаткового SATA контролера так само знадобиться PCI або PCIE x1 слот. І так, якщо у вас, наприклад, звукова карта PCI-E, зовсім не обов’язково її вставляти саме в порт PCI-E x1. Якщо у вас є вільні роз’єми PCI-E x16, що працюють в будь-якому режимі (x4, x8 або x16) можна використовувати їх.

У старих материнських платах також був порт AGP для встановлення відеокарт, але на даний момент він вже ніде не використовується.

Також бажано подивитися в сторону кількості портів SATA і USB3.0 (USB2.0) входів на задній панелі: чим їх буде більше, тим краще.

На цьому все, тепер ви знаєте, як правильно купити материнську плату. Сподіваюся ця стаття виявилася вам корисною, натисніть одну з кнопок нижче, щоб розповісти про неї друзям. Також підпишіться на оновлення сайту, введіть свій e-mail у полі праворуч.

Спасибі за увагу

Матеріал сайту Skesov.ru