Як вибрати монітор для ігор?

Як вибрати монітор для ігор?
Здавалося б це не складна задача і в цьому ви будете праві, особливо якщо прочитаєте цю статтю. У ній ви знайдете практичні рекомендації, а також критерії, на які варто звернути увагу при виборі монітора для ігор.

Природно, ви розраховуєте на певний бюджет і несучасно хотіли б зробити покупку як можна дешевше. Запам’ятайте головне правило: не завжди те що дешево — погано. Мабуть почнемо.

Дозвіл монітора

Дуже важливий критерій при виборі монітора. Чим вище дозвіл тим більш чіткіше і якісніше буде відображатися картинка на екрані. Але врахуйте і той факт, що зі збільшенням дозволу збільшується і потреба в більш продуктивному комп’ютері.

Тобто, перш за все вам потрібно дізнатися технічну характеристику вашого ПК, а потім відштовхуватися від отриманих даних. В іншому випадку ваші гроші будуть витрачені даремно. Кілька прикладів моніторів з високим дозвіл за невелику ціну.

Як вибрати монітор для ігор?

Як вибрати монітор для ігор?

Як вибрати монітор для ігор?
Співвідношення сторін

З цим параметром ви однозначно стикалися при купівлі телевізора. Найбільш «ходовими» є 4:3 і 16:9, але останнім часом виробники моніторів почали також випускати і 21:9.

Радити яке співвідношення сторін монітора вам вибрати я не можу. Тут все залежить тільки від вас, ну природно від столу, на який ви збираєтеся розмістити ваш монітор і грати в ігри. Особисто я віддаю перевагу 4:3, оскільки зображення при співвідношенні сторін 16:9 мені здається занадто розтягнутим. Про 21:9 взагалі не варто й говорити, самі розумієте як буде розширена картинка на екрані.

Частота оновлення екрану монітора

Вимірюється цей показник в Герцах. Зазвичай, середньостатистичний монітор, має частоту оновлення екрану 50-60 Гц. Це досить нормальні показники, щоб видавати на екран хорошої якості зображення.

Але чим вище цей показник, тим картинка на екрані буде реалістичніше. Особливо це актуально для любителів ігор. Тому при виборі монітора намагайтеся звертати увагу на ті, які мають частоту оновлення екрана понад 60 Гц. Врахуйте також, що такі монітори коштують дорожче.

Час відгуку матриці

Тут все зрозуміло з самої назви. Від часу відгуку залежить швидкість оновлення картинки на екрані монітора. Тобто чим нижче цей показник, тим більш чіткіше і якісніше зображення. Погодьтеся, це немало важливий параметр при виборі монітора, особливо для ігор. Особливо якщо ви любите грати в шутери, де картинка на моніторі змінюється кожні частки секунд.

Рекомендую вам купувати монітор з часом відгуку в межах 1-5 мс. Межа великий тому що я не знаю, для яких саме ігор ви купуєте монітор. Але найкраще буде, якщо ви зупините свій вибір на моніторі з часом відгуку 1-2 мс. Кілька недорогих моніторів з невеликим часом відгуку.

Як вибрати монітор для ігор?

Як вибрати монітор для ігор?

Як вибрати монітор для ігор?