Напевно, на світі немає людини, яка б вибирав оперативну пам’ять на комп’ютер, не звертаючи уваги на її обсяг. Обсяг оперативної пам’яті – це перше, на що необхідно звертати увагу. Чим більше обсяг «оперативки», тим краще, тим швидше на комп’ютері будуть виконуватися процеси, а так само «літати» іграшки.


Обсяг оперативної пам’яті – це число, яке має свою межу і вимірюється в мб (гігабайтах). Максимальний об’єм оперативної пам’яті, що може потягнути всім нам відома windows XP – це ГБ. 64-х розрядні системи можуть підтримувати до 128 ГБ оперативки. До речі, на обсяги оперативної пам’яті, яке ви хочете встановити впливає та материнська плата. Понад 4 ГБ на слабенькою материнці може просто не працювати.

Тип оперативної пам’яті – це основний критерій, за яким потрібно вибирати. Якщо ви купите не той тип, він не підійде за роз’ємів.


Оперативна пам’ять на сьогоднішній день ділиться на 3 типу: DDR, DDR2, DDR3. Який тип підходить вам, можете подивитися у паспорті материнської плати. Якщо паспорта немає, то відкривайте системний блок і дивіться написи. Якщо є один слот з платою можете його витягнути і подивитися його тип. Якщо ви так і не знайшли який тип оперативки, то віднесіть плату в комп’ютерний магазин і покажіть продавцю, упевнений, він допоможе.

Бажано, що б частота оперативної пам’яті в обох слотів була однакова. Якщо різна, то в принципі нічого страшного, тільки система буде працювати на тій частоті, яка менше.

Якщо ви хочете в старий комп’ютер встановити оперативну пам’ять для більше продуктивності, то це дурне рішення. Модернізація має відбуватися пропорційно.