Як вибрати відеокарту для комп’ютера?

Багато користувачів, особливо ті, які стежать за останніми новинками «іграшок», виявляють, що їхній комп’ютер став слабкий по вимогам до певної ігор. Однією з такої «ослаблій» запчастиною є відеокарта.

Як вибрати відеокарту для компютера?
Відеокарта (або ще як її називають відеоадаптер, графічний адаптер, графічна плата, графічна карта, графічний прискорювач) – це пристрій, який відповідає за відтворення відео і іншої графіки на екрані монітора. Відомо те, що в системний блок комп’ютера можна вставляти різні види відеокарт за потужністю та розмірами, залежно які вимоги користувача.

Для недосвідченого користувача, а вже тим більше новачка буде дуже складно зрозуміти при купівлі відеокарти, що таке «шина», «частота» та інше незрозумілі слова. Так от, що б до цього не переходити, буду пояснювати звичайним, людською мовою.

І так, для початку Вам потрібно визначитися, для чого ви хочете використовувати відеокарту на комп’ютері? Можливо Ви офісний працівник, і крім роботи Ви не застосовуєте комп’ютер більше ніде. Або ж Ви – геймер, любите іграшки, а вже тим більше стати першим випробувачем новітньої гри на новому движку з неймовірно приголомшливою графікою. Якщо Ви належите до першої групи людей – то особливо заморочуватися при виборі відеокарти Вам не доведеться. Оскільки підійде абсолютно будь-яка. Якщо Ви відноситеся до другої групи – тут треба подумати.

Відеокарта буває вбудована (або інтегрована). Вона безпосередньо вбудована в материнську плату, тому купувати її не потрібно. Але потрібно розуміти, що в серйозну гру з такою «залізякою» пограти у Вас не вийде.

Якщо ви завзятий ігроман або для роботи використовуєте фото – і відео редактори – тоді Вам потрібна автономна відеокарта. На замітку, якщо Ви не знали: у відеокарт виділяють два типи роз’ємів PCI-Express і AGP, тому для того що б просто вставити її в Ваш комп’ютер, необхідно знати, який роз’єм підтримує Ваша материнська плата. Сучасні материнки йдуть з роз’ємами PCI-Express.

Ще один момент, деякі неймовірно потужні відеокарти вимагають додаткове джерело живлення. Тобто, крім того, що ви її вставили в роз’єм, її необхідно підключити окремим кабельком до блоку живлення.

Наступний момент – це обсяг пам’яті. Пам’ять вимірюється в мегабайтах, це всім відомо. Чим більше Мб, тим краще. Особливо це запитання має хвилювати геймерів, так як для новітніх ігор потрібні дуже потужні відеокарти. Але, як показує практика, ігромани викладають за нові відеокарти дуже великі гроші і роблять вони це практично кожні півроку.