Як видалити Gotut.ru

Gotut.ru — це псевдо пошуковик для браузера, користі від якого дуже мало. Якщо скористатися пошуковою рядком цього ресурсу, у відповідь відкриється пошуковик mail.ru. Якщо скористатися карткою gotut.ru, то відкриється відповідний сервіс yandex. Нічого свого у вірусу немає. Тому потрібно видалити gotut.ru без зволікань. Крім реклами. Сам по собі сайт gotut.ru нешкідливий.

Як видалити Gotut.ru

Але що ж робить gotut.ru не дружній, так це агресивна і підривна політика просування.

При завантаженні програм з інтернету або їх установці на комп’ютер користувача встановлюється програма шпигун, яка на всіх браузерах комп’ютера робить gotut.ru стартовою сторінкою. Це найпоширеніший і нешкідливий варіант. Може бути варіант, коли видаляються іконки інших програм або порушується робота браузерів.

Сторінка gotut.ru завжди буде стартової в браузері, скільки б користувач не встановлював інші сторінки в якості стартової сторінки. Далі як видалити gotut.ru назавжди з системи комп’ютера.

Програма шпигун прописує в реєстр, і позбутися gotut.ru антивірусом не вийде, тому що програма шпигун як вірус не ідентифікується.

Як прибрати gotut.ru з браузера

1. Для видалення gotut.ru з браузера необхідно завершити кожен процес всіх наявних браузерів. Для цього відкриваємо диспетчер завдань.

Для Windows 7 потрібно вибрати кнопку «процеси». Вибрати у вікні процес браузера. Клацнути по ньому правою кнопкою миші.

Як видалити Gotut.ru

У вікні клацнути лівою кнопкою мишізавершити дерево процесів».

Як видалити Gotut.ru

Для Windows 8 процедура аналогічна. Тільки необхідно вибрати кнопку «подробиці».

2. Перевіряємо виконувані файли (іконки браузерів).

У властивостях виконуваного файлу браузера відкриваємо ярлик. В полі «Об’єкт» дивимося на розширенні. У назві виконуваного файлу не повинно бути закінчень: .bat.exe , .url .bat . Правильне розширення браузера, наприклад для Mozilla Firefox виглядає так — firefox.exe.

Як видалити Gotut.ru

Якщо розширення неправильне, виконуваний файл необхідно видалити. Створити новий файл можна скопіювати виконуваний файл у папці, де встановлений браузер. Після даний файл перенести на робочий стіл.

Як видалити Gotut.ru

Таку дію необхідно провести не тільки над виконуваним файлом, що знаходяться на робочому столі, але і в меню пуск і в панелі швидкого запуску. Це один з пунктів видалення gotut.ru.

3. В папках AppDataRoamingBrowsers, AppDataBrowsers, AppDataLocalTemp, AppDataLocalHost installer потрібно знайти всі файли з розширенням bat і всі підозрілі файли з розширенням .exe і видалити.

  • C:UsersИмя вашого ПользователяAppDataRoamingBrowsers
  • C:Users Ім’я вашого Користувача AppDataLocalTemp
  • C:Users Ім’я вашого Користувача AppDataBrowsers
  • C:Users Ім’я вашого Користувача AppDataLocalHost installer

Я знайшов на своєму комп’ютері і видалив:

  • C:UsersuserAppDataRoamingBrowsersrehfgcnual.bat
  • C:UsersuserAppDataLocalHost installer3434361993_monster.exe
  • C:Program Files (x64)google chrome.bat
  • C:UsersuserAppDataLocalYandexmy_browser.bat
  • C:iexplore.bat

4. В реєстрі за допомогою пошуку (вибрати комп’ютер і набрати команду ctrl+F) знайти і видалити записи реєстру, що містять слово gotut або http://gotut.ru.

Як видалити Gotut.ru

Як видалити Gotut.ru

5. Застосовуючи таку програму антишпигун, як HijackThis шукаємо шпигунське ПЗ. Після виявлення такого, кожен рядок зі словом gotut.ru необхідно виправити. Для кожного рядка використовуємо дія fix checked.

Як видалити Gotut.ru

6. Перевірте систему за допомогою утиліти AdwCleaner. Всі знайдені утилітою видаліть файли.

Як видалити Gotut.ru

7. В панелі управління слід вибрати «Програми та компоненти». Непотрібне ЗА видаляється.

Як видалити Gotut.ru

8. Відкрити браузер і в налаштуваннях видалити httpgotut.ru зі списку запускаються вкладок або сторінок.

Як видалити Gotut.ruЯк видалити Gotut.ru

Необов’язково, але бажано перевірити, які в браузері встановлені розширення. Непотрібні розширення потрібно відключити або видалити.

Як видалити Gotut.ru

Після вище перерахованих дій здійснюємо перезавантаження комп’ютера. І тепер вірус Gotut.ru остаточно видалено.