Відомо, що мережа Інтернет — не найбезпечніше місце для вашого комп’ютера, операційної системи і веб-браузерів.

Якщо бути необережним, заходити на сумнівні сайти, завантажувати програмне забезпечення з ненадійних джерел, бути неуважним при його установці і при всьому при цьому не користуватися антивірусом — то дуже висока ймовірність рано чи пізно підчепити браузерний викрадач або вірус.

Якраз до таких і відносяться сайти kuponbaton.ru і vash-biznes.net.

  • Перша блокує у вашому браузері потрібні і популярні сайти, наприклад, Вконтакте, перенаправляючи замість ВК на сайт kuponbaton.ru .
  • Друга — типовий браузерний викрадач, насильно прописує себе в якості стартової сторінки і видає непотрібну рекламу vash-biznes.net.

Треба видаляти?

Деяким може здатися, що подібні розширення бувають, не завжди шкідливі, а іноді навіть корисні — ну, скажімо, якийсь начальник не захоче заблокувати Вконтакте у себе на роботі, щоб люди «не отлынивали» зайвий раз? Та й стартова сторінка може бути, скажімо, пошукачем — ну так що ж, нехай буде незвичайний пошуковик, адже навіть цікаво…

Однак повірте — браузерні викрадачі і шкідливі віруси завжди. Заблокувати Вконтакте, якщо це потрібно, можна і іншими, цілком нешкідливими і «чистими» способами (я от сам навскидку пригадую, хоча б редагування файлу hosts), а пошуковики браузерних викрадачів сильно поступаються в ефективності нормальним і хорошим пошуковикам і видають купу непотрібної реклами — а там неважко і нової вирусни нахапатися.

Як почистити ПК від цього сміття

Зрозуміло, що видалити kuponbaton.ru і vash-biznes.net, вірус і браузерний викрадач абсолютно необхідно.

Отже, що ж робити для успішного вирішення проблеми?

По-перше — спробуйте Spyhunter, ADW Cleaner або Доктор Веб як надійні програми проти подібних неприємностей. У будь-якому разі встановлення однієї з них для періодичної перевірки системи чи буде зайвою.

Другий варіант залежить від вашої конкретної неприємності.

Для видалення kuponbaton.ru: точно допоможе, якщо у вас браузер Opera. Зайдіть в розширення і просто відключіть Desktopy. Якщо раптом підхопили в іншому браузері, пошукайте сумнівне розширення і там.

Для vash-biznes.net: допоможе при будь-якому браузері. Зайдіть у властивості ярлика, з якого запускаєте, знайдіть у рядку запуску url і змініть на exe. Наприклад, так: замість «»C:Program FilesInternet Exploreriexplore.url» має стати «C:Program FilesInternet Exploreriexplore.exe».

Третій варіант — просто видаліть свої браузери і перевстановіть їх заново. Якщо це, як і все зазначене вище, не допомогло, то у крайніх, виняткових випадках можна перевстановити операційну систему. Трохи довго і виснажливо, але проблема вирішиться практично гарантовано.