Доброго часу доби. Днями вирішив почистити меню Пуск у себе на комп’ютері і, якщо з основним меню в Windows 8 воно називається «Початковий екран») немає жодних проблем з видаленням зайвих ярликів в меню «Всі програми» виявилося дещо складніше, так як при спробі видалення ярликів відкривається диспетчер установки і видалення програм. У зв’язку з цим постало питання, де ж лежать всі ці ярлики, половина яких просто псує зовнішній вигляд і заважає орієнтуватися в меню. Звичайно ж, місця зберігання я знайшов і вирішив поділитися з народом. Але все по порядку, стаття присвячена очищення меню Пуск, так що з початкового екрану я і почну.

Зміст:
— Як очистити меню Пуск від зайвих ярликів у Windows 8
— Як прибрати непотрібні ярлики меню «Всі програми» Windows 8 і Windows 8.1

Як очистити меню Пуск від зайвих ярликів у Windows 8

Насправді це дуже просто, але для загального розвитку робимо по інструкції.

1) Відкриваємо меню Пуск, перемістивши курсор в лівий нижній кут до упору і натиснувши ліву клавішу миші (або натиснувши по кнопці “пуск” у Windows 8.1):

 

2) Вибираємо ярлик для видалення зі списку, для цього наводимо курсор і тиснемо праву клавішу:

На плитці з’явиться значок галочки, позначаючи, що вона виділена. При бажанні можна виділити кілька плиток. Для цього просто натисніть правою клавішею миші на декількох непотрібних вам ярликів або віджетів.

3) Далі, у вікні, в нижній частині екрана меню, тиснемо кнопку «Відкріпити від початкового екрану»:

4) Після натискання кнопки плитка зникне, що нам, власне, і було потрібно:

 

Як прибрати непотрібні ярлики меню «Всі програми» Windows 8 і Windows 8.1

Трохи введення. Для того щоб потрапити в меню «Всі програми» Windows 8 потрібно натиснути правою клавішею миші у порожньому місці початкового екрану і там натиснути кнопку праворуч «Всі програми». У Windows 8.1 трохи змінили вхід для перегляду програм потрібно просто перевести курсор в нижню частину екрану і натиснути стрілку, що з’явиться вниз:

 

Як виявилося розташування ярликів не сильно змінилося з часів минулих операційних систем, та для чищення досить перебрати дві папки. Заходимо, видаляємо непотрібні ярлики або навіть каталоги.

Перша знаходиться за наступним шляхом:

C:Users*ім’я користувача*AppDataRoamingMicrosoftWindowsStart MenuPrograms

Вона є особистою папкою папки користувача. Тобто в ній знаходиться ті ярлики, які відносяться до програм, встановленим для користувача. Нагадаю, щоб побачити папку Appdata необхідно увімкнути показ прихованих файлів і папок, (див. інструкцію).

Друга папка розташована в такому місці:

C:ProgramDataMicrosoftWindowsStart MenuPrograms

Вона є загальною для всіх користувачів на комп’ютері, тобто якщо ви видаліть ярлик в цій папці з під свого користувача, вона видалиться автоматично з меню Пуск і у іншого користувача. Папка ProgramData так само є прихованою (див. інструкцію).

 

На цьому все. Сподіваюся ця стаття виявилася вам корисною, натисніть одну з кнопок нижче, щоб розповісти про неї друзям. Також підпишіться на оновлення сайту, введіть свій e-mail у полі праворуч.

Спасибі за увагу 🙂

Матеріал сайту Skesov.ru