Якщо ви скачали якусь безкоштовну програму, встановили її на комп’ютер, але при цьому у ваших браузерах відбулися зміни (інша стартова сторінка, рекламні банери на сайтах, зміна пошукової системи за умовчанням і т. д.) – це означає, що ваш комп’ютер крім програми проникло, так званий додаток-викрадач. Самим популярним і найбільш небажаним вважається PluginService.


PluginService впливає тільки на браузери, але це не менш приємно. Мені особисто не подобається, коли щось довільно змінює налаштування. Тому я намагаюся бути пильним при установці програм на комп’ютер, але буває, що PluginService все ж вислизає від мого погляду і починає творити свої каверзні справи.

Ви, напевно, вже здогадалися, що PluginService можна видалити. Але перш ніж це зробити, я б хотів вам розповісти, як виявити чи є PluginService на вашому ПК. Для цього відкрийте «Диспетчер завдань», перейдіть у вкладку «Процеси» і серед списку процесів відшукайте «pluginservice.exe». Ви звичайно можете завершити роботу цього процесу, але після перезавантаження комп’ютера він знову буде працювати.

Тепер перейдемо безпосередньо до видалення PluginService. Відкрийте браузер, який заразився цим додатком (зазвичай це браузер, який у вас встановлений за замовчуванням), зайдіть в список з усіма встановленими додатками (доповненнями або розширеннями). Серед відкрився списку знайдете те, в назві якого згадується pluginservice. Видаліть додаток (розширення, додаток).

Якщо цей метод не спрацював, то рекомендую вам скористатися спеціальною утилітою для виявлення і видалення шпигунських програм або рекламних ПО – ADWCleaner.


Щоб почати процес пошуку шкідливих програм і плагінів – натисніть кнопку “Сканувати“. Після закінчення сканування, якщо рекламні програмне забезпечення буде знайдено, то натисніть кнопку “Очищення“.