Спливаючі вікна в браузері бувають не лише корисними і красивими, але і досить шкідливими.

Серед спливаючих вікон, мабуть, особливо дратує реклама. Вона сильно заважає нормально переглядати сторінки. Безліч реклами в Інтернеті пояснюється дуже просто, адже вона — двигун торгівлі. Але користувачів, як правило, настирливість рекламних вікон ніколи не радувало. Тому питання, як видалити спливаючі вікна став дуже актуальним як в Опері і Гугл Хром, так і в Мазілу.

Нижче будуть наведені інструкції, як видалити спливаючі вікна в різних відомих браузерах. Перед цим відразу радимо взяти до уваги кілька важливих фактів:

 • Не завжди варто блокувати спливаючі вікна в браузері на всіх сайтах, навіть якщо налаштування і дозволяють це зробити. Як ми вже й говорили, спливаючі вікна можуть бути корисними. На деяких сайтах без них ви просто не зможете скористатися важливими функціями, або навіть зайти в свій акаунт! Тому як мінімум, якщо ви виберете глобальну блокування, обов’язково налаштуйте список винятків.
 • Деякі з’являються вікна все-таки можуть не блокуватися і не видалятися, навіть якщо ви встановите необхідні налаштування. Значить, використовується такий метод відкриття вікна, з яким загальнодоступні функції браузерів поки боротися не вміють. Тим не менш, це досить велика рідкість.
 • Сьогодні більшість сучасних антивірусів здатні самі без вашої участі видаляти спливаючі вікна, однак якщо цього не сталося, ознайомтеся з інструкціями по кожному браузеру далі.

Інструкції з видалення спливаючих вікон

Почнемо з відомого і сучасного браузера Google Chrome. З ним все дуже зручно — є функція блокувати спливаючі вікна «з коробки». В адресному рядку при блокуванні такого вікна з’явиться відповідна іконка, при натисканні на яку ви зможете вибрати, чи хочете робити які-небудь дії з заблокованим вікном.

Тобто у випадку з Chrome всі навіть навпаки — може знадобитися прибирати блокування вікон. Для цього клацніть на значку в адресному рядку. З’явиться меню, там і потрібно буде вибрати роздільну посилання. Щоб надалі спливаючі вікна з цього сайту не блокувалися ніколи (якщо потрібно саме це, виберіть відповідну сходинку — «Завжди показувати спливаючі вікна: <<адреса сайту>>«. А якщо потім сайт все-таки знадобиться прибрати зі списку винятків, зробіть це з вікна «Налаштування контенту«.

Для Хрому також є розширення AddBlock, виконує саме завдання блокування вікон. Однак ще раз нагадаємо про сумнівної корисності блокування вікон на всіх сайтах.

Тепер браузер Opera. Щоб прибрати в Опері спливаючі вікна, натисніть правою клавішею миші на відкритій сторінці, виберіть «Налаштування сайту«. Відкриється нове віконце, переходите там у вкладку «Загальні«, вибирайте пункт «Спливаючі«, а там «Не приймати«.

Для Opera теж є вже згадуване розширення AddBlock, і його можна встановити прямо з браузера — дійте так:

 • Спершу «Меню», потім «Розширення»,
 • А далі «Вибрати розширення».
 • В пошуковому полі вводите «Add Block», з’явиться список плагінів, вибирайте потрібний і клацайте на зелену кнопку «Додати в Opera».
 • З’явиться вікно, виберіть «встановити».

Все, тепер спливаючі вікна браузера будуть «вирізувати» розширенням.

Firefox. У цьому браузері також спливаючі вікна блокуються за замовчуванням. Про блокування сповіщає особлива панель вгорі сторінки з кнопкою «Налаштування» і особливий значок в адресному рядку. Коли ви клацнете туди, з’являться дії на вибір. Якщо ви хочете налаштувати блокування, то перейдіть по такому шляху:

 • Спершу «Інструменти»;
 • Далі «Налаштування»;
 • Потім «Вміст»;
 • Приберіть там або поставте галочку в рядку «Блокувати спливаючі вікна»;
 • Ну а кнопка «Виключення» покаже список сайтів, де такі вікна будуть все-таки можна.

Ну і старий добрий Internet Explorer, який багато ще використовують. Інструкція нижче годиться для версій 7 і 8. Щоб увімкнути або вимкнути функцію блокування спливаючих вікон, натисніть у верхньому лівому куті на кнопку «Сервіс«, звідти переходите — «Блокування спливаючих вікон«, а там вже вмикайте або вимикайте.

Заблокований вікно можна буде все-таки подивитися, натиснувши на повідомлення про блокування.

Приємної роботи в Інтернеті!