Після підготовки Комп’ютера я підключив флеш карту з уже завантаженим туди дистрибутивом і, слідуючи підказкам, встановив Windows 10, до речі, якщо комусь цікаво, то установка займає приблизно 30 хвилин при оптимальних вимоги до установки Windows 10, з ними можна ознайомитися на сайті розробника, але розмова піде не про це.

Після успішної установки я вирішив переглянути з чого ж складається довгоочікувана нова Операційна система Windows 10, я зайшов в розділ «Цей комп’ютер» клікнувши на робочому столі на іконку комп’ютера далі зайшов в розділ жорсткого диска, в який була встановлена нова операційна система (У мене «Десятка» була встановлена на диск «C») і виявив дивну папку, вона називалася windows.old. Недовго думаючи, я вирішив дізнатися, що ж це за тека, зайшов в пошуковик «Яндекс» і запитав у нього, виявилося це стара версія операційної системи, яку можна видалити, вона відповідає за старі файли минулого операційної системи. Посідала вона у мене пам’яті близько 10 – ти ГБ.

Як написано на сайті розробника, цю папку можна видалити. Вона абсолютно не пов’язана з новою версією операційної системи, але тільки по закінченню 30 календарних днів так як вона відповідає за відновлення операційної системи до попередньої версії. Якщо ж ви не збираєтеся відновлювати попередню версію, тоді можете сміливо видалити її безповоротно.

Я недовго думаючи, зайшов назад в розділ «Локальний диск C» і спробував її видалити натиснувши на неї правою кнопкою миші і вибравши пункт «Видалити», але тут вискочила рамка і було написано, що цю папку можна видалити, нібито вона системна.

Після цих слів я почав її видаляти різними способами: перетискував у кошик, намагався видалити зв’язкою клавіш і навіть затискав кнопку Delete, але так у мене нічого і не вийшло.

Тоді я знову звернувся до пошукової машині, намагаючись знайти відповідь на своє питання «чи Можна видалити папку Windows.old», шукав, звичайно ж, я довго так як відповідної інформації не було з-за того, що Windows нещодавно вийшов і через деякий час я все ж знайшов відповідь на своє питання і, виявилося, що ця процедура видалення папки з системними файлами старої операційної системи однакова, тобто цей мануал, який я надам нижче можна буде використовувати не тільки для правильного видалення старої версії ОС Windows 10, але і на іншій операційній системі, наприклад для:

 • Windows 7;
 • Windows 8;
 • Windows 8.1.

Власне, щоб видалити папку, нам необхідно зробити короткий ряд дій.

Як видалити папку Windows.old

Нижче я розповім про процес видалення цієї папки Windows 10, тому будьте уважні і виконуйте дії так, як буде описано в інструкції, і тоді ви позбудетеся раз і назавжди від «каталогу» Windows.old. Так само перед тим, як почати, хотів би нагадати, що ця папка відповідає за відновлення попередньої операційної системи і в разі її видалення, ви не зможете відновити стару версію ОС.

Тепер після того, як ми обговорили всі нюанси і точно поставили перед собою мету, ми переходимо до видалення…

 • Натискаємо системну клавішу на клавіатурі з замальовкою емблеми Windows в зв’язці з англійською літерою «R», тобто просто натискаємо Windows+R. Далі після того, як з’явиться рамка з напис «Виконати» нам необхідно ввести англійськими маленькими літерами команду «cleanmgr», потім необхідно натиснути на кнопку ОК або клавішу Enter. Це як вам зручніше.
 • Потім «Очищення диска», там повинен йти процес «Оцінки», будьте обережні і не натисніть на кнопку «Скасувати».
 • Тепер після того, як ваш комп’ютер провів «Оцінку» і з’явилася наступне вікно з назвою «Очищення диска» нам необхідно натиснути на кнопку яка знаходиться майже внизу рамки з назвою «Очистити системні файли», так само раджу поглянути на малюнок який розташовується нижче.
 • В наступному вікні нам необхідно провести ряд дій, а саме необхідно знайти і вибрати у вікні з назвою «Видалити наступні файли», вибираємо в прокручуваному вікні «Попередні установки Windows» — ставимо галочку напроти цього пункту.
 • Ну а в цьому пункті ми просто чекаємо очищення диска, в результаті папка з файлами попередньої версії операційної системи буде видалено.
 • Видалення Windows.old за допомогою командного рядка

  Так само хочеться відзначити, що якщо у вас не вийшло викликати ряд цих дій, з видалення папки з тимчасовими файлами, тоді ось вам ще один спосіб який обов’язково повинен спрацювати.

  Необхідно зробити наступне, через меню пуск викликаємо, Командний рядок (тільки якщо у вас права адміністратора) і в неї вводимо наступне:

  RD /S /Q C:\windows.old

  Далі натискаємо кнопку Enter і папка буде видалено.

  Повторюся, що даний спосіб працює якщо ви працюєте від прав Адміністратора, і за умови, що диск, на який встановлена операційна система називається «З» якщо ж ні, то тоді в цій команді змінити букву «C» — «На букву в якій встановлена операційна система».

  Бажаю всім удачі!