Іноді виникають ситуації, коли користувач змушений деактивувати вбудоване вказівний пристрій. Однак передбачені виробником функціональні клавіші на клавіатурі, часто проблеми не вирішують. Втім сьогодні ми розповімо вам, шановні читачі, про те, як відключити мишку на ноутбуці різними способами. Будьте впевнені, найбільш прийнятний для вас варіант «тимчасово позбутися від підступів електронного гризуна» чекає своєї реалізації, — читаємо який саме!

Сьогодні ми розглянемо:

 • 1 Клавіатурний обман від виробника: не первісний шлюб
 • 2 Що за звір такий, — ноутбучна миша?
 • 3 Якою клавішею деактивується тачпад ноутбука?
 • 4 Теоретичне введення в діагностику координатного пристрою виводу
 • 5 Відключення тачпад модуля за допомогою вбудованої програмної функції Synaptics
 • 6 Як правильно перевстановити тачпад-драйвер: вибір ЕКСКЛЮЗИВНО СВОГО ПО
 • 7 Підводячи підсумки

Клавіатурний обман від виробника: не первісний шлюб

Найбільш нервові з власників нових ноутбуків, при виявленні «функціонального мовчання» чергових клавіш скоріше поспішають здати свій пристрій в сервісний центр з виявленням причинного обурення «Та в нього не всі клавіші працюють!». Насправді причина до смішного банальна і криється в елементарному невідповідність певного керуючого (тут і далі — програмне забезпечення).

Особливо актуальні такі стикування з драйверами в тих випадках, коли користувач купує ноутбук без попередньо встановленою ОС, або поспішає перевстановити Windows на більш зручну версію» без поняття про те, що драйвера на клавіатуру повинні встановлюватися винятково від виробника.

У силу всього сказаного подумайте, що могло послужити причиною непрацездатності деяких функціональних клавіш? Втім, про технічному шлюбі також буде розказано…трохи пізніше, і, на жаль, в іншій статті. А поки давайте розберемося в характерних особливостях маніпуляторів (як визначити технічну неповноцінність вказівного пристрою, читайте тут), як і що потрібно зробити для вирішення порушеної проблеми, на завершення, автор цієї статті допоможе «сміливим і рішучим» самостійно зробити заміну тачпад-модуля.

Що за звір такий, — ноутбучна миша?

Портативні комп’ютери оснащуються спеціальним координатним пристроєм введення — тачпадом. По суті — це все таже мишка. Конструкційною особливістю вбудованого в ноутбук маніпулятора є його ідеальна функціональність з необхідної сполучуваністю «компактність електронного девайса».

Переваги тачпада: найбільш краща чутливість сенсорної панелі в плані відгуку і величезний потенціал операційних команд з урахуванням вельми незначного простору самій сенсорній панелі. Тим не менше для консервативної групи користувачів комфортне ноу-хау часто зайва розкіш (необережний тап і машину понесло), що і змушує юзера вдатися до моменту використання традиційного виду мишки.

Варто зазначити, що порушене нами питання причинності «зручно/незручно» — справа звички. Інтегровані в лептопи сенсорні панелі багато в чому перевершують традиційного виду мишки. Однак тема нашого розповідь не про це. Тепер ви знаєте, шановні читачі, що роль мишки в ноутбуці відведена спеціальному пристрою — тачпад.

Якою клавішею деактивується тачпад ноутбука?

Залежно від модифікації портативного комп’ютера можуть використовуватися різні схеми включення/відключення координатного пристрою введення. У більшості випадків виробник передбачає спеціальну комбінацію клавіш на своїх пристроях. Між тим існують і більш екзотичні варіанти вкл/викл тачпад модуля — різні механізми відключення у вигляді сенсорних і механічного типу кнопок, а також рычажковых елементів управління активністю оговариваемого нами пристрою введення.

Однак загальноприйнятий стандарт — це поєднання двох незалежних клавіш FN+F7-12». Останнє значення функціональної клавіші варіюється в заданих виробником межах. Для спрощення процесу розуміння, про що тут взагалі говориться, уважно ознайомтеся з таблицею найбільш поширених схем управління активністю тачпад панелі (тут ще трохи інформації з приводу корисних клавіш).

Як бачите різниця «між кнопками» є. Як правило виробник завбачливо маркує функціональні кнопки для управління тачпадом спеціальними значками.

У тому випадку, якщо ви тиснули що-небудь зовсім НЕ ТЕ…звіртеся! Не біда, якщо задіяні клавіші також залишаються байдужими в процесі тактильної деактивації, — їдемо далі!

Теоретичне введення в діагностику координатного пристрою виводу

Якщо ви не заливали свій девайс кави та іншими похідними рідини, нервово не били по клавіатурної панелі (смішне додаток: не намагалися «знерухомити мишку» ударом кулака), а також не зловживали екстремальними експериментами (вплив низьких/високих температур, робота пристрою в зоні підвищеного забруднення, вологості та ін), то швидше за все проблемне питання: «Як відключити мишку на ноутбуці», в плані свого рішення, відноситься до програмної частини.

У будь-якому випадку, перш ніж брати в руки викрутку (деякі і молоток задіють для тонкого налаштування ноутбука!) необхідно переконатися в еталонному відповідно встановлених драйверів для клавіатури (тачпад).

Відключення тачпад модуля за допомогою вбудованої програмної функції Synaptics

Перш ніж ми з вами, дорогі друзі, піддамо свої девайси тотального процесу перевстановлення драйверів, давайте переконаємося в присутності корисної утиліти від фірми Synaptic. Справа в тому, що ця панель управління використовується в більшості ноутбучних модифікацій — її функціонал сприяє сприятливої реалізації простої операції вкл/викл «тимчасово непотрібного» тачпада.

Варто зазначити, що важливою перевагою згаданої панелі є здатність керуючого ПО виробляти автоматичне відключення «інтегрованої мишки» в тому випадку, коли користувач підключається зовнішній маніпулятор через роз’єм USB — потрібно лише встановити галку в потрібному місці…

Отже, поки ще ваша мишка працює, давайте зробимо наступне:

 • Через пусковий меню увійдіть в розділ «Панель управління».

 • Змініть графічний вигляд відображуваних об’єктів з «Категорія» на «…значки».
 • Тепер клацніть по іконці «Миша».
 • Пройдіть за допомогою вкладки «Параметри пристрою» у спеціальне вікно налаштувань.
 • Примусовий метод ручної деактивації тачпада — тисніть кнопку «Вимкнути».
 • Автоматичний варіант інтелектуального управління в момент підключення зовнішнього маніпулятора — поставте галку в чек-боксі «Відключити внутрішнє вказує…».

 • Не забудьте зберегти задіяні налаштування « — ” Застосувати»-«ОК».

Безумовно, якщо даний варіант у вас спрацював, то на цьому можна і зупинитися. Однак, всім тим, кого не залишає «програмна несправедливість» питання: «Чому не працює потрібна функціональна клавіша?», слід запастися терпінням і прочитати ще декілька глав.

Як правильно перевстановити тачпад-драйвер: вибір ЕКСКЛЮЗИВНО СВОГО ПО

Природно, все робоче, якщо хочете, найбільш корисний і оптимально відповідає всім комп’ютерним компонентів вашої системи можна знайти (а потім і завантаження для використання) тільки на офіційному сайті технічної підтримки виробника. Зрозуміло, програмні винятки є, тим не менш, сьогодні, про них, ми просто промовчимо.

Отже, насамперед необхідно володіти точною інформацією про вашому ноутбуці, а саме:

 • Ідентифікаційний номер моделі (символи і цифри).
 • Версія використовується ОС Windows (в редакції, розрядність системи).

Якщо все вищеописане для вас представляється досить складною для розуміння інформацією і ви, шановний читачу, відчуваєте якийсь дискомфорт в процесі перетравлення всього вище написаного, що ж, — ось вам ссилочка (там детально все викладено: про те, як знайти потрібні дані, характеристики пристрою тощо). Потім, приєднуйтесь до нас знову, будь ласка!

 • Відкриваємо браузер і в пошукове поле вводимо «фірмову причетність свого ноутбука.
 • Далі у відповідному чек-боксі прописуємо символьно-цифровий ідентифікатор лептопа.

 • Приходимо по вкладці в розділ «Драйвера і утиліти».
 • Вказуємо поточну версію своєї операційної системи.

 • Переходимо спочатку в пункт «ATK» (драйвера для гарячих клавіш).
 • Потім, відкриваємо спойлер — «Pointing Device» (керуючий софт для тачпада).
 • Викачуємо останні версії цікавлять нас драйверів.
 • Встановлюємо новий софт і перезавантажуємо комп’ютер для нового життя «Все працює!».

Увага: у випадку, коли користувач має «на руках» досить старенький ноутбук, цілком може так скластися, що нові «дрова» не стануть на стареньке «залізо». В останньому випадку рекомендується звернутися в техпідтримку, так би мовити, безпосередньо, для погодження питання про завантаження найбільш оптимально відповідної версії драйвера конкретно для вашої моделі лептопа.

Підводячи підсумки

Найбільш частіше всього читач залишає «нелегкий шлях» правильного програмного ремонту — завантаження актуальною і працездатної версії необхідного системі драйвера. В результаті — важливі і зручні клавіші на клавіатурі все марно займають своє комфортне місце. Вам вирішувати, що означає: зручно і дискомфортно? В ідеалі, взагалі-то, слід перевстановити всі драйвери на своєму лептопі, так би мовити, оригінального призначення. Ви будете здивовані, наскільки «ОЖИВЕ» ваш портативний помічник!

Ну і обіцяне «Як поміняти тачпад на ноутбуці?» — зрозуміло, вам дається цілком собі робоче посилання. Переходьте сміливо, і дізнайтеся, як себе обмежити від монтажних проблем. Всім поки, вдалого кліка і тільки очікуваного тапа!