Фільтр SmartScreen” був введений розробниками веб-браузер Microsoft Internet Explorer 8 (IE8). Він був розроблений, щоб забезпечити більш високий рівень безпеки для користувачів IE. Фільтр SmartScreen автоматично перевіряє веб-сайти і завантажувані файли на наявність шкідливого вмісту і попереджає вас, якщо він знаходить щось підозріле. Фільтр SmartScreen також присутня в IE9 і IE10 версіях.


Microsoft реалізувала такий же механізм, як в ОС Windows 8, 8.1, так і в ОС Windows 10. У всіх цих операційних системах фільтр SmartScreen включений за замовчуванням. Якщо ви спробуєте запустити завантажену програму з Інтернету, він за лічені секунди перевірить файл і, якщо програма буде містити віруси – фільтр заблокує її.

Постійні повідомлення про невизнання скачаного може сильно дратувати. Тому, якщо на вашому комп’ютері або ноутбуці встановлений надійний антивірус, то фільтр SmartScreen можна відключити.

Просто слідуйте цим простим крокам, щоб вимкнути фільтр SmartScreen у Windows 8 або Windows 10:

1. Заходимо в «Панель управління». Потім переходимо в розділ «Система і безпека», а після тиснемо на «Центр підтримки».


2. У лівому боковому меню знаходимо і тиснемо на «Зміна параметрів контролю Windows SmartScreen».


3. З’явиться діалогове вікноWindows SmartScreen». Для відключення фільтра встановлюємо прапорець навпроти останнього, третього пункту «Не робити нічого (відключити Windows SmartScreen)». Після чого натискаємо кнопку «ОК».


4. От і все. Про успішність виконаної операції з’явиться повідомлення внизу екрану на панелі завдань з таким вмістом:


Відключити фільтр Windows SmartScreen можна також в редакторі реєстру. Для цього запустіть безпосередньо сам редактор реєстру (про те, як це зробити читайте тут). Після чого перейдіть до наступного розділу:

HKEY_LOCAL_MACHINE SOFTWARE Microsoft Windows CurrentVersion Explorer

У правій частині вікна відшукайте файл SmartScreenEnabled і двічі клацніть по ньому лівою кнопкою миші.


У діалоговому вікні, в нижній сходинці (значення) введіть фразу «Off».


Таким ось чином за допомогою редактора реєстру можна відключити Windows SmartScreen у Windows 8 або Windows 10.