Добрий день. Як-то раз я писав статтю про способи, з допомогою яких можна відкрити редактор реєстру в ОС Windows. Судячи за статистикою вона виявилася досить корисною для новачків і користується попитом. Тому я вирішив, що не завадить поповнити рубрику «Для початківців» і написати статтю про те, як відкрити командний рядок. Адже тут теж є кілька способів. Притому в залежності від системи і трохи змінюється спосіб відкриття.

Зміст

  • 1 за Допомогою контекстного меню кнопки «Пуск»
  • 2 Через системну папку Windows
  • 3 Пошук в меню Пуск
  • 4 За допомогою утиліти «Виконати»
  • 5 За допомогою меню провідника Windows 8, 8.1 і 10

За допомогою контекстного меню кнопки «Пуск»

Даний спосіб працює тільки для Windows 8, 8.1 та 10.

Одне з найбільш зручних нововведень в нових операційних системах Windows це наявність розширеного контекстного меню кнопки Пуск. Для його відкриття досить клацнути правою клавішею по куті з кнопкою пуск і вибрати потрібний пункт. Тут вам і два варіанти запуску командного рядка, і «Програми та компоненти» для зручності видалення програм, і «Диспетчер пристроїв». Загалом все те, що потрібно просунутому користувачеві під рукою. Це реально зручно друзі.

Зараз будемо розглядати більш універсальні способи.

Через системну папку Windows

Спосіб не найшвидший, але з ним впорається кожен. Суть проста, командний рядок, як і всі утиліти, має свій виконуючий файл. Для того щоб запустити її, потрібно знайти цей виконуючий файл і зробити подвійний клік по ньому. З цього йдемо в папку C:WindowsSystem32 і шукаємо файл cmd.exe з чорною піктограмою.

Далі все просто. Подвійне клацання відкриває командний рядок в звичайному режимі. А якщо натиснути правою клавішею по файлу і вибрати «Запуск від імені адміністратора», командний рядок буде працювати в режимі головного адміністратора.

Пошук в меню Пуск

Цей спосіб відмінно підійде власникам Windows 7 або більш старих систем. Все дуже просто, потрібно почати вводити cmd.exe пошук програм вікна пуск і так само, як в попередньому способі вибираємо звичайний запуск або від імені адміністратора. Ось так це виглядає в Windows 8+, для виклику пошуку потрібно в меню Пуск натиснути лупу поряд з іменем користувача в правому верхньому куті.

А ось так в Windows 7 і більш старших. Тут все набагато простіше, так як вікно пошуку знаходиться відразу під рукою.

За допомогою утиліти «Виконати»

Один з найшвидших способів, але є невеликий мінус — не можна запустити командний рядок від імені адміністратора, на щастя, в більшості випадків це не потрібно, та і не рекомендується.

Працює спосіб операційних системах Windows і на тлі його простоти, не може не радувати.

Отже, спосіб полягає з двох дій:

1) Натискаємо поєднання клавіші Win+R — це відкриє діалогове вікно утиліти «Виконати».

2) Вводимо cmd або cmd.exe і тиснемо ОК або клавішу Enter на клавіатурі.

З допомогою меню провідника Windows 8, 8.1 і 10

Ну і останній спосіб, він так само працює тільки на останніх операційних системах і входить у число нововведень. Але він з невеликою хитрістю. Про хитрощі трохи пізніше, для початку про те, як відкрити. І тут все дуже просто, у провіднику Windows у будь-який з папок тиснемо кнопку «Файл» на панелі провідника і вибираємо відкрити командний рядок.

Хитрість полягає в тому, що в командному рядку, буде відкрито поточний каталог, а не папка користувача, як якщо б ви це робили всіма іншими способами. Для чого це потрібно? Цьому є тисячі застосувань! Стільки ж, скільки програм, які працюють тільки через командний рядок. Наприклад, той же adb.exe, за який я спілкуюся зі своїми телефонами на Android. Це зручне нововведення скоротило мені введення в ручну команди cd.

На цьому все. Сподіваюся ця стаття виявилася вам корисною, натисніть одну з кнопок нижче, щоб розповісти про неї друзям. Також підпишіться на оновлення сайту, введіть свій e-mail у полі праворуч або підписавшись на групу Вконтакті.

Спасибі за увагу!

Матеріал сайту Skesov.ru