PDF – це один з портативних форматів для відображення документів. Створений такий формат Adobe компанією. І його головна особливість – це відображення усі елементів однакового незважаючи на те, що файл відкритий на іншому пристрої.

ПДФ – таблиці залишили позаду «съехавшие» рядки під час форматування, проблем з відображенням різного типу шрифтів, випадкового видалення важливої складової та інше. Але з відкриттям такого формату бувають свої проблеми, наприклад, якщо на ПК немає потрібних програм для роботи з ним. Про них, до речі, ви дізнаєтеся нижче.

Функціонал PDF Формату:
– відображення і підтримка гіперпосилань;
– зміни та форматування відбувається тільки через спеціальні програми;
– безкоштовне ПЗ для рабоыт з PDF.

Ми розглянемо як найкраще відкрити цей формат на сучасних ОС і ПК, а також розглянемо онлайн-сервіси, які працюють з файлами ПДФ формату.

1. Онлайн-сервіси для читання PDF

Якщо потрібної для використання PDF файлів на ПК немає, а файл потрібно відкрити прямо зараз – можна скористатися спеціальними сервісами.
Серед переваг цих сервісів те, що відкритий файл може бути на будь-якому пристрої, який має доступ до інтернету.

KAKVSE
Простий і швидкий онлайн-інструмент для відкриття PDF формату.
Файл може бути переглянутий безкоштовно, за це потрібно завантажити його на сайт з комп’ютера або пристрою. Якщо файлу немає на ПК, але є посилання на нього, можна завантажити файл через посилання.

Після «View» зачекайте як файл завантажиться на сервер. Після він буде відкритий в іншому вікні сайту.

PDF Reader Online
Не менш простий і популярний сайт для роботи з PDF документами. Сервіс добре продуманий і передбачає панель з інструментами, які можуть бути використані дуже просто.
На головній сторінці натисніть на кнопку «Upload a PDF». Після відкриється спеціальне вікно, в якому потрібно вибрати файл на сайт і дочекавшись його завантаження – прочитати вміст.

Прокрутка по сторінкам стандартна – з допомогою стрілок. Деякі інструменти відображені на верхній панелі.

Крім звичайних функцій перегляду користувач може вносити виправлення в завантажені документи:
– додати анотації;
– виділити текст;
– додавання гіперпосилань.

2. Гугл Документи (Google docs)

За допомогою спеціального сховища документів від «Google Docs», можна робити ті ж функції, що і з сервісами. Google Docs здатний створювати файли в PDF, pptx, xls, docx форматі, а також підтримує їх редагування.
Щоб почати роботу з цими файлами, потрібен обліковий запис у гугл+ системі. Для відкриття формату PDF, потрібно перейти на головну сторінку сховища, де натиснути на пункт «Створити». А далі вибрати «Завантажити» файл або файли.

В з’явилося віконце просто перетягніть документ і почніть роботу з ним.

3. Відкрити PDF в Windows.

В ОС Віндовс є не мало можливостей і утиліт для перегляду ПДФ формату.

Windows 7
STDU Viewer – безкоштовна програма, яка дозволить Вам працювати з документами подібного типу.
Основне завдання програми – це скоротити кількість «виверов» різних форматів однією програмою. Файл установки важить менше 3 мегабайт. Підтримується близько 40 мов. Все доступно і зрозуміло.

Adobe Reader DC
Не погана програма для роботи з pdf файлами. Програма випущена офіційним розробником самого формату і тому користувачі користуючись нею можуть робити всілякі процедури над файлом.

Windows 8 і 10
В обох ОС є стандартна для перегляду pdf файлів – Adobe Reader Touch. Знайти цю утиліту можна через пошук в пуску.

Функціонал програми максимально зрізаний. Користувачеві доступний тільки перегляд документа, його масштабування і друк, при потребі.
На цих же ОС можна використовувати й інші програми, які розширюють можливості: stdu viewer, cool pdf та інше.

4. PDF файли в Mac OS

PDF Reader X – програма для читання PDF спеціально під Mac OS. Відразу після того, як програма відкриється, будуть відображені останні 10 файлів. У програми дуже зручний пошук за системою ПК. На сторінках PDF файлу у користувача з’являється можливість вносити свої малюнки і замітки.

Skim – не менш проста і зручна програма для відображення файлів PDF. Якщо вам потрібен спосіб швидкого відкриття файлу у форматі пдф, то Ським – те, що Вам потрібно. Крім візуального огляду цього файлу, є можливість змінювати файл, додавати різні замітки, створювати закладки на сторінках, зберігати частину тексту або вирізати зображення.

5. PDF файли на Android

Без додаткового софта Android не може відображати PDF файли. Це потрібно доповнювати самому, але потрібно знайти хорошу «читалку» з потрібними функціями. Нижче надано кілька програм для роботи з пдф файлами на андроїд.

PocketBook Reader – це популярна читалка в маркеті від гугла для андроїд. Ключова особливість її – це три режими читання PDF файлів. Користувачеві спрощено можуть переміщатися по документи за допомогою пошуку ключових слів. Можливе створення заміток, виділення тексту певними квітами та інше.

ezPDF Reader – відрізняється саме тим, що дуже якісно відображає відкритий файл. Всі елементи, включаючи графіки, таблиці і малюнки відображаються в кращому вигляді. Перегортаються країни за допомогою стандартних «фліпів».

6. Робота з PDF файлами на iOS

iBooks – працює крім пдф форматів і з іншими документами для читання книг. Програма дозволяє відкривати файли на великій швидкості і без помилок.

OfficeSuite 6 iOS – якщо інше ЗА Вас ближче для перегляду цих документів і книг, то краще використовувати саме цей додаток. Її функціонал максимально наближений до оптимальної читалки і редактору відкритих документів. Програма якийсь аналог MS Office.

7. Робота з PDF форматів на Windows Phone

One Reader – безкоштовна програма. Крім PDF, вона працює ще з CBZ, XPS та іншими форматами. Користувач отримує можливість моментальної передачі відкритих файлів поштою, блютус і сховища

Foxit MobilePDF – стала доступна на віндовс фонів не так давно. Додаток забезпечить користувачеві високоякісне відображення файлів будь-якої орієнтації сторінок. З її допомогою можна переглядати, відкривати, створювати анотації і редагувати документи.

8. Інші редактори PDF

Файли PDF формату популярні завдяки своїм функціям, і, звичайно ж, кроссплатформенности. Редагувати їх не вийде, адже це, найчастіше, можна зробити платними програмами від офіційного виробника: Adobe Acrobat PRO та інші «Pro» програми.
Foxit – Одна з портативних програм для роботи з PDF. Вам буде запропоновано різних набір функцій для роботи з ПДФ. Програма дозволить користувачеві редагувати таблиці, текст, шрифт і видаляти деякі частини, наприклад, картинки.