У даній статті ми навчимося відкривати реєстру в windows 7, 8.1 і Windows 10. В реєстрі Windows зберігаються практично всі налаштування ОС. Реєстр містить інформацію і налаштування для «заліза» пк, його програмної частини, всі профілі користувачів, політики і різні предустановки. Практично усі важливі зміни в налаштуваннях ПК відображаються у реєстрі. Для того, щоб редагувати значення реєстру нам потрібно отримати доступ до редактора реєстру. Для чого нам з вами може знадобиться редагувати реєстр? Наприклад, щоб позбавити наш комп’ютер від наслідків зараження шкідливим ПЗ ,прибрати зайві програми з автозавантаження, усунути проблеми, які заважають запуску певних програм.

Найпростіший спосіб відкрити редактор реєстру Windows.

Найпростішим способом відкрити редактор реєстру Windows (він є універсальним для Windows 7, 8.1 і 10) є діалогове вікно «виконати», яке відкривається поєднанням клавіш Win+R (Win — це клавіша на клавіатурі з емблемою Windows).

У віконці введіть команду regedit та і тиснете «Enter» або «OK» і редактор реєстру чарівним чином відкривається.

Запуск редактора реєстру, використовуючи пошук

Ще одним способом запустити редактор реєстру Windows, є використання пошуку Windows. Тиснемо Пуск і у вікні пошуку вводимо regedit. Після цього клікаєм по напису regedit у полі пошуку і відкриється редактор реєстру. Аналогічним чином можна відкрити редактор реєстру Windows 8.1 і 10.

Відкриваємо редактор реєстру, запускаючи regedit.exe

Як ні парадоксально, але редактор реєстру є звичайною програмою, яку можна запустити через виконуваний файл .exe. У нашому випадку це файл regedit.exe.

Для того, щоб не шукати цей файлик по всьому системному диску, можна обмежитися наступними папками:

  • C:Windows
  • C:WindowsSysWOW64 (для 64-розрядних версій Windows)
  • C:WindowsSystem32 (для 32-бітних Windows )

Якщо з якихось причин ви не можете знайти файл в цих папках, його також можна пошукати в наступному місці

C:WindowsWinSxS

Також для редагування реєстру можна скористатися програмами від сторонніх розробником, які часто набагато зручніші ніж вбудоване засіб редагування реєстру, але це вже тема окремої статті.