Думаю, з кожним хоч раз, але траплялася ситуація, коли працюючи у браузері, він раптово підвисав і переставав відповідати. Чи був закритий після збою системи, або через незапланованого вимикання комп’ютера. І що робити, якщо при цьому у вас було відкрито безліч різних вкладок?

У даній статті ми з вами розберемося, як можна відновити після закриття вкладки і відкрити випадково закриту вкладку в Mozilla Firefox. Також змінимо налаштування браузера і встановимо розширення Session Manager, щоб надалі у вас не виникало питань з приводу відновлення попередньої сесії.

Якщо закриття браузера було незаплановано і потрібно відновити вкладки після збою, то при наступному запуску Firefox, повинно з’явиться віконце, в якому вам буде запропоновано відновити попередню сесію. Погодьтеся та вкладки будуть відновлені.

Зміст:

  • 1 Як відкрити нещодавно закриті вкладки в Мозілі
    • 1.1 Використовуючи комбінацію гарячих клавіш
    • 1.2 Через меню вкладок
  • 2 Як відновити закриті вкладки в Mozilla Firefox, використовуючи Журнал
  • 3 Відновити вкладки за допомогою Історії
  • 4 Відновлюємо вкладки, змінюючи налаштування Firefox
  • 5 Відновлення вкладок за допомогою Session Manager

Як відкрити нещодавно закриті вкладки в Мозілі

Якщо блукаючи по інтернету, ви перемикали вкладки і випадково закрили потрібну, натиснувши на хрестик навпроти неї, то це не страшно. Існують досить прості способи, які допоможуть відновити закриті вкладки.

Використовуючи комбінацію гарячих клавіш

Відкрити випадково закриту вкладку можна за допомогою комбінації гарячих клавіш. Для цього просто натисніть Ctrl+Shift+T.

Таким чином, ви можете відновлювати закриті вкладки під час однієї сесії в порядку, зворотному їх закриття. Остання закрита буде відкрита першої.

Через меню вкладок

Ще один спосіб відкриття вкладки – використання меню вкладок. Знаходиться воно зверху над рядком адреси. Клікніть правою кнопкою миші по порожньому місцю, або по будь-якій відкритій вкладці і виберіть з контекстного меню «Відновити закриту вкладку».

Тут у вас також є можливість відновити переглянуті сторінки в браузері під час поточної сесії.

Як відновити закриті вкладки в Mozilla Firefox, використовуючи Журнал

Тепер давайте розглянемо, що можна зробити, якщо ви закрили Мозілу помилково, випадково натиснувши на червоний хрестик.

Взагалі, при цьому, якщо у вас були відкриті вкладки, повинно було з’явитися повідомлення, в якому просто потрібно натиснути «Скасування».

Якщо подібне вікно попередження не з’явилося, або ви просто натиснули не ту кнопку, тоді робимо наступне.

Відкриваємо браузер і натискаємо Alt на клавіатурі. З’явиться головне меню. Клікніть по вкладці «Журнал» і виберіть з випадаючого списку «Відновити попередню сесію».

Після цього, у вас будуть відновлені всі вкладки в Мозілі, які були відкриті в браузері перед його закриттям.

Відновити вкладки за допомогою Історії

Відновити всі відкриті вкладки в Мозілі після закриття браузера можна і за допомогою збереженої історії.

Знову натискаємо Alt і вибираємо з меню «Журнал» – «Показати весь журнал».

Відкрити потрібне нам вікно можна, використовуючи комбінацію гарячих клавіш Ctrl+Shift+H.

Відкриється вікно «Бібліотека». З лівого боку розгорніть розділ «Журнал». Виберіть у ньому потрібний підпункт, наприклад, «Сьогодні».

У вікні з’явиться список всіх відвіданих вами сайтів за сьогодні. Шукайте потрібні, клікайте по них правою кнопкою миші і оберіть з контекстного меню «Відкрити в новій вкладці».

Можете самі обирати, яка інформація повинна відображатися у вікні. Для цього клікніть по назві і стовпців поставте галочки в потрібних полях.

Записи в журналі можна сортувати. Наприклад, клікнувши по рядку «Ім’я», вони будуть показані по алфавіту.

Відновлюємо вкладки, змінюючи налаштування Firefox

Думаю, вкладки ви відновили. Давайте розглянемо, що потрібно зробити, щоб всі відкриті перед закриттям Мозилы вкладки, автоматично відновлювалися кожен раз, коли ви знову відкриєте браузер.

Клікаємо по кнопочці Alt і вибираємо з меню «Інструменти» – «Налаштування».

Далі відкрийте розділ «Основні». Знайдіть пункт «Запуск» і в полі «При запуску Firefox» з випадаючого списку виберіть «Показати вікна і вкладки, відкриті в минулий раз».

Можете закривати налаштування, всі зміни зберігаються автоматично.

Тепер, навіть якщо у вас відкрито декілька вкладок, можете не боятися закривати Firefox. При наступному запуску, всі вони будуть відновлені, і можна буде продовжити роботу з ними.

Відновлення вкладок за допомогою Session Manager

Для того щоб у вас була можливість відновити відкриті вкладки в Мозілі, які ви переглядали за певну сесію, встановіть розширення Session Manager.

Натисніть Alt і перейдіть «Інструменти» – «Доповнення».

Відкриється віконце з встановленими доповненнями у браузері. Відкриваємо розділ «Отримати доповнення». У рядок пошуку введіть потрібне нам назву Session Manager і натисніть на лупу.

Щоб встановити розширення Session Manager, натисніть навпроти нього на кнопочку «Встановити».

Використовувати його досить просто. Для відновлення потрібної сесії натисніть Alt і виберіть в меню «Інструменти» – «Менеджер сесій».

Далі переходимо «Відновити сесію» і вибираємо зі списку потрібну, по даті і часу.

Таким чином, можна відновити відкриті вкладки не тільки під час останнього використання Мозилы, але і більш ранні сесії.

На цьому все. Ми з вами розібралися, як можна відновити помилково закриту вкладку і як відкрити всі вкладки після закриття браузера. Можете також налаштувати Firefox, щоб у ньому зберігалися всі відкриті вкладки для поточної сесії.

А, може, і це буде Вам цікаво: