Як відкрити закриту вкладку

А у вас бували ситуації, коли у вашому браузері було відкрито декілька вкладок, і ви випадково закривали одну з них, а потім, схаменувшись, розуміли, що не пам’ятаєте адреса веб-сторінки закритій вами вкладки? Вплив «людського фактора», різних випадковостей і просто збоїв досить велика, при цьому сучасні браузери мають вбудованими інструментами, що дозволяють легко відновити закриту вами вкладку. У цьому матеріалі я розповім, якими способами можна відкрити закриту вкладку в різних браузерах.

Як відкрити закриту вкладкуЗнаходимо закриту вкладку в різних браузерах

Зміст статті

 • 1 Як відкрити випадково закриту вкладку поєднанням клавіш
 • 2 Відкриваємо останню закриту сторінку в Яндекс, Опера і Хром браузерах
  • 2.1 Google Chrome
  • 2.2 Firefox
  • 2.3 Opera
  • 2.4 Yandex
  • 2.5 Internet Explorer
 • 3 Висновок

Як відкрити випадково закриту вкладку поєднанням клавіш

Творці сучасних браузерів Яндекса, Хром, Мозілли і Опери врахували можливість випадкового закриття вкладок, вмонтувавши в свої продукти різний інструментарій для їх відновлення. Зокрема, одним з таких способів є натиснення на клавіші Ctrl+Shift+T (англійська), після чого закрита раніше вкладка знову з’явиться на екрані.

Як відкрити закриту вкладкуНатисніть Ctrl+Shift+T для відкриття раніше закритої вкладки

При цьому зазначена комбінація клавіш однакова на різних браузерах, що працюють під ОС Віндовс (крім стоїть осібно браузера «Safari», на якому необхідно натиснути «Ctrl+Z»).

У разі роботи з Mac ОС, необхідна комбінація клавіш буде виглядати як CMD+Shift+T.

Якщо після відкриття вашої раніше закритої вкладки ви знову натиснете на Ctrl+Shift+T, то відкриється передостання вкладка. Продовжуючи натискати на зазначені клавіші, ви зможете відкрити практично всі раніше закриті вкладки (на даному сеансі). Якщо ви користуйтеся Яндекс браузером і вам потрібно додати закладку, тоді вам необхідно ознайомитися зі статтею по посиланню.

Також слід врахувати, що спосіб із залученням згаданих клавіш працює тільки з умовою, що на вашому браузері залишилася відкритою хоча б одна вкладка. Якщо ви повністю закрили ваш браузер, а потім спробували відкрити раніше закриту вкладку з допомогою Ctrl+Shift+T, то це вам не вдасться, так як браузер за своє закриття очищає список використаних раніше вкладок.

Як відкрити закриту вкладкуБудь спокійний і Ctrl+Shift+T

Читайте також: 6 способів видалити вірус з браузера.

Відкриваємо останню закриту сторінку в Яндекс, Опера і Хром браузерах

Крім розглянутої мною комбінації клавіш, є також інші можливості відкрити останню закриту сторінку в браузері. Розглянемо їх на прикладі популярних браузерів.

Google Chrome

Розглянемо альтернативні можливості відновити закриту вкладку в Хром. Для цього необхідно зробити наступне:

 • Натисніть на кнопку налаштувань (три вертикальні точки праворуч зверху) – «Історія» – «Недавно закриті» (або просто натисніть Ctrl+H). Там перегляньте список нещодавно закритих вкладок, та виберіть потрібну вам. Крім того, у відкритому таким чином «Журналі» зазвичай є функція пошуку серед вкладів з допомогою панелі пошуку;
 • Наведіть курсор на відкриту вкладку, натисніть праву клавішу миші і виберіть «Відкрити закриту вкладку»;

  Як відкрити закриту вкладкуВиберіть «Відкрити закриту вкладку»

 • Встановіть розширення для Хром під назвою «Session buddy», що дозволяє відновлювати закриті вкладки;
 • Також одним з варіантів є перехід в налаштування Хром, знаходження пункту «При запуску відкривати», і активація опції «Раніше відкриті вкладки».

  Як відкрити закриту вкладкуВиберіть опцію «Раніше відкриті вкладки»

 • Firefox

  У браузері «Мозілла» щоб відновити закриті вкладки виконайте наступне:

 • Перейдіть в «Настройки» – «Журнал» – «Відновити попередню сесію»;
 • Натисніть F10 (для появи панелі управління), там виберіть «Журнал» (History), а потім вибрати опцію«Нещодавно закриті вкладки».

  Як відкрити закриту вкладкуВиберіть опцію «Нещодавно закриті вкладки»

 • Також ви можете звернутися до сторінки відновлення сесії (якщо остання була завершена аварійно), для чого необхідно в адресному рядку набрати about:sessionrestore і натиснути на enter. Браузер запропонує відновити вкладки завершеною аварійно сесії, або почати нову сесію;
 • Використовуйте розширення «Undo Closed Tabs Button», «ZButton+» і інші аналоги, що дозволяють відкривати раніше закриті вкладки.

  Як відкрити закриту вкладкуДодаток «Z-button» додає спеціальну кнопку для відновлення закритих вкладок

 • Opera

  У браузері Opera виконайте наступне:

 • Натисніть на значок кнопку меню зліва зверху («Opera»), виберіть «Вкладки і вікна» — «Закриті вкладки»;
 • Також наведіть курсор на існуючу сторінку, клацніть правою клавішею миші, виберіть «Відкрити останню закриту вкладку»;

  Як відкрити закриту вкладкуВиберіть «Відкрити останню закриту вкладку» Опера

 • Клацніть на той же значок «Опера» у верхньому меню браузера і виберіть «Нещодавно закриті».
 • Читайте також: Як подивитися паролі в браузері?

  Yandex

  Робота з закритими вкладками в «Опера» та Яндекс по суті не відрізняється від роботи з браузером Хром, так як в роботі цих браузерів (і браузера Хром) використовується схоже ядро «Chromium». Використовуйте наведені вище поради (зокрема, з використанням Ctrl+Shift+T і «Історія» для відновлення закритих раніше вкладок).

  Як відкрити закриту вкладкуВміст Журналу» в «Яндекс.Браузер»

  Internet Explorer

  Наведіть курсор на будь-яку відкриту вкладку, натисніть праву клавішу миші, і в контекстному меню виберіть «відкрити закриту вкладку». Також можливо використовувати «Журнал» і інші аналоги методів, описаних вище.

  Висновок

  У даній статті були перераховані різні способи того, як відновити закриту вкладку на прикладі популярних браузерів. Зазвичай для здійснення цього буде достатньо сполучення клавіш Ctrl+Shift+T. Якщо ж вам необхідно відкрити якусь попередню вкладку, то можна скористатися журналом браузера або допоміжними розширеннями, швидко вирішивши зазначену задачу.