Як відновити дані з диска які визначається як RAW

Що ж таке RAW насправді? По суті такий ФС (файлової системи) RAW немає зовсім.

На практиці файлова система такого розділу як RAW означає, що жодним з встановлених в ОС драйвером ФС (файлової системи) не було визначено ім’я системи диска або розділу.

Якщо ФС диска розпізнається як «RAW», то присвоєння мітки томів, читання даних та інші дії з розділом або диском стають неможливі. При тому ОС відображає ємність розділу, а при зверненні до нього радить відформатувати розділ.

1. Жорсткий RAW диск

Як відновити дані з диска які визначається як RAW
Якщо ОС не в змозі розпізнати будь-яку файлову систему диска, вона автоматично відобразить його у вигляді RAW. Таким чином користувач не отримає доступ до даних і розділів диска. Але його ємність, вільна пам’ять і інший простір буде відображено у вигляді цифри «0». Це означає лише одне – всі дані диска загублено. Для копіювання і перегляду також вони недоступні.

2. Розділ RAW на жорсткому диску

Часто відбувається так, що в результаті якої-небудь атаки або пошкодження відображається як RAW один розділ диска. При спробі взаємодії з таким розділом ОС видасть помилку і запропонує форматувати його.
Відформатувати запропонований розділ, він знову стане доступний для використання в подальшому, але призведе до втрати всіх даних, які перебували в ньому до форматування.

3. Чому жорсткий диск або розділ стає RAW

Причини таких проблем бувають різні, я спробую узагальнити їх.

Для жорсткого диска:
– Кабель диска або підключення пошкоджений. Буває так, що жорсткий диск визначається у вигляді RAW, якщо шнур підключення погано підходить до гнізда, або він пошкоджений.
– Так звані «Биті сектора». Велика кількість таких «білих» секторів на ЖД призводить до пошкодження файлів і системи файлів в цілому.
– Структура файлової системи пошкоджена. Файлова система може бути пошкоджена не лише битих секторів, але і з інших причин.
– Пошкоджені таблиці розділів. Якщо з якоїсь причини пошкоджені таблиці розділів, то весь диск буде визначений як RAW.
– Відновлення або повна переустановка ОС (операційної системи).
– Дія вірусів. Віруси, шкідливі програми і інше може видалити якісь важливі параметри, змінити їх, тим самим пошкодивши інформацію ЖД.

Для розділів жорсткого диска:
– Шкідливі програми і Віруси. Програми, які містять у собі віруси, способи пошкоджувати частині таблиці розділів ЖД, що призводить до пошкодження інформації.
– Переустановка системи (Windows).
– Безліч жорстких дисків і розділів. Велика кількість розділів і дисків на ПК, також може привести до виникнення розділів RAW.

4. Як відновити RAW диск

У тому випадку, якщо дані RAW диску не мають особливої цінності і Windows завантажується.
Самий швидкий і надійний спосіб відновлення RAW диска або розділу. У цьому випадку нам буде потрібно тільки форматувати його, щоб використовувати його далі повноцінно.

Ви повинні розуміти, що відновлення та збереження даних недоступна. У виниклій помилку від Windows, натисніть на кнопочку «Форматувати диск».
Як відновити дані з диска які визначається як RAW
Якщо ОС не повідомила користувачу про помилку, але у властивостях диска видно, що файлової системи або диска немає в папці «Мій Комп’ютер», то форматування відбувається за допомогою спеціального меню «Керування дисками».
Як відновити дані з диска які визначається як RAW
Перейдіть в розділ «Керування дисками» через «Пуск». У вікні, знайдіть потрібний диск з RAW файлами, він прямо так і буде підписаний. Далі натисніть ПКМ по ньому і виберіть пункт «Форматувати».

У разі якщо дані RAW диску цінні Windows завантажується

У тому випадку, якщо дані розділів диска або важливі, але вони визначаються у вигляді RAW, не поспішайте форматувати розділ або диск в цілому. Спробуйте провести перевірку диска на наявність помилок, а пізніше виправити їх. Це можна повністю, або на час відновити працездатність розділу або диска.
– Перейдіть в «Керування дисками», так як це описано вище.
– Запам’ятайте назву (літеру диска з системою файлів RAW.
Як відновити дані з диска які визначається як RAW
– Відкрийте командний рядок. У меню «Пуск» шукайте розділ «Командний рядок» і запустіть її «від імені адміністратора».
– У відкрите віконце введіть chkdsk D: /f, де D – це буква потрібного диска і підтвердіть кнопкою Enter.
Як відновити дані з диска які визначається як RAW
Після того, як команда запущено процес перевірки і виправлення почнеться. В кінці Windows сповістить про виправлення помилок. Спробуйте після завершення знову перейти в розділ і взаємодіяти з файлами.
Не завантажується Windows, а диск, на якому встановлена ОС визначається як RAW

Якщо інсталяційний диск відсутній:
– вимкніть жорсткий диск від самого комп’ютера і підключіть вінчестер до іншого. За допомогою нового комп’ютера перевірте диск на помилки і використовуйте перелічені вище утиліти, щоб відновити дані.
Якщо інсталяційний диск є:
– завантажте пк за допомогою цього інсталяційного диска і замість того, щоб встановити нову ОС, виберіть пункт «відновлення комп’ютера».
Як відновити дані з диска які визначається як RAW
– в меню відновлення потрібно знайти пункт командний рядок. Запустити її і проведіть перевірку диска на помилки.
Що для цього потрібно:
– у новоствореній командному рядку введіть Notepad, в результаті повинен відкрити блокнот.
– виберіть пункт «файл» і «відкрити», таким чином, перевірте букви ваших дисків.
Як відновити дані з диска які визначається як RAW
– у командному рядку проведіть перевірку диска.
Як відновити дані з диска які визначається як RAW
Відновлення даних за допомогою програм з RAW-диска

Якщо жоден із способів не допоміг, то можна спробувати використовувати програми для відновлення даних.

Для цього можна спробувати використовувати програми: «RAW Recovery», або «Partition Recovery».

Розглянемо процес відновлення даних з диска RAW за допомогою другої програми Partition Recovery.

Після запуску програми Вам буде надано список існуючих розділів і дисків цього ПК. Вам потрібно клікнути по RAW розділу двічі. На картинці РАВ-розділ під літерою Е.
Як відновити дані з диска які визначається як RAW
Особливість програми полягає в тому, що вона може працювати з будь-якої файлової системи. Файлові систем вона відображає автоматично без внесення користувачем додаткових налаштувань.
Користувачеві потрібно лише вибрати «тип аналізу» і чекати кінця перевірки.
Як відновити дані з диска які визначається як RAW
Процес аналізу, зазвичай, займає від 15 хвилин. Швидкість сканування залежить безпосередньо від обсягу диска. У підсумку програма покаже всі файли і розставить їх по папках.
Всі необхідні файли для відновлення потрібно додати до списку і натиснути на кнопку «Відновити».
Як відновити дані з диска які визначається як RAW.