Флешки добре відомі своєю «темпераментностью». Вчора флешка працювала, а сьогодні вже неможливо отримати з неї інформацію. Сьогодні ми поговоримо про декілька способів, які дозволять відновити дані з флешки і отримати доступ до фотографій і інших даних. Якщо ж ви більше не хочете опинитися в ситуації, коли ви ризикуєте втратити всі свої дані, рекомендую вам скористатися кращими програмами для резервного копіювання.

Я покажу вам, як відновити дані з пошкодженого sd карти або флешки, яка перестала працювати.

Карти розширення пам’яті (наприклад, такі як sd) вкрай зручні, але між тим вони крихкі і люблять дбайливе ставлення. Вони можуть значно полегшити використання камери або телефону за рахунок додаткового обсягу пам’яті , але якщо картка перестає працювати, ви втрачаєте багато. У цій статті ми зосередимося на відновлення «втрачених файлів, включаючи фотографії, відео та документи. Адже втрачені додатки легко перевстановити заново, так і музику скачати не проблема заново. У будь-якому випадку, використовуючи методи, описані в цій статті, ви зможете відновити також музику та програми з непрацюючою флешки.

Отже, що ж робити, якщо ваша флешка перестала працювати? По порядку.

По-перше, спробуйте знайти інший зчитувач карт або вставити флешку в інший роз’єм пристрою або інший пристрій. Досить часто винен кардрідер, а не сама флешка sd або micro sd. Якщо це не допомогло, переходимо до наступного кроку.

How to recover files from a dead SD card: File recovery software

Є багато безкоштовних програм, які стверджують, що зможуть відновити дані з пошкоджених або «мертвих» карт пам’яті. Ми вже пояснювали, як використовувати Disk Digger для відновлення випадково видалених файлів, але ця програма може допомогти, якщо ваша флешка або sd-карта не відображається в «Провіднику».

Якщо вам щось не подобається програма Disk Digger, ви можете вибрати одну з безлічі програм для відновлення даних, наприклад EASEUS Data Recovery Free.

При використанні такого програмного забезпечення, немає ніякої гарантії, що ви отримаєте всі файли саме в тому вигляді, в якому вони були на вашій флешці. Як правило, файли втратять свої оригінальні назви. Для когось це може стати проблемою (особливо, якщо на вашій флешці було 1000+ документів), але для більшості це не складе труднощів.

Безкоштовні версії деяких програм обмежені по кількості файлів або обсягом даних, тому уважно прочитайте опис програми, перш ніж встановлювати її. Також остерігайтеся додаткових небажаних програм, які можуть бути встановлені разом з безкоштовним програмним забезпеченням: ніколи не використовуйте «Рекомендований» варіант установки. Всі вибирайте «Ручний» і уважно прочитайте інформацію на кожному екрані установки. Також ви можете використовувати невелику утиліту Unchecky для захисту від небажаних і шкідливих програм, які встановлюються разом з безкоштовним ПЗ.

Ще однією безкоштовною програмою для відновлення даних з флешки є ZAR (Zero Assumption Recovery). Більшість програм працюють аналогічним чином, тому вам важливо зрозуміти принцип відновлення даних і все вийде=)

Встановіть ZAR і потім вставити пошкоджену флешку в картрідер комп’ютера або в роз’єм USB (також бажано відключити ваш антивірус і розірвати інтернет-з’єднання).

При появі запиту, виберіть опцію відновлення зображень (безкоштовно). Це допоможе вам відновити фотографії з флешки.

ZAR просканує всі диски і ви зможете вибрати той, з якого ви хочете відновити дані. Виберіть потрібний диск і натисніть «Далі». ZAR почне аналізувати вашу флешку. Це займе кілька хвилин (залежить від обсягу флешки)

Як тільки аналіз буде завершено, ви побачите список відновлених файлів. Виберіть файли для відновлення, натисніть «Далі», а потім виберіть папку, в яку будуть відновлені файли.

Ще один важливий момент — переконайтеся, що папка для збереження файлів не перебуває на флешці, з якою ви відновлюєте інформацію! Інакше все буде сумно=)

Через кілька хвилин процес відновлення буде завершений і ви зможете перейти в папку призначення і подивитися відновлені файли.

Відновлення файлів з SD-карти

Якщо у вас SD-карта, то часто ви можете зіткнутися з тим, що у вас відсутня або стоїть в положенні «Захист» маленький перемикач збоку флешки. У цьому стані ви не зможете видаляти файли з носія, а також використовувати карту в камері або будь-якому пристрої, який записує дані на флешку. Або переведіть перемикач в положення «Write», або полагодите перемикач.

Якщо ваша карта фізично справна і перемикач знаходиться в положенні «Запис» , ви можете спробувати використовувати вбудовані інструменти Windows, щоб виправити проблеми з читанням накопичувача.

Все залежить від того, чи ваша карта в провіднику Windows. Якщо відображається, натискаєте правою кнопкою миші по потрібному диску, натисніть «Властивості» і перейдіть на вкладку «Сервіс». Натисніть «Перевірити» і Windows просканує вашу картку на наявність помилок і спробує виправити їх.

Якщо флешка не відображається в провіднику, вам потрібно зайти в «Керування дисками» (Win+X Windows 8, 8.1, 10). Цей інструмент покаже вам, які диски відображаються коректно, а які ні. Якщо ваша флешка не відображається у списку дисків, той або ваш зчитувач несправний (для SD карт), або флешка «мертва».

Якщо флешка присутній у списку дисків, але без літери, ви можете натиснути на диску правою кнопкою миші і поставити букву. Якщо це неможливо зробити, що ви можете виконати форматування флешки і потім спробувати відновити дані через згадані вище програми для відновлення даних.

Отже, сьогодні ми дізналися, як відновлювати дані з флешки або SD-карти. Сподіваюся, стаття виявилася корисною для вас.