Ніхто не застрахований від такого неприємного події як крах операційної системи Windows. Як би пафосно це не звучало, але після того як починаючий користувач самостійно повертає з цифрового небуття одного разу переставшую працювати ОС — він відчуває себе майже Богом. Якщо ви, шановний читач, задалися питанням: «Як відновити систему через БІОС», то неважко припустити, що ваші справи зовсім кепські, так як система не завантажується, а значить скористатися варіантом стандартного відкату допомогою створеної раніше резервної копії ОС ви не можете. Втім, висока ймовірність того, що причина вашого труднощі і має зовсім іншу природу пояснення. Тим не менш, у цій статті ви точно знайдете спосіб, як можна повернути вашу ОС до колишнього стану працездатності. Не сумнівайтеся, представлені методи відновлення Windows реально працюють!

Сьогодні ми розглянемо:

 • 1 Надихаюче введення або У пошуках досконалості розуміння предмета
 • 2 Коли без БІОС(а) ніяк не обійтися в гру вступає DOS
 • 3 Отже, що робити, коли система не завантажується: використання завантажувального диска
 • 4 Практичний варіант рішення №2: Що робити якщо обчислювальна система не має контрольної точки відновлення, але користувач має настановним дистрибутивом Windows
 • 5 Спосіб №3: Задіємо «Безпечний режим»
 • 6 Варіант №4: І знову вона — «рятівна» командний рядок
 • 7 В якості заключної частини: успішний фінал гарантовано!

Надихаюче введення або У пошуках досконалості розуміння предмета

Людині властиво шукати більш легкі рішення. Однак у процесі вибору того або іншого способу, який дозволив би новачкові вийти з проблематичною ситуації без втрат, на жаль, уникнути помилок вдається не багатьом. Знаєте чому? Тому що способів відновлення ОС досить багато і більшість з них передбачають часткову або повну втрату даних.

Часто мають місце бути в природі людини поспіх і необачність стають похідними непорозуміння. У підсумку, «невідповідний в конкретній ситуації», але вже задіяний алгоритм відновлення загрожує вельми неприємними наслідками: разом з профільними налаштуваннями з робочого столу зникають папки з цінною інформацією, а також відбувається ряд інших необоротних дій.

А якщо врахувати той факт, що з розвитком інтернету в Мережі стало з’являтися все більше і більше горе-вчителів», то неважко уявити собі, що може очікувати недосвідченого новачка після того, як він застосує інструкцію «експерта пройдисвіти» і геть знищить ОС, у якій всього на всього була проблема з завантажувальним записом.

Далі-більше, «зручні» на мові професіоналів поради і зовсім можуть трактуватися новачком осмислено по-своєму. А адже, недосвідченої в справах комп’ютерних, домогосподарці, ох, як вже потрібний, часом, добру пораду, що і як натиснути, щоб Windows знову міг радувати свою володарку воістину грандіозними можливостями… Залишимо лірику і поговоримо про справи наших конкретних.

Коли без БІОС(а) ніяк не обійтися в гру вступає DOS

У будь-якому випадку базова система виступає як якийсь незалежний посередник (природно в програмному розумінні цього слова), який здатний в самій, здавалося б, безнадійної ситуації посприяти реалізації процесу відновлення.

Невеликий відступ: базова мікросистема, як така, не має вбудованими програмними засобами відновлення ОС, але є проміжною інстанцією здатної передати управління однозадачной операційній системі DOS, яка в свою чергу має ряд можливостей для проведення критично важливих операцій по відновленню працездатності звалилася ОС.

Після запуску DOS кошти (для простоти розуміння: DOS — це невелика операційна система, яка розміщується на оптичному носії інформації (CD/DVD диск) або ж на запам’ятовуючому пристрої іншого типу (флешка). Цієї консольної системі передаються всі повноваження з управління дисковими пристроями і прямий доступ до програмного функціоналу БІОС (необмежене використання апаратних ресурсів ПК).

Причому використання DOS засобів у таких випадках дозволяє реанімувати ОС з найменшими втратами і самим що не є коректним чином. Низькорівневий метод взаємодії з програмними компонентами операційки дозволяє з хірургічною точністю виправити практично будь-які системні огріхи і «операційні» недоліки розробника.

Отже, що робити, коли система не завантажується: використання завантажувального диска

У разі, коли ви не володієте можливістю скористатися штатними засобами Windows для відновлення ОС, потрібно вдатися до нижеописанному способом.

 • Встановите в дисковод комп’ютера, інсталяційний дистрибутив вашої ОС саме тієї версії, яка перестала функціонувати (з флешкою справи йдуть так само).
 • Тепер вимкніть і знову ввімкніть комп’ютер.
 • Після чого постійно, з інтервалом два натискання на секунду, тапа по службовій клавіші, за допомогою якої здійснюється вхід в базові налаштування BIOS системи (як правило це кнопка «Видалити» або «F2»).

 • Після того як ви опинитеся в головному вікні БІОС(а),перейдіть по вкладці «Boot». Залежно від версії, встановленої на ваш комп’ютер мікросистеми, опціональний розділ в якому вам потрібно змінити деякі налаштування може називатися по-іншому, а доступ до нього може бути здійснено лише після кількох переходів з відповідних вкладках (дивіться інформацію в цій статті).
 • Виставте в якості завантажувача пристрій для зчитування даних з диска, або призначте пріоритетним запам’ятовуючий пристрій USB (флешку).
 • Збережіть зміни.

Після перезавантаження на екрані монітора з’явиться службове повідомлення у вигляді запрошення зробити відповідний вибір «Press any key…» — у цей момент натисніть будь-яку клавішу на клавіатурі ПК. Зрозуміло, мова йде про ситуації, коли користувач застосовує настановний диск з дистрибутивом Windows або ж аварійний диск відновлення, який можна зробити пару кліків самостійно.

Залежно від версії і редакції використовуваної вами ОС варіантів для запуску середовища відновлення може бути кілька. Найбільш оптимальний вибір — це виключно ваша прерогатива. Наприклад, якщо до краху операційки на вашому ПК не була активована функція резервного копіювання і система взагалі не має якої б то не було контрольної точки відновлення, то тут різноманіття вибору суттєво зменшується не на користь юзера. Проте вихід все ж таки є!

Практичний варіант рішення №2: Що робити якщо обчислювальна система не має контрольної точки відновлення, але користувач має настановним дистрибутивом Windows

 • Повторюємо всі дії, з попередньої інструкції, завантаження з точністю до останнього пункту.
 • Вибираємо варіант «Відновлення системи».

 • У наступному вікні, активуємо однойменний пункт і слідуємо вказівок, які будуть супроводжувати весь процес відновлення у вигляді коротких повідомлень на екрані комп’ютера.

Далі від вас нічого не потрібно, крім хіба що кілька разів натиснути клавішу далі, після того як ви виберіть потрібні установником дані (ім’я, назву ПК, пароль для входу та інші організаційні моменти»).

Безумовно, все залишиться на своїх місцях, але…встановлених раніше програм ви не побачите. На жаль весь використовуваний раніше софт доведеться встановлювати заново.

Спосіб №3: Задіємо «Безпечний режим»

Під час проходження комп’ютерною системою POST тіста, кілька разів інтенсивно натисніть клавішу «F8». Зі списку необхідно вибрати варіант Завантаження в безпечному режимі». У різних версій Windows даний пункт може несуттєво відрізнятися в позначенні. Однак по суті цей пункт призначений для одного і того ж — завантажити систему з використанням тільки критично важливих служб Windows.

Після того як система завантажилася:

 • Йдемо в панель управління (природно через меню «Пуск»).
 • Далі, вибираємо розділ «Відновлення».

 • Потім, активуємо необхідний пункт «Запуск системи…».

 • Вибираємо найбільш підходящу (по часу) резервну копію зі списку та вирушаємо на кухню пити чай, каву або інший улюблений напій.

Даний метод застосуємо буквально до всіх версіями операційних систем сімейства Microsoft. Проте все ж таки деякі нюанси в процесі реалізації цього способу є і притаманні вони виключно Windows 8.

Часто володар быстродейсвенной вісімки просто не може задіяти безпечний режим з причини спротиву програмних засобів завантаження даної ОС. І знову, радісна новина — ми навчимо вас, шановний читачу, що необхідно зробити для того, щоб змусити примхливу вісімку відкрити додатковий завантажувальний меню за допомогою клавіші «F8».

Дивимося на картинки, читаємо, вчимося і діємо!

 • Вставляємо інсталяційний системний дистрибутив або аварійний завантажувальний диск Windows 8 (як виставити пріоритетним завантажувачем CD/DVD привід або флешку, читайте тут).

 • Тиснемо посилання «Відновлення системи».

 • Потім переходимо в блок «Діагностика».

 • Тепер, клік по іконці «Додаткові параметри».

 • Нарешті, вибираємо цікавить нас інструмент «Командний рядок».

 • У командної консолі прописуємо — bcdedit /set {globalsettings} advancedoptions true.
 • Виходимо з програмної середовища «cmd».
 • Вас наступний вибір — «Продовжити…».

Подібний спосіб є також актуальним і для новомодної десятки (Windows 10), а також безвідмовно працює в тому випадку, коли користувацька обчислювальної машині оснащена твердотілим накопичувачем SSD з оптимізованим процесом завантаження.

Варіант №4: І знову вона — «рятівна» командний рядок

У деяких випадках без цього методу відновлення просто не обійтися. Командний рядок — це програмний інтерфейс, що дозволяє безпосередньо взаємодіяти з контролером вінчестера вказуючи останньому, що і як необхідно перезаписати і виправити для того щоб система (яка, до речі, знаходиться в одній з областей жорсткого диска) знову стала працездатною.

Отже, включаємо комп’ютер (перезавантажуємо) і знову кілька разів тиснемо клавішу «F8»:

 • Вибираємо пункт «Завантаження в безпечному режимі з підтримкою командного рядка».
 • Після того як ви опинитеся в середовищі Windows, командної консолі введіть «rstrui.exe».

 • У наступному вікні натисніть «Далі».
 • Виберете прийнятну для вас резервну копію.

Вищевказані дії призведуть до того, що система відкотитися до її первісного стану згідно з активованою резервної копії.

В якості заключної частини: успішний фінал гарантовано!

У цій статті автор навмисно не став докладно описувати варіант відновлення «Відновлення системи», який був реалізований в Windows 8 і в оригіналі має назву «Refresh Your PC». А все тому що: якщо на вашому жорсткому диску є рятувальний “Recovery» розділ, то в разі будь-якої несправності система самостійно запропонує даний спосіб відновлення — користувачеві залишиться лише погодиться з машинної люб’язністю допомогти». В іншому вам вибирати, який саме метод відкату вважати раціональним і доцільним конкретно у вашій ситуації. Однак ніколи не зашкодить зробити резервну копію даних, що знаходяться на вінчестері. Підключіть HDD до іншого ПК і скопіюйте файли або ж скористайтеся завантажувальним диском «LiveCD» і перенесіть цінну інформацію в іншу (не системну) область накопичувача. Ну, а автор цієї статті бажає вам продуктивного вибору і тільки позитивних результатів, яких ви очікуєте. Всього вам доброго, друзі!