Як вийти з Finder в OS X

Файловий менеджер Finder в macOS не має можливості завершення роботи: ви не знайдете такого пункту в меню. Але може статися так, що вам необхідно закрити Finder, наприклад, якщо він завис, або вам потрібно разом закрити безліч відкритих вікон або вкладок менеджера на робочому столі.

Як вийти з Finder в OS X

За замовчуванням, вийти з Finder не можна.

Apple навмисно не дає користувачам можливість завершити роботу менеджера, так як вихід з нього може спричинити за собою деякі непередбачені або небажані побічні ефекти. Наприклад, всі іконки на робочому столі можуть зникнути. Ні, вони не зникнуть назавжди — як тільки Finder перезапуститься, вони повернуться, але це може викликати у непосвячених користувачів неприємні відчуття.

Але, якщо ви знаєте що робите, ви можете вийти з Finder за допомогою двох способів:

 • Команди для терміналу;
 • Через програму «Моніторинг системи».
 • Завершення роботи Finder через Термінал

  Після її виконання ви не тільки закриєте всі вікна файлового менеджера, але і отримаєте в меню можливість завершувати його роботу в будь-який момент.

  Як вийти з Finder в OS X

  Щоб додати цю опцію, спочатку потрібно відкрити термінал, який можна знайти в розділі «Програми» — «Утиліти» — «Термінал».

  Як вийти з Finder в OS X

  Далі потрібно ввести таку команду та натисніть клавішу «Enter». Ви можете просто скопіювати текст команди і вставити його. Якщо ви будете друкувати руками, переконайтеся, що все точно відповідає, в тому числі написання символів у верхньому або нижньому регістрі.

  defaults write com.apple.finder QuitMenuItem -bool true

  Для застосування змін потрібно перезапустити Finder, ввівши таку команду та натисніть клавішу Enter:

  killall Finder

  У терміналі ці дії будуть виглядати наступним чином.

  Як вийти з Finder в OS X

  Тепер ви зможете завершувати його роботу так само, як якщо б це було будь-яке інше додаток.

  Як вийти з Finder в OS X

  Щоб скасувати зміни, зроблені введіть наступні команди по черзі (зверніть увагу, кінець команди говорить «false», а не «true»), та натисніть «Enter».

  defaults write com.apple.finder QuitMenuItem -bool false
  killall Finder

  Це дозволить повернути систему до попереднього вигляду, і ви більше не будете мати можливість вийти з Finder — опція зникне з меню.

  Завершення роботи Finder через моніторинг системи

  Одного разу я зіткнувся з тим, що вікно файлового менеджера намертво зависало при використанні однієї утиліти. В той момент я не знав про те, як користуватися терміналом і вирішував проблему так

  У macOS є додаток «Моніторинг системи», яке в реальному часі відображає запущений процеси і додатки, показує скільки вони використовують пам’яті, місця на диску і т. п. Знаходиться воно в розділі «Програми» — «Утиліти» — «Моніторинг системи».

  Як вийти з Finder в OS X

  Відкриваємо його, знаходимо процес з ім’ям Finder, і натисненням на кнопку з хрестиком у правому верхньому куті вікна, завершуємо його.

  Як вийти з Finder в OS X

  Ось два простих способи того, як можна завершити роботу системного файлового менеджера Finder, якщо він завис. Рідше це можна використовувати для того, щоб закрити всі вікна і вкладки.

  У будь-якому випадку, це нешкідливий і корисний хак.