Як виправити HTTP ERROR 500

Помилка 500 означає, що на сервері веб-сайту, на який ви намагаєтеся зайти, стався внутрішньо системний збій. З цього випливає, що виправити її можуть або власники сайтів, або інтернет-провайдер. Але все ж є деякі дії з боку пересічного користувача, які можуть вплинути і виправити помилку HTTP ERROR 500.

Як виправити HTTP ERROR 500Скріншот 500 помилки сервера

Код 500 статусу протоколу HTTP означає збої в конфігурації веб-сервера або це говорить про те, що один з важливих в роботі компонентів просто відмовив. При цій помилки все програмне забезпечення знаходиться в строю, але воно має критичні внутрішні проблеми, які є причиною конфлікту у зверненні до сервера, а також заважають йому працювати.

Зміст статті

 • Помилка HTTP ERROR 500 в браузері Google Chrome
 • Причини помилки HTTP ERROR 500
 • Надмірна тривалість виконання скрипта
 • Проблеми з файлом .htaccess
 • Коду потрібно більше пам’яті

Помилка HTTP ERROR 500 в браузері Google Chrome

Поява помилки 500 в браузері може бути викликана різними причинами. Тому нижче ми перерахуємо всі способи для її усунення:

Як виправити HTTP ERROR 500Помилка 500 в браузері Google Chrome

 • Для початку перевірте браузер і весь комп’ютер на наявність шкідливих або шпигунських утиліт з допомогою онлайн програм, адже відомо, що віруси можуть імітувати або викликати будь-який текст помилки для досягнення певних цілей.
 • Очистіть браузер. Якщо тривалий час не чистити браузер від зайвих файлів, які в ньому зберігаються, то можливі різні помилки в його роботі, в тому числі і помилка HTTP ERROR 500. Ці файли не тільки призводять до помилок, але ще й знижують швидкодію браузера.
 • Компанія Microsoft регулярно виробляє поліпшення і відновлення своєї операційної системи Windows. Дана помилка може є результатом застарілого Windows і виникати в браузері Google Chrome. Тому, щоб її усунути, необхідно перевірити наявність оновлень на офіційному сайті Microsoft для вашої версії ОС.

  Як виправити HTTP ERROR 500Вікно браузера Google Chrome Error 500

 • Якщо помилка з’являється при переході на будь-який сайт і не вирішується ні одним способом, перевстановіть браузер, видаляючи додатковим ПО приховані папки та файли. (Як показати приховані файли в Windows 7, 8, 10 і XP?).
 • Також у вас може з’являтися помилка з кодом 500 Internal Server Error.

  Причини помилки HTTP ERROR 500

  Одна з причин – це неправильна установка прав доступу до скриптів, з-за чого вони блокуються. Права можна налаштувати будь-якому користувачеві, хоча робити це не рекомендується з міркувань безпеки. Щоб налаштувати права можна скористатися файловим менеджером FileZilla від розробників браузера FireFox.

  Для початку необхідно звернути увагу на налаштування прав доступу. На кожен тип елемента потрібно звернути увагу окремо. Для файлів значення повинно бути зазначено – 644, для папок – 755 і для скриптів – 600. Тільки одній людині бажано налаштовувати обліковий запис і не дозволяти нікому отримати такі права.

  Як виправити HTTP ERROR 500Налаштування прав доступу

  Надмірна тривалість виконання скрипта

  Крім обмежень на час виконання з боку мови програмування PHP, такі обмеження налагоджуються на скрипт і з боку серверних систем. Помилку властиво з’являється в той момент, коли за обмежений час скрипт не завершив свою роботу. В цьому випадку його робота буде завершена незакінченою.

  Щоб уникнути помилки HTTP ERROR 500 і прискорити роботу скрипта, можна скористатися спеціальними сервісами для оптимізації роботи повільних ділянок сценарію. При використанні VPS або виділених серверів можна змінити час очікування сервера. Такі маніпуляції не вдасться провести з використання віртуального хостингу, якщо не отримати угоду з боку технічної підтримки.

  Проблеми з файлом .htaccess

  Синтаксис цього файлу має певну структуру, яку не можна змінювати або порушувати. Якщо одна з його директив мають помилки, то це неодмінно призведе до помилки HTTP ERROR 500. Може бути, що в директиві відсутні помилки або конфлікти файлів, але вона не підтримується.

  Знайдіть в корені сайту файл «.htaccess». Після чого скопіюйте його в інше місце, щоб не втратити. Тепер видаліть його з сайту. Якщо все стало на свої місця, значить проблема саме в цьому файлі. В цьому випадку візьміть файл з нового дистрибутива вашої CMS (Системи управління сайтом).

  Як виправити HTTP ERROR 500Файл .htaccess

  Можна переглянути відомості про помилки сервера. Всі вони заносяться в спеціальний файл під іменем – «error.log». Відкривши його, ви можете знайти інформацію про те, яка саме з ваших директив є конфліктною. Приміром, “Invalid command ‘Prive’ повідомляє нам про те, що ‘Price’ директива містить помилку, виправивши “v” на “c” вирішиться дана проблема.

  Коду потрібно більше пам’яті

  Система віртуального хостингу суворо контролює пам’ять, що виділяється під потреби різних скриптів і програм. Таким чином сервера запобігають перевантаження пам’яті. Коли з якихось помилковим причин код починає споживати більше пам’яті з’являється помилка 500.

  Як виправити HTTP ERROR 500Пам’ять під роботу скриптів

  Щоб виправити цю проблему, необхідно визначити помилки коду, внаслідок яких він працює неправильно. Якщо з кодом все в порядку, зверніться в службу техпідтримки. Пам’ять при необхідності можна збільшити, доплативши за розширення тарифного плану.