Як виправити помилку APPCRASH в Windows 7/8 при запуску ігор або програм?

При запуску деяких програм або ігор в будь-який з днів може з’явитися помилка APPCRASH. Якщо на вашому комп’ютері або ноутбуці трапилася така ситуація, то не варто відразу панікувати. Будь-яку несправність можна усунути, у тому числі і цю теж. Раптова поява повідомлення про помилку APPCRASH може призвести до безповоротної втрати даних (наприклад, річні звіти та інша документація).

У цій статті я маю намір детально роз’яснити вам, що таке помилка APPCRASH, з-за чого вона може з’явитися і як її усунути.

Що таке APPCRASH?

APPCRASH є досить поширеним явищем в операційних системах Windows 7/8/10. Як я вже згадував вище, ця помилка з’являється при запуску програм або ігор. Список програм та іграшок, при запуску яких найчастіше вискакує помилка APPCRASH:

 • GTA 5;
 • Fallout 3, 4;
 • Fifa 14, 15;
 • Sims 3, 4;
 • Assassin’s creed;
 • 1C;
 • Steam;
 • Windows Media Player.

Цей список можна продовжувати до безкінечності, що і підтверджує теорію про неможливість застрахуватися від появи цієї помилки.

Причини появи APPCRASH

Помилка APPCRASH може з’явитися при самих різних обставинах. Однак у переважній більшості випадків код помилки APPCRASH з’являється в ситуаціях, коли навантаження на процесор наближається до позначки 100% (або досягає її). Також однією з причин може бути несумісність або відсутність системних ресурсів.

Наведу список найбільш поширених причин появи помилки APPCRASH:

 • Віруси, або інші шкідливі програми, які проникаючи в систему, завдають їй шкоду;
 • Операційна система несумісна з додатком, яке ви намагаєтесь запустити;
 • Помилки реєстру;
 • Старі версії драйверів (рідко, але буває);
 • Відсутність деяких додаткових програм або компонентів операційної системи.

Як виправити помилку APPCRASH в Windows 7/8/10 ?

Я об’єднав методику виправлення цієї помилки для всіх трьох версій операційної системи Windows, тому що принцип вирішення проблеми абсолютно однаковий. Почнемо по порядку.

Очищення і ремонт реєстру

Самий девствующий спосіб. До відновлення реєстру потрібно вдаватися відразу після того, як при запуску гри або програми з’явився код з помилкою. Про те, як створити резервну копію реєстру ви можете прочитати тут.

Якщо ж ви не робили резервне копіювання, то можна скористатися спеціальним софтом, який призначений для наведення порядку в реєстрі. Наприклад, (перелік програм) . Ці програми безкоштовні і ви легко можете знайти в інтернеті.

Сканування системи на наявність шкідливих програм

Якщо з реєстром не вийшло, то переходимо до пошуку можливого вірусу на комп’ютері. Цей вірус або пошкодив файли операційної системи, або перевантажує процесор, запускаючи будь-який додаток.

Позбутися від вірусу можна тільки за допомогою антивірусних програм або утиліт. Вони бувають як платні, так і безкоштовні. Звичайно ж, перші краще, але і безкоштовний софт не варто обходити стороною.

На нашому сайті є дві чудові статті з рейтингами кращих антивірусів (читати тут) і антивірусних утиліт (читати тут). Виберіть щось із цих рейтингів і перевірте свій комп’ютер або ноутбук.

Видалення та перевстановлення

Якщо система продовжує видавати помилку APPCRASH при запуску ігор або програм, то наступним кроком у вирішенні проблеми повинна бути повторна їх встановлення.

Тобто вам необхідно повністю знести раніше встановлений софт або ігру з жорсткого диска і спробувати встановити її по-новому. Під час процесу видалення дуже важливо, щоб ви стерли всі сліди», тобто провели повне позбавлення. Це можна зробити за допомогою наступних програм: Revo Uninstaller, Absolute Uninstaller, Easy Uninstaller і т. д.

Відновлення пошкоджених файлів Windows

Якщо при APPCRASH і далі продовжує з’являтися, то необхідно провести перевірку цілісності системних файлів, а вже потім відновити пошкоджені.

Примітка: для відновлення операційної системи необхідно щоб у вас під рукою був диск (або знімний носій з чином) з її оригінальною версією. У противному випадку у вас нічого не вийде.

Перевірку системи будемо проводити за допомогою стандартного засобу, яка присутня в Windows 7/8/10. Для його запуску необхідно відкрити командний рядок від імені адміністратора (заходимо в Пуск, потім в пошукову рядок вводимо «CMD», після натискання на ярлик правою кнопкою миші, вибираємо «Відкрити від імені адміністратора»).

Як виправити помилку APPCRASH в Windows 7/8 при запуску ігор або програм?
Після чого вставте диск Windows в дисковод. А у командному рядку введіть таку фразу «sfc.exe / scannow».

Як виправити помилку APPCRASH в Windows 7/8 при запуску ігор або програм?

Далі почнеться процес перевірки системних файлів, при якому відбудеться сканування всіх захищених файлів вашої ОС (захищені файли включають бібліотеки DLL і різні інші файли, необхідні для операційної системи).

Відсутність або пошкодження цих файлів дуже часто викликає помилку APPCRASH.

Тепер перейдемо до тих методів вирішення проблеми, які підійдуть для користувачів, у яких помилка APPCRASH з’являється під час запуску ігор у Windows 7 або 8.

Установка DirectX

Найчастіше під час установки операційної системи або драйверів на відеокарту DirectX також встановлюється, але не завжди. Та й не завадило б оновити. Найактуальніша версія DirectX 11 тому рекомендую вам перейти на офіційний сайт Microsoft, завантажити і встановити собі оновлені компоненти на комп’ютер або ноутбук

Оновлення Visual C++ і NET Framework

Також рекомендую оновити до більш нових версій, якщо під час запуску гри в Windows 7 або 8 з’являється помилка appcrash.

Драйвера на відеокарту

Тут вже необхідно спочатку знайти нові версії драйверів для вашої відеокарти на офіційному сайті виробника. І вже якщо вони є то скачати собі на комп’ютер, а тільки потім видалити ваші поточні «дрова». Після видалення на їх місце встановіть «свіжі».

На цьому, мабуть, все. Удачі вам у вирішенні виниклих помилок, в тому числі і APPCRASH. Якщо у вас є свої версії у виправленні цієї помилки, то обов’язково поділіться ними в коментарях.