Це, ймовірно, один з найбільш неприємних їх і поширених кодів помилки, про які може повідомляти Windows. Ну і також помилку 43 варто віднести до розряду універсальних, адже вона пов’язана з будь-якими апаратними пристроями комп’ютера, а вони в свою чергу можуть не працювати.


Код помилки 43 повідомляє про не распознанности: USB-портів, жорсткого диска, відеокарти або будь-якого іншого обладнання, підключеного до комп’ютера.

Як правило повідомлення про помилку містить в собі наступний текст:”Робота пристрою була зупинена, оскільки воно повідомило про проблеми. (Код 43)“.

Якщо ви відкриєте «Диспетчер пристроїв» і перегляньте властивості обладнання, яке отримало цю помилку, то в розділі «Загальне» спостерігається наступна картина:


Апаратний пристрій, яке показано на цьому скріншоті є лише прикладом. Помилка 43 може з’явитися на будь-якому пристрої, підключеному до комп’ютера.

Причини появи помилки 43

У 90% код помилки 43 пов’язаний з драйверами пристроїв, які в свою чергу можуть бути пошкоджені самими різними способами (наприклад, вірусами). В інших 10% – апаратний пристрій вийшло з ладу і потребує заміни або ремонту.

Іноді цю помилку вдається вирішити звичайної перезавантаженням комп’ютера, чищенням реєстру (за допомогою спеціалізованого ПЗ) або «відкатом» (відновленням) Windows 7, 8 чи 10. Але повірте мені, це допоможе лише тимчасово – буквально через день, тиждень або місяць код помилки 43 повернеться знову.

Виправлення помилки коду 43

Перший спосіб
Якщо ви не хочете возитися самостійно видаляти і встановлювати заново вже більш нові версії драйверів, то я рекомендую скористатися спеціалізованим ПЗ, яке зроблять всю роботу за вас. Такі програми здатні в автоматичному режимі знайти драйвера до вказаних вами пристроїв і встановити їх також без вашого втручання.

Цей спосіб абсолютно безпечний і заощадить ваш час.

Серед кращих програм для автоматичного оновлення драйверів, я б виділив наступні:

  • DriverPack Solution
  • Driver Booster
  • Device Doctor
  • Driver Genius

Другий спосіб

Цей спосіб підійде більш просунутим користувачам комп’ютерів. Та й він набагато цікавіше, адже потрібно буде трохи покопатися в системі.

Отже, щоб виправити код помилки 43 в ручну необхідно:

1. Видаляємо поточний драйвер:

• Запускаємо діалогове вікно «Виконати» за допомогою меню «Пуск» або за допомогою комбінації клавіш Win+R.

• До рядка відкрити вводимо наступну фразу sysdm.cpl і натискаємо ОК або клавішу Enter.


• Відкриється діалогове вікно «Властивості системи». Переходимо у вкладку «Обладнання» та натискаємо на кнопку «Диспетчер пристроїв».


• Відкриється нове діалогове вікно «Диспетчер пристроїв». Знаходимо серед доступних пристроїв те, про яке Windows сигналізує код помилки 43. Клацаємо по ньому правою кнопкою миші і в контекстному меню вибираємо «Властивості».

• Далі у вікні властивостей відкриваємо вкладку «Драйвер» і натискаємо кнопку «Видалити» (розташована в самому низу).

2. Знаходимо новий драйвер

Після того, як ви видалите старий драйвер, необхідно відшукати йому подібний, тільки новий. Для цього можна відвідати веб-сайт виробника пристрою, і на його сторінках пошукати спеціальний розділ, де розміщені самі драйвера.

3. Викачуємо драйвер

Викачуємо драйвер і зберігаємо його собі на комп’ютер. Швидше за все це буде стиснутий файл .exe, ZIP або RAR архіваторами.

4. Встановлюємо драйвер

Розархівуйте скачаними .zip (або .rar) файл і запустіть інсталятор.

5. Перезавантажуємо комп’ютер

Якщо ви видалили старий драйвер пристрою, а на його місце встановили новий – це має вирішити вашу проблему зв’язку між операційної системи та обладнанням.

В іншому випадку, я рекомендую вам витягти несправний пристрій до комп’ютера і спробувати підключити його до іншого ПК, щоб перевірити справність роботи. Вдавшись до такого методу можливо, ви заощадите гроші і просто спробуєте пошукати нові драйвера або взагалі перевстановіть операційну систему.

Якщо ж і на іншому комп’ютері Windows видає помилку 43, то тут нічого не вдієш – доведеться купувати заміну пошкодженого пристрою.