SSL — так називається криптографічний протокол, за допомогою якого забезпечується безпека підключення зв’язку.

Коли при роботі в мережі Інтернет видається «помилка SSL», то це дійсно може означати, що хтось випадково або навмисно намагається отримати дані, надсилається вами в Мережу. Але далеко не завжди варто побоюватися і відразу намагатися виправити помилку SSL. Нерідко така помилка може означати лише невірні налаштування браузера, перехоплення сполук вашим же антивірусом (антивірус приймають за зловмисника, а одержуваних їм даних вже побоюватися не слід), або взагалі проблеми не у вас, а з сайтом, на який ви намагаєтеся зайти.

Якщо все-таки є найменші сумніви, краще переподключитесь до Інтернету, зайдіть з іншого браузера і перевірте, чи з’явиться помилка SSL з’єднання в цьому випадку.

Розглянемо можливі варіанти виправлення помилки SSL в конкретних ситуаціях.

Як виправити помилку SSL Google Chrome і Yandex браузері.

Отже, вам не вдається зайти на той чи інший сайт — «вискакує» проблема з сертифікатом безпеки. Як вже говорилося, турбуватися не варто — спочатку просто переподключитесь і поміняйте браузер. Якщо помилка продовжує з’являтися, то:

  • Перевірте, наскільки правильно встановлені на комп’ютері Дата і Час;
  • Повністю перевірити свій комп’ютер на віруси;
  • Уважно перевірте налаштування свого антивіруса. Вже говорилося, що саме антивірус «переляканий» браузер може часто приймати за зловмисника, і кидатися господареві на захист. Зазвичай справа тут у перевірці протоколу https, спробуйте знайти її у своєму антивірусі і відключити (якщо не знаєте, де — довідка і пошук в Інтернеті за назвою вашої антивірусної програми в допомогу). В цілому відключення цієї перевірки на функціональність антивірусного забезпечення практично не вплине. Якщо помилка ssl продовжує з’являтися, спробуйте ненадовго взагалі відключити антивірус (якщо і це не допомогло — тоді вже проблема точно не в ньому, якщо допомогло вилікувати — може бути, варто поміняти захисну програму).
  • Спробуйте оновити версію вашої операційної системи і браузера до останніх;
  • Спробуйте створити у своїй операційній системі нового користувача і зайти на сайти вже через нього;
  • Спробуйте зайти з іншого IP-адреси або навіть комп’ютера;
  • Якщо виправити помилку SSL не виходить, спробуйте поєднати кілька наведених вище способів відразу.

Якщо все це не допомогло усунути помилку ssl, можете відключити перевірку SSL в браузері, але ось це вже може бути не зовсім безпечним. Краще перед цим вивчіть всю інформацію про підозрілий сайті.

Усунення помилки SSL на планшеті — куди більш важливе питання, ніж на комп’ютері.

Справа в тому, що, починаючи з Android 2.3, алгоритми шифрування на планшетах стали помітно слабше і ймовірність їх дешифрування зловмисниками (тобто отримання доступу до ваших даних) — значно вище. Це призводить до не самої сприятливої ситуації:

  • по-перше, помилки SSL дуже легко можуть виникнути там, де насправді ніякої небезпеки немає;
  • по-друге, навпаки, дійсно досвідчені хакери можуть змусити протокол довіряти сертифікатами там, де небезпека має місце.

Основні заходи безпеки та виправлення помилок приведені вище і багато з них підійдуть для планшетів, але, якщо вам дорога безпеку тих чи інших даних, поки що краще утриматися від того, щоб вводити їх на планшетах без особливої необхідності на підозрілих сайтах.