Як виставити завантаження з диска?

Завантаження з диска в Біосі потрібно з різних причин. Найчастіше це потрібно для установки Windows. Але іноді потрібно поставити завантаження з диска для відновлення операційної системи. Можливо, ви зловили вірус. Або комп’ютер перестав включатися. У подібних випадках можна налаштувати завантаження з диска і спробувати відновити роботу ПК.

Зробити це нескладно. Більше того – це набагато простіше, ніж ввімкнути завантаження з флешки Біосі. Адже в останньому випадку потрібно додатково перевіряти, чи USB-пристрої.

Відразу зазначу, що версія ОС тут ролі не грає. У вас може стояти Windows 10, 8, 7 або XP – це не важливо. Марка ноутбука теж не має особливого значення. Важлива лише версія Біоса. Всього їх 4: Award, AMI, Phoenix і новий UEFI BIOS. Кожна версія відрізняється за зовнішнім виглядом, і деякі пункти називаються по-іншому. Хоча порядок дій скрізь однаковий.

Щоб зайти в BIOS, треба при включенні компа або ноутбука натиснути одну кнопку. Найчастіше це Delete або F2. Іноді – F1 або Esc.

Як виставити завантаження з диска?

Детальніше дивіться тут: Як увійти в BIOS на ноутбуці чи комп’ютері?

Зміст статті

 • 1 Завантаження комп’ютера з диска
 • 2 Завантаження з диска ноутбука
 • 3 Як виставити завантаження з диска?
 • 4 Завантаження з диска в BIOS-UEFI

Завантаження комп’ютера з диска

Почнемо з настільних ПК. На старих комп’ютерах найчастіше встановлений Award BIOS. Виглядає він так:

Як виставити завантаження з диска?

Щоб поставити завантаження з диска в Біосі виконайте наступне:

 • Виберіть другий пункт «Advanced…» і натисніть Enter.Як виставити завантаження з диска?
 • У новому вікні нас цікавлять 2 рядки – First Boot Device і Second Boot Device. Як правило, навпроти першої буде написано «Hard Disk» або «HDD» (вінчестер), а навпаки другий – CDROM. Необхідно поміняти їх місцями. Для цього виділіть рядок First Boot Device, натисніть Enter і виберіть у списку пункт CDROM.Як виставити завантаження з диска?
 • А для другого рядка аналогічним чином виберіть «Hard Disk». У результаті повинно вийти так:Як виставити завантаження з диска?
 • Натисніть кнопку, що відповідає за команду «Save and Exit». В моєму прикладі це F10. Система уточнить, чи дійсно ви хочете застосувати зміни – напишіть Y (тобто Yes – «Так») і натисніть Enter.
 • Як виставити завантаження з диска?

  Готове. Ось так здійснюється установка завантаження з диска в Award BIOS.

  До речі, якщо ви випадково поміняли незнайомі налаштування, тоді при виході з Біоса, коли вас запитають, зберегти зміни – напишіть N (тобто No – «Ні»). Потім можете зайти в нього ще раз.

  Якщо ви все зробили правильно, то буде виконана завантаження комп’ютера з диска. В результаті ви побачите чорний екран з однією єдиною строчкою.

  Як виставити завантаження з диска?

  Натисніть будь-яку кнопку – і почнеться завантаження Windows з диска (якщо ви записали саме ОС). З Award розібралися – йдемо далі.

  Завантаження ноутбука з диска

  На ноутбуках зазвичай зустрічається версія AMI BIOS. Виглядає вона так:

  Як виставити завантаження з диска?

  Як поставити завантаження з диска в ноутбуці? Для цього виконайте наступне:

 • Відкрийте вкладку Boot і виберіть пункт «Boot Device Priority».Як виставити завантаження з диска?
 • Тут ви побачите знайомі рядки – 1st, 2nd та 3rd Boot Device. Саме з їх допомогою можна встановити пріоритет завантаження з диска. Для цього першим поставте CDROM, а другим вінчестер (HDD або Hard Disk). На різних ноутбуках перемикання може здійснюватися по-різному, тому дивіться на кнопки управління (зазвичай вони вказані праворуч).Як виставити завантаження з диска?
 • Перейдіть на вкладку «Exit», натисніть на рядок «Exit and Save», а потім – на «Ok».
 • Як виставити завантаження з диска?

  Лептоп перезавантажиться, і ви побачите той же чорний екран з одним рядком. Щоб почалося завантаження ноутбука з диска, натисніть будь-яку кнопку.

  Ця інструкція підходить для ноутбуків будь-якої марки – Lenovo, Asus, Acer, HP Pavilion, MSI, Samsung і ін Якщо ж у вас інша версія BIOS, то нижче розглянуто ще 2 варіанти. Можливо, один з них – ваш випадок.

  Як виставити завантаження з диска?

  Третя версія BIOS – Phoenix. Зустрічається рідше порівняно з іншими варіантами (в основному – на старих ноутах). Виглядає так:

  Як виставити завантаження з диска?

  Як виставити завантаження з диска в даному випадку? Для цього виконайте наступне:

 • Перейдіть на вкладку «Advanced».
 • Щоб налаштувати в Біосе завантаження з диска поставте CDROM першим (First Boot Device), а жорсткий диск (HDD-0 або Hard Disk) – другим. До речі, кнопки управління тут інші, і вони зазвичай вказані внизу.Як виставити завантаження з диска?
 • Відкрийте вкладку «Exit», виберіть «Save and Exit», напишіть Y і натисніть Enter.
 • Як виставити завантаження з диска?

  Ноутбук або комп автоматично перезавантажиться. Щоб запустити завантаження інсталяційного диска або диска відновлення), натисніть будь-яку кнопку.

  Корисно знати: Чому БІОС не бачить завантажувальну флешку?

  Завантаження з диска в BIOS-UEFI

  І остання версія – новий UEFI BIOS. Виглядає по-різному – залежно від виробника материнської плати, встановленої на ПК, або марки ноутбука.

  Як виставити завантаження з диска?

  Він має стильний графічний інтерфейс, тому визначити його неважко.

  Як поставити завантаження з диска в UEFI? Це зробити ще простіше, ніж у попередніх 3 варіантах. Правда, настройка завантаження з диска може здійснюватися трохи по-різному – залежно від конкретної марки ноута або ПК.

  Наприклад, у ASUS розділ Boot Priority («Пріоритет завантаження») знаходиться внизу. І тут відображаються всі підключені пристрої – вінчестер, CR-ROM, флешка. Вам лише потрібно мишкою перетягнути значок диска на першу позицію, як показано на скріншоті.

  Як виставити завантаження з диска?

  Потім виберіть «Exit» (у правому верхньому куті) і збережіть налаштування.

  ПК або ноутбуком перезавантажиться в автоматичному режимі, і ви побачите чорний екран. Щоб почалося завантаження операційної системи з диска, натисніть будь-яку кнопку.

  Коли ви зробите, що хотіли (встановіть Windows або відновіть роботу ПК), не забудьте переключити завантаження пристроїв назад. Тобто, поміняти в Біосі налаштування: поставити жорсткий диск першим, а дисковод – другим. В іншому випадку при включенні ПК система завжди буде спочатку завантажуватися з DVD-диска, а якщо його не буде – тоді з вінчестера. Це стосується не тільки UEFI BIOS, але й інших версій.

  Як встановити завантаження з диска в UEFI від інших виробників – MSI або Gigabyte? Все, що вам потрібно – знайти пункт «Boot Priority» і змінити пріоритет включення пристроїв. В Gigabyte він знаходиться в розділі «BIOS Features».

  Як виставити завантаження з диска?

  А у MSI – в налаштуваннях («Settings»).

  Як виставити завантаження з диска?

  До речі, якщо хочете запустити завантаження з диска тільки один раз (наприклад, для установки ОС), то замість BIOS можна зайти в Boot Menu. І змінити пріоритет включення пристроїв там – поставити вінчестер першим у списку, а дисковод другим. В даному випадку налаштування є «одноразовими». Тобто, скидаються після перезавантаження. Детальніше про даної функції можете почитати тут: Як включити Boot Menu?

  От і все. Тепер ви в курсі, як в Біосі поставити завантаження з диска і зможете самі це зробити. Як бачите, нічого складного тут немає. Головне – знайти свою версію BIOS, а потім, слідуючи інструкції, розібратися один раз. Надалі ви зможете ввімкнути завантаження з диска на ноутбуці Asus (або будь-якому іншому) вже без чиєї-небудь допомоги.