Фейк, як ви вже здогадалися, — слово не з російського словника Ожегова. Слово це англійське і означає воно «неправду, фальсифікацію», а для нас найбільш підходящим переказом «підробка».

«Фейк — підробка, фальшивка»

Створюються фейк акаунти Вконтакте, як правило, для просування своїх товарів або послуг, для спаму, для троллінгу. Також можливі випадки, коли сторінки створюються, як альтернатива своїм справжнім акаунтів, щоб не використовувати свої справжні імена і фотографії.

Як дізнатися Вконтакте фейк

Я напишу про те, як особисто я визначаю підроблені сторінки, думаю, нічого тут складного для вас не буде. Користуватися повним списком необов’язково, цілком вистачить пари-трійки пунктів, щоб довести фейк чи ні. Давайте розглянемо варіант, що до нас в друзі стукає незнайома людина.

 • Перше, на що ми звертаємо увагу це аватар (що таке аватар ми розглядали в цій статті. Це буде фотографія молодої людини або дівчини. Якщо це дівчина, то вона в купальному костюмі, якщо хлопець, то у спортивному залі з потужним і накаченим тілом. Робиться це для того, щоб викликати у нас інтерес і,як мінімум зайти на сторінку, що цілком логічно.
 • Заходимо на сторінку фейка. Дивимося на кількість фотографій. Зазвичай ті, хто створюють фейк сторінки Вконтакте не особливо стараються з заповненням сторінок, тому фотографій, найчастіше, ми бачимо не більше 50, максимум 100. Але це ще нічого не доводить. Цілком можливо, що налаштуваннями приватності приховані всі інші фото. Так, часто зустрічаються фотографії красунь «без обличчя» (фото в основному зі спини, збоку, як завгодно, але без обличчя).
 • Клацаємо по картинці користувача і дивимося загальна кількість завантажених аватарів. Чи кількість перевалить за 20ку, але це знову ж таки нічого не доводить. Дивимося на дату додавання — зазвичай всі аватари і інші картинки додаються пакетно і разово, значить дата буде стояти одна і та ж. Якщо так, то це вже 90% того, що перед нами фейковий аккаунт.
 • Перевіряємо кількість передплатників. Ого, та тут більше 1000. Про що це говорить, це говорить про те, що додавши цю особу до себе в друзі, ви через деякий час самі опинитесь у числі передплатників, тобто вас просто вилучать зі списку друзів і залишать передплатників. Це робиться для підвищення рейтингу в пошуку людей (чим більше передплатників, тим вище сторінка у видачі).
 • Дивимося список друзів. А тут ми знаходимо величезну кількість «собачок» (віддалених користувачів). Це знову ж таки говорить, що аккаунт «дружить» з усіма без розбору: тими хто спам на стіни і в особисті повідомлення і так далі. Цілком ймовірно, що ця врахувати чекає і нашу героїню.
 • Дивимося кількість цікавих сторінок. Тут знову таки може бути більше 2х, а то й 3х сотень сторінок. Відкриваємо. Гортаємо в низ списку. О, після публічних сторінок (спільнот) тут величезна кількість анкет інших користувачів. Знайте, це ті люди, з якими заявка в друзі теж була відправлена, але була відкинута. Таким чином, фейк аккаунт автоматично підписується на іншу сторінку користувача. А вже якщо серед них 5-10, а то й більше «собачок», то доказ вже 99 процентне.
 • Активність на стіні. Поки ми не додамо аккаунт до себе в друзі, ми, швидше за все, будемо бачити лише його особисті записи і перепис на стіні. Зазвичай це кількість невелика, а перепис зібрані зі всіх груп без розбору (але це визначити дуже складно, люди різні бувають, та й смаки теж))
 • Також, якщо нам доступні медифайлы: відеозапису або аудіозаписи, то дивимося знову таки на кількість. Навряд чи вони будуть обчислюватися сотнями, навряд чи!
 • Так, не дивуйтеся, якщо ви відправите повідомлення фейку і вам дадуть відповідь. За картинкою карколомної блондинці цілком може ховатися толстопузый бородатий мужик, дада, це не вигадки. До того ж технології не стоять на місці, і можливо, що з вами розмовляє самообучаемый робот (спеціально написаний скрипт).

  Я розповів все про те, як обчислити фейку Вконтакте, сподіваюся ця інформація стане вам у пригоді. Якщо є питання чи зауваження, то з радістю вислухаю. До нових зустрічей, друзі!