Привіт, друзі! Якщо на Вашому комп’ютері або ноутбуці встановлено кілька різних браузерів, файли у форматі HTML, різні сайти при переході гіперпосилання в документах, поштою будуть відкриватися в тому, якої вибрано за промовчанням.

У тому випадку, якщо ви звикли користуватися Opera для щоденного перегляду інформації в інтернеті, а інші веб-оглядачі встановили для інших цілей, давайте розглянемо, як призначити за замовчуванням браузер Опера.

Зміст:

  • 1 Призначити Оперу браузером за замовчуванням під час установки
  • 2 Встановлюємо Оперу браузером за замовчуванням використовуючи його налаштування
  • 3 Як поставити Оперу браузером за замовчуванням використовуючи засоби Windows

Призначити Оперу браузером за замовчуванням під час установки

Цей варіант підійде тим, хто тільки збирається встановити Оперу на комп’ютер або ноутбук. Детальніше про це можна прочитати, перейшовши за посиланням.

В процесі установки, вам потрібно буде зайти в налаштування. Там побачите полі «Використовувати Opera як браузер за замовчуванням», поставте навпроти нього галочку.

Якщо ви вже встановили браузер, тоді переходимо до наступного пункту.

Встановлюємо Оперу браузером за замовчуванням використовуючи його налаштування

Для того щоб поміняти браузер за умовчанням і вибрати Оперу, вам потрібно просто запустити браузер. Це підійде тим, у кого збилися налаштування після установки іншого інтернет-браузера або якої-небудь програми.

Далі натисніть на плюсик вгорі, щоб відкрити нову вкладку.

У новій вкладці у вас з’явиться діалогове вікно, в якому буде питання: чи хочете ви встановити Opera в якості браузера за замовчуванням? Натискайте «Так».

Якщо ж подібне вікно не з’явилося, або раніше ви поставили галочку в полі «Не запитувати знову», тоді йдемо далі.

Клікніть по кнопочці «Меню» в лівому верхньому куті з логотипом Опери і перейдіть в «Налаштування».

У списку ліворуч виберіть розділ «Браузер», потім знайдіть категорію «Браузер за замовчуванням» і натисніть на кнопочку «Зробити Opera браузером за замовчуванням».

Перезапустіть браузер, щоб зберегти зміни в налаштуваннях.

Як поставити Оперу браузером за замовчуванням використовуючи засоби Windows

В будь-якій операційній системі Windows існує вбудована утиліта, за допомогою якої можна вибрати потрібну програму, для відкриття певних файлів, і встановити її за замовчуванням.

Розглянемо, як це зробити на прикладі операційної системи Windows 7. Натисніть «Пуск» і виберіть пункт «Програми за замовчуванням».

Якщо такого пункту у вас немає, відкрийте «Пуск» – «Панель управління» – «Програми» – «Програми за замовчуванням».

У наступному вікні клацніть по верхній посиланням «Завдання програм за замовчуванням».

У списку ліворуч виділіть Оперу. Тепер, якщо ви хочете використовувати її для відкриття всіх файлів і протоколів, натисніть «Використовувати програму за замовчуванням».

Якщо ви хочете, щоб в Опері відкривалися певні типи файлів та протоколи, клікніть на «Вибрати настройки для цієї програми». Потім встановіть галочки в потрібних полях і натисніть «Зберегти».

Таким чином, можна налаштувати, щоб файли з розширенням .htm відкривалися в Yandex, .html .pdf в Google Chrome, а всі інші в Опері.

Як бачите, нічого складного немає. Думаю, у вас вийшло зробити за замовчуванням браузер Опера одним із способів, описаних у статті.

А, може, і це буде Вам цікаво: