В Яндекс браузері існує можливість користуватися персональною стрічкою новин внизу стартової сторінки. Вона створюється, базуючись на історію відвідувань, тому відповідає інтересам і перевагам конкретного користувача. Як тільки матеріалу для аналізу достатньо, стрічка у вигляді карток-рекомендацій з’являється сама під «Табло». При натисканні на рекомендації в новому вікні відкривається пропонований матеріал.

Зміст

  • 1 Принцип роботи новинний Дзен-стрічки
  • 2 Як встановити і користуватися Яндекс Дзен
  • 3 Як включити Яндекс Дзен після відключення

Принцип роботи новинний Дзен-стрічки

Яндекс браузер перший у світі пропонує користувачам рекомендації з елементами штучного інтелекту. Інформація аналізується за допомогою технології Диско, розробленої на основі машинного навчання Матрікснет.

Рекомендації формуються, грунтуючись на інформації, отриманої браузером про кожного відвідувача. Враховуються не тільки постійні, але і короткострокові, поточні інтереси. Дзен навчається, тому здатний зробити новинну стрічку все різноманітніше і цікавіше, тому при перегляді сайтів з комп’ютера або з мобільного ви будете почувати себе набагато комфортніше.

Як встановити і користуватися Яндекс Дзен

Для користувача все здається просто:

  • він переглядає рекомендації і зазначає, подобається йому публікація, чи ні (значки і);
  • для того, щоб заблокувати якийсь ресурс, натискає на , потім – на «Заблокувати цей джерело»;
  • після аналізу система шукає публікації, схожі на зазначені і додає нові огляди, статті, фото, лонгриды;
  • чим частіше користувач заходить в Дзен, тим точніше він реагує, рекомендації стають різноманітніше і цікавіше.

При кожному відкритті вкладки стрічка оновлюється. Але в будь-який час можна побачити її перший варіант. При натисканні на будь-яку картку-рекомендацію завжди з’являється вкладка Дзен, в якій міститься початковий варіант новинної стрічки.

Як включити Яндекс Дзен після відключення

Включати цю функцію потрібно тільки в тому випадку, якщо вона до цього з якихось причин була відключена. Потрібно відкрити Меню, вибрати «Налаштування» і поставити галочку біля пункту «Показувати в новій вкладці Дзен — Стрічку персональних рекомендацій» і стрічка автоматично буде підключено.

Увага! Щоб стрічка Яндекс Дзен почала висвітлюватися, потрібно деякий час для того, щоб технологія зібрала інформацію про ваші уподобання. Як тільки буде достатньо інформації про ваших інтересах, стрічка буде сформована і доступна.

Фахівці Яндекс стверджують, що розробники інших браузерів теж планують запустити подібні стрічки-рекомендації. З часом вони стануть частиною всіх пошукових систем.