«Драйвер» – це термін, що часто вживається до програмного забезпечення деяких пристроїв, що входять в операційну систему, саме драйвера дозволяють інтерпретувати команди для комп’ютера. Драйвера необхідно встановлювати на кожну складову частину нашого пристрою, це дозволяє комп’ютеру викладатися на повну потужність при виконанні різноманітних процесів.

На сьогоднішній день всі люди зрозуміли, що необхідність в драйверах не зникне ніколи, але є проблема. Стежити за станом драйверів, а потім відслідковувати свіжі версії дуже трудний процес. З цієї причини, через деякий час досвідченими фахівцями був розроблений спеціальний софт, призначений для моніторингу всіх встановлених драйверів на комп’ютері. Цей софт називають «Менеджер драйверів», і він успішно користується попитом, а все з-за того, що виконує хоч і просту функцію, але цілком компетентну. Приміром, у вас встановлені різноманітні комплектуючі, цей менеджер зробить спочатку сканування, а трохи пізніше, буде підбирати необхідні драйвери для цих пристроїв. Існує ще таке рішення, що пошук здійснюється не в інтернеті, а в спеціальній базі, яка зберігається на диску.

Що вибрати між ручною установкою і менеджером драйверів?

По-перше, при цьому питанні потрібно врахувати, наскільки людина володіє комп’ютером. Адже, якщо ти професійний програміст, то, природно краще вибрати ручну установку софта, а все з-за того, що відстежувати самостійно необхідні драйвера набагато цікавіше і безпечніше, ніж довіряти одній програмі, але якщо людина у справах новачок, то використання менеджера йому знадобиться. По-друге, людина вибирає менеджер з простої причини, йому не потрібно займатися виснажливою працею – намагаючись знайти різні рішення, а він просто натиснув кілька кнопок, і через деякий час отримує результат.

Коли пошук необхідного драйвера підійшов до логічного завершення, людина самостійно вибирає, яку версію йому завантажити, а пізніше встановити на своєму пристрої. Крім цього, менеджер допомагає створити точку відновлення, і у випадку невідомих помилок, відкотити весь процес до цієї точки, без втрати особистих даних, під час ручної установки такий крок не передбачений системою.

Список кращих менеджерів драйверів:

Статут стежити за оновленням програмного забезпечення, потрібно вдаватися до допомоги спеціальних програм, зараз буде розглянута вибірка з п’яти кращих утиліт, призначених для моніторингу встановлених драйверів.

Перша програма – Driver Pack Solution.

Ця програма вважається універсальним інструментом для пошуку і подальшій установці будь-яких версій драйверів. Вона може працювати без підключеного інтернету, підключаючись до власної бази, поширюється софт абсолютно безкоштовно, і має відкритий вихідний код.

Серед переваг можна виділити доброзичливий інтерфейс, до якого легко звикнути, поширення на безкоштовній основі, і доступність оновлення встановлених драйверів натисканням пару кнопок.

Недоліків у софта налічується всього два: буває, некоректно встановлюються версії деяких драйверів, і під час установки вискакує велика кількість реклами.

Автономна робота цього софта відбувається на відмінному рівні, в принципі, менеджер драйверів оптимально справляється із закладеною функцією.

Друга програма – SamDrivers.

Говорячи про цей софт, можна чітко помітити, що це не просто звичайний інсталятор необхідних драйверів, а це цілий набір потрібний для оновлення вашого. В набір увійшли менеджери і велика база.

Серед плюсів є такі пункти: простота у використанні, велика база драйверів, великий функціонал.
До мінусів відносять: неможливість працювати через Інтернет, великий образ диска, і звичайно, оновлення можливо, після оновлення самої бази розробниками.

Третя програма – MCS Drivers Disk.

Цей софт – ще одна безкоштовна утиліта, призначена для оновлення драйверів, без підключення до інтернету.

Серед переваг можна побачити наступні моменти: Постійно оновлюється база, велика база драйверів, вага і універсальність мають хороше співвідношення моніторинг системи відбувається в розгорнутому вигляді.

Мінуси: Софт не працює за допомогою мережі, і буває таке, що з програми іноді викидає.

Четверта програма – Device Doctor.

За допомогою цієї програми може обслуговуватися тринадцять мільйонів різних пристроїв.

Переваг багато: база пристроїв велика, клієнт програми вісті близько десяти мегабайт, є безкоштовна версія, немає ніякої реклами, результат сканування драйверів можна успішно зберегти, щотижня виходить оновлення бази підключених пристроїв.

Недоліки, на жаль, теж є. Серед них – відсутність російської мови інтерфейсу, неможливість нормально працювати без підключення до інтернету, софт не може створити точку відновлення, за результатами сканування софт не встановлює драйвера, а лише видає посилання на їх завантаження.

П’ята програма – Drivers Installer Assistant.

Ще один інструмент, необхідний для пошуку та оновлення на вашому пристрої. Для коректної роботи потрібна наявність інтернету.

Серед плюсів софта можна побачити: поширення на безкоштовній основі, стеження за конфігурацією системи проходить у фоновому режимі, база постійно оновлюється.

До мінусів можна віднести недоліки в інтерфейсі, і помилки при виборі деяких чекбоксов.