Після установки ОС Windows 7 у користувачів часто постає питання про те, як же можна встановити на диск GPT Віндовс 7.
Вся справа в тому, що під час установки Win 7 на GPT диск з’являється відразу ж помилка, яка говорить користувачеві про те, що запитувану завдання виконати неможливо. Вирішити цю проблему нескладно, потрібно реформатирование диска в інший формат «MBR».

Хоч в інтернеті і можна наткнуть на досить складні, заплутані інструкції для вирішення цієї проблеми.

Насправді, все це вирішується досить просто, найчастіше. Є така можливість, що деякі «складні» завдання виконати доведеться. Ось саме про них ми і поговоримо.

1. Як конвертувати GPT в MBR в процесі установки

Ось так виглядає сама помилка на малюнку нижче. Виникає ця помилка в момент вибору диска установки ОС.

Вирішується все досить просто:
– Відкрийте командний рядок. Це робиться за допомогою Shift + F10. Деякі моделі комп’ютера припускають виклик рядка через клавішу Fn.

– Через «CMD» потрібно буде запустити потрібну утиліту, яка потрібна саме для конвертації та інших подібних операцій з дисками. Розглянута утиліта DiskPart. В цілому, для її запуску в відкрилася командному рядку потрібно вписати значення «diskpart» і підтвердити свою дію клавішею «Enter».

– Переходимо до вибору диска, з яким нам належить працювати. Для перегляду існуючих на даний момент дисків, потрібно вписати команду list disk». Після перегляду дисків, запам’ятайте його цифру, вона знадобиться для подальшої установки систему. Вибирається диск наступною командою «select disk #, де # – номер потрібного диска.

– Певний диск очищається з допомогою команди «clean».
– Тепер потрібно ввести команду для того, щоб диск був перетворений з GPT у формат MBR. Сама команда «convert mbr»ю
– Заново створюємо розділ, який раніше був видалений. Спеціально для цього вводимо наступну команду «create partition primary size # де # – це розмір розділу в мегабайтах.Примітка: вказується розмір диска повинен бути реальним, тобто не перевищувати реальну ємність накопичувача на даний момент.

Тепер перетворений диск потрібно буде відформатувати. Цей пункт виконується для того, щоб позбутися від можливих проблем з-за залишкових даних на диску. Робиться форматування диска наступним чином: “format fs [ФС (файлова система)] label “[назва диска]” quick

Диск можна назвати як завгодно. Параметр quick відповідає саме за швидкість форматування диска.

Так і закінчується процес перетворення. Тепер Windows 7 може бути встановлена на раніше недоступний дік. Залишилося лише перейти і оновити список необхідних для роботи дисків. Для цього натисніть в нижньому лівому кнопку «оновити». Тиснемо на оновлення і бачимо вже створений в MBR форматі диск.

Продовжуємо установку кнопкою «Далі».

2. У разі виникнення помилок

Звичайно ж, варіант, наданий вище досить складний для більшої частини користувачів, так і спрацювати він може не завжди, на жаль. Тому є варіант, що в процесі щось піде не так.

Крім цього під час установки «вісімки» і «десятки» також можуть виникати ідентичні проблеми перетворення.

Більш простим, оптимальним варіантом подолати помилку з установкою ОС на GPT диск – завантажити новий інсталяційний образ, бажано з системою 64-х біт. Якщо і це не допоможе, то доведеться скористатися EFI режимом завантаження.

3. Як встановити режим EFI

Для того, щоб виконати поставлене перед собою завдання перейдіть в BIOS. Найчастіше це можна зробити за допомогою двох кнопок: F2 і Del під час завантаження ОС на ПК. Є варіант, що кнопка виклику «BIOS» інша, або для цього є взагалі окремий пункт під час завантаження системи.

Увійшли в БІОС. Пошукайте розділи «Advanced», «Налаштування BIOS», «BIOS Setup» або останній варіант «BIOS Features». В якомусь з цих пунктів потрібно вибрати режим для завантаження, найчастіше це «boot mode». У цьому пункті можливі два варіанти «EFI» або «UEFI» пункти. На старих версіях все виглядає так, як нижче.

– Вам потрібно буде встановити спеціальну конфігурацію SATA, для цього нам потрібно AHCI. Даний параметр можна знайти найчастіше в розділах типу: «Sata Config», «Advanced» або ж «Main». Тут і потрібно вибрати пункт AHCI.

Якщо в цей момент на комп’ютері «варто» Віндовс 7, потрібно буде відключити одну з функцій Secure Boot. Параметр для відключення можна знайти в Біосі, в одній з вкладок: «Main», «Authentication», «System configuration» або «Boot». Знайдений параметр повинен бути переведений в режим «Disabled».

Всі три кроки, які були описані вище, повинні допомогти у вирішенні цієї проблеми. Тепер установка системи на GPT диск буде доступна за допомогою конвертації її в MBR формат.