Як заблокувати сайт через hosts?

Раніше я писав статтю про те, як встановити батьківський контроль в Windows 7. З допомогою цієї функції можна обмежити час роботи за комп’ютером, заборонити доступ до ігор і програм, але не можна заблокувати сайти від дітей в інтернеті. І це суттєвий недолік. Тому нижче буде розглянуто один простий спосіб, як блокувати небажані сайти на комп’ютері або ноутбуці.

Цей метод є універсальним і підходить для Windows XP, 7, 8 і 10. Нічого додатково встановлювати не потрібно – заборона доступу до сайту здійснюється через файл hosts. Саме в цьому головна перевага даного способу.

Як заблокувати сайт в hosts?

Отже, щоб заблокувати сайти від дітей, вам потрібно знайти системний файл під назвою hosts. За замовчуванням він розташований на локальному диску с в папці Windows. А якщо точніше, то тут – C:WindowsSystem32driversetc.

Читайте також: Як налаштувати комп’ютер на автоматичне вимикання?

Для зручності можете відкрити Пуск (або натиснути Win+R) і скопіювати цей шлях у полі пошуку, після чого натиснути Enter.

Як заблокувати сайт через hosts?

Відкривши папку «etc», ви побачите той самий файл hosts, через який можна заблокувати доступ до сайту. Він не має розширення, тому, щоб відкрити його, двічі клацніть лівою кнопкою миші, а потім виберіть у списку програм стандартний блокнот.

Як заблокувати сайт через hosts?

А далі все просто. Щоб заборонити доступ до сайту через hosts, потрібно прописати його точну адресу.

Деякі користувачі вважають це мінусом – мовляв, треба знати точний URL всіх веб-ресурсів, щоб їх заблокувати. Але, думаю, це не проблема. По-перше, адреси соціальних мереж (Вконтакте, Однокласники, Youtube) всі і так знають. По-друге, завжди можна подивитися URL будь-якого веб-ресурсу в журналі браузера (у списку відвіданих сайтів).

Блокування сайту через hosts здійснюється наступним чином: з нової строчки потрібно написати 127.0.0.1, потім поставити один пробіл і написати адреса веб-ресурсу – наприклад, vk.com.

Бажано продублювати URL двічі: з www і без нього. Щоб заблокувати доступ до сайту на комп’ютері напевно.

В результаті у вас повинно вийти наступне:

Як заблокувати сайт через hosts?

Таким способом ви можете заборонити доступ не тільки до Вконтакте, але і будь-яким іншим сайтам: Однокласникам, Ютубу, Вулкану, онлайн-казино, порталів знайомств і т. д. Потрібно лише прописати його у файлі hosts, як показано на скріншоті вище. Кількість сайтів обмежена.

Щоб зберегти всі зміни в hosts, ви повинні володіти правами адміністратора. Як варіант – можна скопіювати цей файл на робочий стіл, внести зміни, а потім вставити у вихідну папку з заміною.

Щоб зміни вступили в силу, потрібно перезавантажити комп’ютер або ноутбук. Якщо після перезавантаження спробувати зайти на один із заблокованих веб-сайтів, то браузер його просто не відкриє. Причому там не буде написано, що ресурс заблоковано, а тому ніяких підозр у дитини виникнути не повинно.

Як заблокувати сайт через hosts?

А щоб зняти заборону сайту через hosts, просто видаліть у файлі потрібні рядки і перезавантажте ПК або ноутбук.

Чому сайт не блокується через hosts

Що робити, якщо не виходить заблокувати сайти в Windows 7, 8 чи 10? Тут є кілька варіантів:

 • Переконайтеся, що URL-адресу написано вірно. З-за помилки блокування сайту через hosts працювати не буде.
 • Перевірте, що зміни були збережені. Для цього ще раз відкрийте файл через блокнот і подивіться, чи є там написані вами рядка.
 • Це теж цікаво: Програми для відключення комп’ютера по часу

  Замість висновку

  На цьому все. Тепер ви знаєте, як заблокувати сайт, щоб він не відкривався, і легко зможете це зробити.

  Але пам’ятаєте, що цей метод – не панацея. Навіть якщо ви заблокуєте небажані сайти від дітей (ВКонтакте, Однокласники, Ютуб, онлайн-ігри тощо), вони легко можуть обійти цю блокування. Потрібен лише доступ до інтернету і трохи кмітливості. Тому намагайтеся хоча б зберегти спосіб блокування в таємниці – так складніше буде обійти заборону.

  До речі, в «вісімці» і «десятці» можна обійтися і без цього способу. Адже подібна функція там вже є за замовчуванням. Докладніше про те, як можна заблокувати сайти, читайте тут:

  Батьківський контроль в Windows 8

  Як настроїти батьківський контроль в Windows 10?