Як заблокувати сайт в Яндекс браузері

Зміст:

  • 1 Як через Яндекс браузер заблокувати сайт, встановивши розширення
  • 2 Блокування сайтів з допомогою файлу hosts

Привіт, друзі! Якщо Ваша дитина користується комп’ютером або ноутбуком, проводячи при цьому багато часу в Інтернеті, і Ви б не хотіли, щоб він відвідував сайти з шокуючим контентом, або сайти з матеріалом для дорослих, тоді відмінним варіантом буде просто заборонити доступ до певних сайтів.

Обмежити доступ до сайтів можна і на робочих комп’ютерах, тоді Ви точно будете впевнені, що співробітники максимально ефективно використовують свій робочий час, а не витрачають його в соцмережах і на розважальних порталах, наприклад, читаючи анекдоти.

А може, Ви самі заходьте Вконтакт, просто подивитися новини, і, в підсумку, проводите там 2-3 години. І в цьому випадку блокування доречна.

Тому давайте детально розглянемо, як можна заблокувати доступ до певних сайтів, якщо на комп’ютері або ноутбуці встановлений Яндекс браузер.

Як через Яндекс браузер заблокувати сайт, встановивши розширення

Перший варіант блокування сайтів через Яндекс браузер – це установка розширень. Встановлювати їх можна з Інтернет-магазину Chrome, оскільки в основі браузера Chrome і Yandex використовується один і той же движок Chromium.

Які розширення можна використовувати? Вибирайте те, що Вам сподобається найбільше. Їх можна знайти через пошуковий рядок. Для цього введіть у неї «block site», і вибирайте відповідне розширення із запропонованих варіантів. У цій статті я покажу, як блокувати сайти з допомогою розширення Block site.

Відкрийте Яндекс браузер і зайдіть в Інтернет-магазин Chrome. Потім у рядку пошуку введіть «block site» і натисніть «Enter», або можете перейти за посиланням: https://chrome.google.com/webstore/search/Block%20site%20.

Далі, у розділі «Розширення», знайдіть розширення з назвою Block site і натисніть навпроти нього на кнопочку «Встановити».

Як заблокувати сайт в Яндекс браузері

З’явиться спливаюче вікно, в якому потрібно натиснути кнопку «Встановити розширення».

Як заблокувати сайт в Яндекс браузері

Коли Block site буде встановлений в браузер, Ви побачите таке повідомлення.

Як заблокувати сайт в Яндекс браузері

Тепер нам потрібно додати в нього список сайтів, доступ до яких хочемо заборонити.

Для цього натисніть на три горизонтальні смуги в правому верхньому куті браузера і виберіть з контекстного меню пункт «Додатки».

Як заблокувати сайт в Яндекс браузері

Перейдіть в самий низ, і в розділі «З інших джерел» біля розширення Block site натисніть на кнопку «Докладніше».

Далі потрібно клацнути на кнопку «Налаштування».

Якщо Ви хочете, щоб заборонені сайти неможливо було відвідувати і в режимі інкогніто, тоді поставте галочку в полі «Дозволити використання в режимі Інкогніто».

Як заблокувати сайт в Яндекс браузері

Після того, як Ви натиснете на кнопку «Налаштування», відкриється наступна сторінка в браузері.
Зліва є невелике меню. На вкладці «Заблоковані сайти» буде відображатися їх список, і, тут же, Ви можете додавати нові сайти для блокування.

На вкладці «Заблокувати слова», можна вказати різні ключові слова для блокування, наприклад, «цікаве відео», або «вк вхід».

На вкладці «Активність по днях і часу», можете вказати, коли блокувати доступ до сайтів, а коли їх можна відвідувати. Наприклад, можете заблокувати доступ в будні дні з 8 ранку до 18.00, а в інший час і по вихідних, доступ до заблокованих сайтів буде дозволений.

Як заблокувати сайт в Яндекс браузері

Давайте заборонимо доступ в соціальну мережу Facebook. Переходимо на стартову сторінку і копіюємо адресу з адресного рядка браузера.

Як заблокувати сайт в Яндекс браузері

Потім повертаємося на вкладку з розширенням Block site, і вставляємо скопійований адресу у відповідне поле. Потім натисніть «Додати сторінку».

Як заблокувати сайт в Яндекс браузері

Обраний сайт буде додано до списку заблокованих пристроїв. У колонці «Перенаправлення на», можете вказати будь-який інший сайт, на який буде потрапляти користувач, при спробі зайти, в нашому випадку, в Facebook.

Також можете вказати Сторінку перенаправлення за замовчуванням». Тоді, при відвідуванні будь-якого сайту списку, користувач буде потрапляти на зазначений в цьому полі сайт.

Якщо людина заходить на заборонений сайт в режимі Інкогніто, то за замовчуванням його перенаправляє на сторінку пошуку Google. Можете замість неї вказати будь-який інший сайт.

Як заблокувати сайт в Яндекс браузері

Тепер повернуся на вкладку, де у мене був відкритий Facebook. Ось таке повідомлення тепер відображається. Користувач бачить, що доступ до сайту заблокований, а якщо Ви поставите який-небудь сайт в полі «Перенаправлення на», тоді людина не дізнається, що Ви поставили блокування за допомогою розширення Block site, і не зрозуміє, чому він не може потрапити на потрібну сторінку в Інтернеті.

Як заблокувати сайт в Яндекс браузері

Заблокувати сайт можна і трохи по-іншому. Знаходячись на потрібній сторінці, клікніть правою кнопкою миші по вільному простору. Потім виберіть з контекстного меню «Block site» – «Додати поточний сайт в чорний список».

Якщо виберіть пункт «Налаштування», то відкриється в браузері вкладка, яка була показана на скріншотах вище.

Як заблокувати сайт в Яндекс браузері

Блокування сайтів за допомогою файлу hosts

Ще один спосіб блокування сайтів в браузері – це зміна файлу hosts на комп’ютері або ноутбуці. Якщо у Вас встановлений не тільки Яндекс браузер, вказавши адреси сайтів в даному файлі, Ви заблокуєте доступ до них з усіх браузерів.

Знаходиться файл hosts по наступному шляху: C:WindowsSystem32driversetc. Клацніть по файлу два рази лівою кнопкою мишки.

Як заблокувати сайт в Яндекс браузері

Потім виберіть зі списку «Блокнот» і натисніть «ОК».

Як заблокувати сайт в Яндекс браузері

В кінці потрібно дописати ось такий рядок: «127.0.0.1 vk.com». В даному випадку, ми заборонили доступ до соціальної мережі Вконтакте. Замість «vk.com» можете вказати адресу потрібного Вам сайту.
Додавати в список ще один сайт для заборони потрібно з нового рядка. В результаті, заборонені сайти повинні бути записані приблизно ось так:

127.0.0.1 vk.com
127.0.0.1 yandex.ua
127.0.0.1 ok.ru

Як заблокувати сайт в Яндекс браузері

Зберігаємо внесені зміни: «Файл» – «Зберегти», і закриваємо файл.

Як заблокувати сайт в Яндекс браузері

Тепер перезавантажте браузер: закрийте його і зайдіть в нього знову. Як бачите, при спробі зайти Вконтакт, з’являється повідомлення, що «Сторінка не знайдена».

Як заблокувати сайт в Яндекс браузері

Ось такими нескладними способами, можна заборонити доступ до будь-яких сайтів в Інтернеті. Можете бути впевнені, що ваша дитина або співробітники на роботі проводять час в Інтернеті з користю.