Доброго дня дорогі читачі. Нещодавно я зіткнувся з потреба скачування великої кількості PDF файлів з веб-сайтів, а потім редагувати їх, розпізнавати, виділяти ділянки текстів і т. д. В Google Chrome, коли я натискаю на посилання з PDF-файл він просто відкривається всередині браузера.


Для більшості людей це досить зручна функція, як і для мене також. Але коли я зіткнувся з потреба скачування файлу, а не його відкриття – зручність пропало. Так, можна звичайно постійно натискати на кнопку «Зберегти», а перемістити файл на жорсткий диск, але коли PDF документів багато – такі дії стомлюють.


Вихід мені всі такі вдалося знайти. Щоб PDF документи автоматично не відкривалися в Chrome необхідно відключити «переглядач PDF». Для цього введіть у пошуковий рядок наступну фразу: chrome://plugins/

Потім в відкрилася вкладці знаходимо плагін Chrome PDF Viewer натискаємо на кнопку «Вимкнути».


Після відключення цього плагіна, коли ви натиснете на посилання з PDF-файлом буде просто викачуватися як звичайний файл. Приклад показано на скріншоті нижче.


Далі відкриття скачаного документа здійснюється через програму для перегляду файлів PDF, яка у вас встановлена на комп’ютері за замовчуванням.