Колись мрією будь-якого підлітка була Sony PlayStation 1. Це легендарна приставка, задала моду на геймінг на телевізорі, який активно розвивається і донині. Прогрес не стоїть на місці, і сьогодні перша версія PlayStation – застарілий продукт. Плюс в тому, що її сьогодні можна придбати буквально за копійки, а недолік магазинних ігор для неї можна усунути шляхом самостійної їх запису на болванки.

Процес запису ігор для PlayStation зажадає від користувача чотири речі:

 • Чистий болванку CD-R або CD-RW (але краще, якщо це буде DVD-R, оскільки перезаписувані диски ненадійні і часто працюють з приставкою некоректно);
 • Пишучий привід;
 • Програма Alcohol 120% (можна використовувати будь-яку іншу програму для запису образів на диск, але ця програма, за відгуками власників PlayStation, записує образи максимально якісно, знижуючи ймовірність зіпсувати болванку.
 • Власне, спосіб гри, який можна завантажити на спеціалізованих ресурсах (формат може бути будь-який, але варто звернути увагу, якщо у вас образ в двох файлах MDF і MDS, то ці файли повинні обов’язково йти в парі, інші файли образів йдуть поодинці, тому це їх не стосується).
 • Вже все є? Тоді можна переходити до процесу запису.

  Записуємо гру для PlayStation 1 на диск.

 • Якщо у вас ще не встановлена програма Alcohol 120%, вам потрібно завантажити з офіційного сайту розробника за посиланням нижче, встановіть на комп’ютер і запустити.
 • Завантажити програму Alcohol 120%

 • Запустіть у програмі майстер запису образів на диск. У першому вікні вам буде потрібно вказати файл образу, який буде записаний. У нашому прикладі використовується образ форматів MDF і MDS. Щоб запис пройшла успішно, нам потрібно вибрати саме файл MDS (вони пов’язані, тому MDF «подцепится» автоматично). Вказавши файл, тиснемо кнопку «Далі».
 • У наступному вікні вам буде потрібно вказати букву записуваного диска, а в графі «Швидкість запису» знадобиться надати мінімальну швидкість. Робиться це з тієї простої причини, що перший PlayStation має низьку швидкість читання і, якщо диск буде записаний на високій швидкості, він не буде читатися. У графі «Тип даних» вкажіть «PlayStation», а потім переходьте безпосередньо до процедури запису натисненням на кнопку «Старт».
 • Враховуючи обрану швидкість запису, процес пропалення диска може зайняти досить тривалий час. Як тільки процедура запису гри буде завершена, можете спробувати запустити записаний диск на PlayStation.
 • Власне, запису ігор на PlayStation немає нічого складного. За аналогією ви можете виконувати записи на PlayStation і на інші версії приставки, наприклад, другу. Однак, записуючи на більш старші версії, слід враховувати, що звичайні болванки не підійдуть, оскільки розмір гри, як правило, вище її розміру, а значить, потрібно придбання так званого двошарового диска.